37137 |
1940 list z Warszawy do Krzeszowic, znaczek stemplowany wirnikiem, znaczek opłaty sądowej, koperta przycięta z boku. | Fi.45 |
| 80 PLN | |
37138 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, paczkowy adres pomocniczy wysłany 30.VII.1941 z Warszawy do Kielc. | Fi.46, 50 |
| 50 PLN | |
37139 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie. | Fi.48 |
| 160 PLN | |
37140 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
37141 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.52-55 |
| 50 PLN | |
37142 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
37143 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.52; 4a-d |
| 120 PLN | |
37144 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria kasowana okolicznościowo z gapami. | Fi.56-58 |
| 75 PLN | |
37145 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
37146 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
37147 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN SOLD | |
37148 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie. | Fi.56-58; 6a |
| 50 PLN | |
37149 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie. | Fi.58; 6b |
| 30 PLN | |
37150 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
37151 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta. | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
37152 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na liście poleconym z Krakowa do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.59-62 |
| 80 PLN | |
37153 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria. | Fi.59-62 |
| 40 PLN | |
37154 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 8.XII.1941 z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków). | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
37155 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 20 PLN | |
37156 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła). | Fi.Ck1 |
| 60 PLN | |
37157 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 30 PLN | |
37158 |
1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk. | Fi.Cp3II |
| 45 PLN | |
37159 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy w ramce stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp4II1 |
| 120 PLN | |
37160 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 60 PLN | |
37161 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 200 PLN | |
37162 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 150 PLN | |
37163 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 30 PLN | |
37164 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
37165 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 20 PLN | |
37166 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
37167 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy do miejscowości Świńsko (Fi.100,-). | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 60 PLN | |
37168 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
37169 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-). | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 100 PLN | |
37170 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania. | Fi.Cp8II |
| 20 PLN | |
37171 |
1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 60 PLN SOLD | |
37172 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY". | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 50 PLN | |
37173 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Fcp2I |
| 90 PLN SOLD | |
37174 |
1940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
| Fi.Fcp2I |
| 225 PLN SOLD | |
37175 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp2II |
| 1 440 PLN SOLD | |
37176 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 250 PLN | |