The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37137

1940 list z Warszawy do Krzeszowic, znaczek stemplowany wirnikiem, znaczek opłaty sądowej, koperta przycięta z boku.

Fi.45
80 PLN
37138

1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, paczkowy adres pomocniczy wysłany 30.VII.1941 z Warszawy do Kielc.

Fi.46, 50
50 PLN
37139

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
160 PLN
37140

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.52-55
60 PLN
37141

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.52-55
50 PLN
37142

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
37143

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.52; 4a-d
120 PLN
37144

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria kasowana okolicznościowo z gapami.

Fi.56-58
75 PLN
37145

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
37146

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
37147

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.56-58
40 PLN
SOLD
37148

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 6a
50 PLN
37149

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie.

Fi.58; 6b
30 PLN
37150

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.59-62
60 PLN
37151

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
37152

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na liście poleconym z Krakowa do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.59-62
80 PLN
37153

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
37154

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 8.XII.1941 z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków).

Fi.Ck1
40 PLN
37155

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-).

Fi.Ck1
20 PLN
37156

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

Fi.Ck1
60 PLN
37157

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
30 PLN
37158

1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk.

Fi.Cp3II
45 PLN
37159

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy w ramce stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp4II1
120 PLN
37160

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
37161

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
200 PLN
37162

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
150 PLN
37163

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
37164

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
37165

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
20 PLN
37166

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
37167

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy do miejscowości Świńsko (Fi.100,-).

Fi.Cp8I
Mi.P9 
60 PLN
37168

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
37169

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-).

Fi.Cp8II
Mi.P11 
100 PLN
37170

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
37171

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
SOLD
37172

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
37173

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
90 PLN
SOLD
37174

1940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
tekst X "Poststutzpunktmarken ...", karta czysta, bardzo dobry stan zachowania;
tekst VII "Ihrem Antrag ..." dotyczący ostemplowań okolicznościowych z okazji urodzin Hitlera w 1941 roku, na stronie adresowej okazowy odcisk takiego stempla z Krakowa, karta czysta, bardzo dobry stan zachowania;
na karcie albumowej.

Fi.Fcp2I
225 PLN
SOLD
37175

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 440 PLN
SOLD
37176

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
250 PLN