Auction 90. Air mail

33315

1933 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - X-lecie LOPP, seria czysta.

Fi.51-54
150 PLN
33316

1934 Wydanie na zakup sprzętu - Wilno - alegorie, parka znaczków za 5 gr., każdy z nadrukiem innego typu "Na sprzęt O P Gaz Wilno" i "NA SPRZĘT O P GAZ WILNO", dodatkowo pierwszy znaczek z czytelnym abklatschem na gumie, bardzo rzadkie - w parkach niekatalogowane.

Fi.7+8
710 PLN
33317

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XI tydzień LOPP, znaczek bez nominału - rzadki.

Fi.59
240 PLN
33318

Fi.64
120 PLN
33319

Mi.385-90
30 PLN
33320

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu).

1 600 PLN
33321

1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach.

Fi.8a
80 PLN
33322

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron).

Fi.8a
100 PLN
33323

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
80 PLN
33324

1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria w czworoblokach.

Fi.22-4
1 400 PLN
33325

1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria.

Fi.22-4
350 PLN
33326

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

45 PLN
33327

Fi.66-69
130 PLN
33328

Fi.75
90 PLN
33329

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty.

Fi.82
30 PLN
33330

Fi.219, 220, 245
Mi.227, 228, 264
200 PLN
33331

80 PLN
33332

1936 list z zawodów balonowych o puchar Gordon - Bennetta przewieziony balonem Legionowo z Warszawy do Peliszcz.

Fi.20d
50 PLN
33333

1936 list z zawodów balonowych o puchar Gordon - Bennetta przewieziony balonem Syrena z Warszawy do Chotynicz.

Fi.20e
50 PLN
33334

Fi.69
4 000 PLN
33335

1936 list z pierwszego lotu na trasie Lwów - Ateny, przewieziono 310 listów, na odwrocie stempel odbiorczy Aten.

Fi.127b
120 PLN
33336

Fi.128
150 PLN
33337

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Hajfa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.128a
70 PLN
33338

Fi.128a+d
120 PLN
33339

Fi.273, 269L
Mi.290, 294
200 PLN
33340

1936 kartka z pierwszego lotu na trasie Lwów - Hajfa (Fi. 128b), ciekawa kartka.

Fi.292
120 PLN
33341

Fi.21a
100 PLN
33342

1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIV tydzień LOPP, rzadszy znaczek bez nominału i bez gumy.

Fi.77
180 PLN
33343

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
33344

1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łódź - samolot, Na budowę Szkoły Pilotów w Łodzi, czysty znaczek za 50 gr., rzadki, ale z rozległą prześwitką.

30 PLN
33345

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list ekspresowy ofrankowany blokiem ząbkowanym V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, przesłany 8.V balonem "Mestwin", który w zawodach zajął VII miejsce; kasowniki odbiorcze Rembertów i Wesoła (na odwrocie); dekoracyjny, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.25h, bl.5B
300 PLN
33346

Fi.25j
250 PLN
33347

1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno.

Fi.138a
80 PLN
33348

Fi.138a
80 PLN
33349

1939 legitymacja członka popierającego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Tarnowie ze składkami opłaconymi znaczkami za 10gr (zielone) i 50gr (żółte) do września 1939 roku!!! dobry stan zachowania.

Fi.18, 19
250 PLN
33350

Fi.141c
120 PLN
33351

1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin.

Fi.141e
200 PLN
33352

Fi.142a
80 PLN
33353

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn, gwarancja Petriuk.

Fi.142a
120 PLN
33354

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Kopenhaga, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.144a
70 PLN