37337 |
1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa. | Fi.Cp5I |
| 40 PLN | |
37338 |
1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | Fi.Cp9 |
| 35 PLN | |
37339 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 100 PLN | |
37340 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 40 PLN | |
37341 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro). | Fi.Cp9c B |
| 80 PLN | |
37342 |
1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 10 PLN | |
37343 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
37344 |
| 40 PLN | |
37345 |
| 150 PLN | |
37346 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
37347 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
37348 |
1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest. | Fi.I-III |
| 4 000 PLN | |
37349 |
1944 "Jugend aufs Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY. | Mi.785 |
| 150 PLN | |
37350 |
| 50 PLN | |
37351 |
1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i w III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 500 PLN | |
37352 |
1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie. | Fi.Cp2II |
| 60 PLN | |
37353 |
1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG!!! karta wysłana z Łowicza 12.1 w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 250 PLN | |
37354 |
2018 biuletyn niemieckiej grupy ArGe Generalnego Gubernatorstwa, 103 strony, kolorowe ilustracje. | |
| 70 PLN | |
38046 |
1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź, przesłana 7.X z Krakowa; stempelek cenzora nr.13. | |
| 20 PLN | |