Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
33315 |
1933 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - X-lecie LOPP, seria czysta. | Fi.51-54 |
| 150 PLN | |
33316 |
1934 Wydanie na zakup sprzętu - Wilno - alegorie, parka znaczków za 5 gr., każdy z nadrukiem innego typu "Na sprzęt O P Gaz Wilno" i "NA SPRZĘT O P GAZ WILNO", dodatkowo pierwszy znaczek z czytelnym abklatschem na gumie, bardzo rzadkie - w parkach niekatalogowane. | Fi.7+8 |
| 710 PLN SOLD | |
33317 |
1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XI tydzień LOPP, znaczek bez nominału - rzadki. | Fi.59 |
| 240 PLN SOLD | |
33318 |
1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.64 |
| 120 PLN | |
33319 |
1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta. | Mi.385-90 |
| 30 PLN | |
33320 |
1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu). | |
| 1 600 PLN | |
33321 |
1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach. | Fi.8a |
| 80 PLN | |
33322 |
1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron). | Fi.8a |
| 100 PLN | |
33323 |
1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej. | Fi.22, 23 |
| 80 PLN | |
33324 |
1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria w czworoblokach. | Fi.22-4 |
| 1 400 PLN | |
33325 |
1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria. | Fi.22-4 |
| 350 PLN | |
33326 |
1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie. | Fi.23 |
| 45 PLN | |
33327 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, seria czysta, znaczek za 20 gr. na podlepce pozostałe z ladną oryginalna gumą. | Fi.66-69 |
| 130 PLN | |
33328 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XII tydzień LOPP, znaczek bez nominału i bez gumy. | Fi.75 |
| 90 PLN | |
33329 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty. | Fi.82 |
| 30 PLN | |
33330 |
1935 list lotniczy do Rio de Janeiro wysłany 3.XII z Warszawy, AMBULANSEM nr.124 relacji Berlin-Zbąszyń (Berlin-Bentschen) dosłany do Berlina - owalny stempel na odwrocie, a stamtąd już pocztą lotniczą do Ameryki Południowej, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie kasowniki odbiorcze z 8.XII; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Fi.219, 220, 245 Mi.227, 228, 264 |
| 200 PLN | |
33331 |
1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej. | |
| 80 PLN | |
33332 |
1936 list z zawodów balonowych o puchar Gordon - Bennetta przewieziony balonem Legionowo z Warszawy do Peliszcz. | Fi.20d |
| 50 PLN | |
33333 |
1936 list z zawodów balonowych o puchar Gordon - Bennetta przewieziony balonem Syrena z Warszawy do Chotynicz. | Fi.20e |
| 50 PLN | |
33334 |
1936 LZ 129 Hindenburg - 1 lot Europa-Ameryka Północna - polecony list lotniczy przesłany pocztą sterowcową, nadany 3.5 w Bydgoszczy, przez Poznań i Frankfurt nad Menem dosłany do Friedrichshafen, gdzie mieściły się hangary zeppelinów, skąd 6.05 "Hindenburg" wystartował do lotu, kasowniki odbiorcze Nowy Jork z 9.5; specjalny czerwony okrągły stempel poczty sterowcowej; odręczna adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; amerykańskie stempelki informujące o zwrocie przesyłki do nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym, który przy ogromnej ilości tak samo wyglądających przesyłek (sporządzonych głównie przez firmy filatelistyczne) przewiezionych sterowcami, prezentuje się wspaniale. | Fi.69 |
| 4 000 PLN | |
33335 |
1936 list z pierwszego lotu na trasie Lwów - Ateny, przewieziono 310 listów, na odwrocie stempel odbiorczy Aten. | Fi.127b |
| 120 PLN | |
33336 |
1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów. | Fi.128 |
| 150 PLN | |
33337 |
1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Hajfa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.128a |
| 70 PLN | |
33338 |
1936 Warszawa - Lwów - Hajfa, list adresowany do odbiorcy w Warszawie, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Hajfy (na odwrocie kasownik odbiorczy Haifa 29.X) i z powrotem. | Fi.128a+d |
| 120 PLN | |
33339 |
1936 IV Samochodowy pościg za balonem, list ekspresowy przesłany 24.V balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Sanoka, list ofrankowany paskiem pionowym znaczków za 5 gr wydania żałobnego z międzypolem; stemple okolicznościowe w kolorze czarnym, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.273, 269L Mi.290, 294 |
| 200 PLN | |
33340 |
1936 kartka z pierwszego lotu na trasie Lwów - Hajfa (Fi. 128b), ciekawa kartka. | Fi.292 |
| 120 PLN | |
33341 |
1937 V Samochodowy pościg za balonem, karta pocztowa przesłana 9.V balonem na trasie Mościce-Międzychów, a dalej normalną pocztą do Rubieżewicz, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła przesyłkę stempelkiem "T"; stempel okolicznościowy w kolorze czarnym; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.21a |
| 100 PLN | |
33342 |
1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIV tydzień LOPP, rzadszy znaczek bez nominału i bez gumy. | Fi.77 |
| 180 PLN SOLD | |
33343 |
1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.132a |
| 120 PLN | |
33344 |
1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łódź - samolot, Na budowę Szkoły Pilotów w Łodzi, czysty znaczek za 50 gr., rzadki, ale z rozległą prześwitką. | Fi.25 |
| 30 PLN SOLD | |
33345 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list ekspresowy ofrankowany blokiem ząbkowanym V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, przesłany 8.V balonem "Mestwin", który w zawodach zajął VII miejsce; kasowniki odbiorcze Rembertów i Wesoła (na odwrocie); dekoracyjny, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.25h, bl.5B |
| 300 PLN | |
33346 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta pocztowa przesłana balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego. | Fi.25j |
| 250 PLN | |
33347 |
1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno. | Fi.138a |
| 80 PLN | |
33348 |
1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno. | Fi.138a |
| 80 PLN | |
33349 |
1939 legitymacja członka popierającego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Tarnowie ze składkami opłaconymi znaczkami za 10gr (zielone) i 50gr (żółte) do września 1939 roku!!! dobry stan zachowania. | Fi.18, 19 |
| 250 PLN | |
33350 |
1939 list polecony z Bejrutu do Warszawy przewieziony pierwszym lotem na trasie Bejrut - Warszawa. | Fi.141c |
| 120 PLN | |
33351 |
1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin. | Fi.141e |
| 200 PLN | |
33352 |
1939 koperta ze stemplami pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn bez datownika odbiorczego. | Fi.142a |
| 80 PLN | |
33353 |
1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn, gwarancja Petriuk. | Fi.142a |
| 120 PLN | |
33354 |
1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Kopenhaga, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.144a |
| 70 PLN | |