30963 |
| 20 PLN | |
32823 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 17 z dodatkowo występującą cechą opisową 20; bardzo dobry stan zachowania; sygnowane Pelczar. | Fi.Cp1I (1s) |
| 80 PLN | |
32824 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania -punktowe przebarwienia na górnej i lewej krawędzi karty (Fi.90.-). | Fi.Cp1I |
| 60 PLN | |
32825 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - wymiary mieszczące się w typie 5, brak wspólnych cech opisowych dla tego typu (2, 5), ale występują nienotowane (11 i 22); dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!! | Fi.Cp1II (1s) |
| 160 PLN | |
32826 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21. | Fi.Cp2I |
| 30 PLN | |
32827 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 lecz ze spacją na lewo od prawej cyfry 1, w tej konfiguracji nie opisane. | Fi.Cp2I |
| 80 PLN | |
32828 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1, dwie plamki i stempel własnościowy na odwrocie. | Fi.Cp2II |
| 30 PLN | |
32829 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1. | Fi.Cp2II |
| 30 PLN | |
32830 |
| 50 PLN | |
32831 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2II |
| 90 PLN | |
32832 |
| 80 PLN | |
32833 |
| 50 PLN | |
32834 |
1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 12, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3I |
| 80 PLN | |
32835 |
| 150 PLN | |
32836 |
| 180 PLN | |
32837 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy. | Fi.Ca3 |
| 150 PLN | |
32838 |
1919 koperta ze znakiem opłaty. | Fi.Ck6 |
| 60 PLN | |
32839 |
1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty. | Fi.Ck6 |
| 60 PLN | |
32840 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111. | Fi.Cp.16xII |
| 70 PLN | |
32841 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu. | Fi.Cp8I |
| 480 PLN | |
32842 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42; opis i gwarancja Schmutz; całostka z nadrukiem typu 12, litera P w POCZTA przerwana u dołu, do kartki dołączono dwie metryczki autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.11" (aktualnie Cp.12I); karta podwójna z nadrukiem typu 96; opis i gwarancja Schmutz; karta podwójna z nadrukiem typu 11, zamiast rombu koniczynka, do kartki dołączono metryczkę autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.12" (aktualnie Cp.13I); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp12I-II, 13I-II |
| 1 000 PLN | |
32843 |
| 60 PLN | |
32844 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120. | Fi.Cp14IIx |
| 80 PLN | |
32845 |
| 40 PLN | |
32846 |
| 80 PLN | |
32847 |
1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona). | Fi.Cp15IIxB |
| 120 PLN | |
32848 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Krakowa 12.V.19 do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K3, nadruk typ 62, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 80 PLN | |
32849 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 35 wysłana z Suchej 15.V.19 do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp16IIx |
| 70 PLN | |
32850 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33, średni stan zachowania. | Fi.Cp16IIx |
| 20 PLN | |
32851 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
32852 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121 - brak rombu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
32853 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
32854 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 81 - fantazyjna czcionka nominału, ładny abklacz. | Fi.Cp16IIx |
| 120 PLN | |
32855 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33 wysłana z Krosna do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona). | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
32856 |
1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 120 PLN | |
32857 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Brzozowa,stempel cenzury krakowskiej. | Fi.Cp16Ix |
| 80 PLN | |
32858 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 21 z Rzeszowa do Wiednia. | Fi.Cp16Ix, 74B |
| 50 PLN | |
32859 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9. | Fi.Cp16xI |
| 30 PLN | |
32860 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115. | Fi.Cp16xII |
| 40 PLN | |
32861 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33 wysłana z Bielska 25.VII.19 do Berlina. | Fi.Cp16xII |
| 80 PLN | |