Auction 91. General Government

37337

1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
40 PLN
37338

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
37339

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
37340

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
40 PLN
37341

Fi.Cp9c B
80 PLN
37342

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
37343

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
37344

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
37345

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
37346

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy.

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
37347

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
37348

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest.

Fi.I-III
4 000 PLN
37349

1944 "Jugend aufs Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY.

Mi.785
150 PLN
37350

50 PLN
37351

1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i w III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
500 PLN
37352

1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp2II
60 PLN
37353

Mi.P314II
250 PLN
37354

70 PLN
38046

20 PLN