The auction will end on 04.03.2024

Auction 90. Air mail

33241

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
33276

1920 około, widokówka przedstawiająca hydroplan Freidrichshafen FF-33 na zatoce Puckiej, karta czysta wydana nakładem Franciszka Bilota z Pucka; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
33277

1923 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - LOPP w wieńcu, znaczek czysty za 10 gr., bez kleju.

20 PLN
33278

1923 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - LOPP w wieńcu, znaczek czysty za 50 gr. w kolorze pomarańczowym, rzadki.

60 PLN
33279

1924-25 PLL "AEROLLOYD" - samolot Junkers F-13, Gdańsk-Warszawa-Lwów; bardzo rzadka nalepka kierunkowa firmy "Aerolloyd", która w maju 1925 roku przekształciła się w "Polską linię Lotniczą Aerolot", nalepki kierunkowe tej nowej firmy stosowano w latach 1926-28 do oznaczania listów, bagażu i przesyłek towarowych - w katalogu Fischera są katalogowane na str.512-514, nalepki "Aerolloyd" są słabo poznane i dotąd nieopisane, co rzadkie oferowana nalepka zachowała się w idealnym stanie z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni.

1 000 PLN
33280

Fi.1B, 3B
60 PLN
33281

1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowymym, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze niebieskim, bez gumy.

20 PLN
33282

Fi.3B
50 PLN
33283

1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowym, znaczek czysty z maszynowym nadrukiem nowej wartości 50/5 gr. w kolorze pomarańczowym, jak widać na skanie zgięty.

40 PLN
33284

Fi.15
20 PLN
33285

1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - alegoria Ikar i samolot, jednostronnie cięty znaczek za 10 gr. w kolorze niebieskim z rzadką pieczęcią urzędową (NADLEŚNI)CTWO JEZIORSKIE.

Fi.15
120 PLN
33286

1925 "AEROLOT" polecony list lotniczy wysłany 18.IX ze Lwowa do Zurychu, przesyłka opłacona 80 gr + opłata lotnicza 30 gr - oznaczona na froncie koperty niebieską kredką "Lot 30 gr" i pobrana znaczkami wydania lotniczego; stempelki lotnicze: dwuwierszowy POCZTA LOTNICZA POSTE AERIENNE i jednowierszowy PAR AVION; nadawca zaznaczył, aby przesyłkę przewieziono korzystając z połączenia Lwów-Wiedeń - adnotacja "Per Flugpost Lwów-Wien", która jeszcze w tym okresie nie została uruchomiona, datownik przejściowy urzędu Warszawa 1 z tego samego dnia i odbiorczy ramkowy stempelek lotniczy Nadeszła pocztą lotniczą; datowniki odbiorcze ZURICH FLUGPOST i ZURICH 1 z 23.IX; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.33a + 36c
500 PLN
33287

1925 "AEROLOT" polecony list lotniczy wysłany 4.XI z Grodna do Nowego Jorku, przesyłka opłacona 60 gr + nadmierna, ale dekoracyjna opłata lotnicza 111 gr, datownik przejściowy urzędu Warszawa 1 z 6.XI, gdzie dostawiono stempelek informujący o pobraniu opłaty za pocztę lotniczą POBRANO PERCU zl....gr... z dopisaną liczbą 30 (gr) oraz jednowierszowy w ramce "Par avion"; gdański stempelek "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5"; amerykańskie datowniki odbiorcze na odwrocie z 20.11; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.191, 208I, 216, 217, 218, 219, 220, 224
Mi. 210, 224, 225, 226, 227, 228, 232, 236I
500 PLN
33288

1925 Niemcy, widokówka przedstawiająca sterowiec w locie nad jeziorem Bodeńskim i Friedrichshafen ("Friedrichshafen a.B.Abendstimmung"), czysta; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
33289

150 PLN
33290

400 PLN
33291

1925 Pierwszy Lot Pocztowy Warszawa - Kopenhaga, nalepka kierunkowa Polskiej Linii Lotniczej "AEROLOT" wydana z okazji pierwszego próbnego lotu pocztowego, jak na skanie lekko zgięta, kopia starego atestu.

300 PLN
33292

Fi.1d
200 PLN
33293

1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 3 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, dodatkowo z wzajemnym przesunięciem obu kolorów, bez perforacji pomiędzy znaczkiem a prawym marginesem i brakiem dwóch otworów perforacyjnych w górnym i dolnym ząbkowaniu poziomym.

1 600 PLN
33294

1926 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - III tydzień Lotniczy Wawel, arkusik czteroznaczkowy ciętego znaczka za 5 gr. w kolorze niebieskim na papierze szarym - w katalogu W.Ługowskiego i J.Kosmali katalogowanego oddzielnie, jak na skanie lekko zgięty, pełna oryginalna guma w pięknym stanie.

Fi.19
1 000 PLN
33295

1926 list z rajdu por. B. Orlińskiego na trasie Paryż - Warszawa - Tokio, kartka nadana z Warszawy na adres polskiej ambasady w Tokio opłacony jako druk znaczkami za 6gr. bez specjalnej nalepki przewieziony w rzeczywistości drogą kolejową.

Fi.45
800 PLN
33296

1926 list lotniczy ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane 6.IX datownikiem okolicznościowym "LWÓW TARGI WSCHODNIE" z wyróżnikiem "b" (Myślicki 21 007), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych nadanych na terenie Targów Wschodnich we Lwowie "POCZTĄ LOTNICZĄ PAR AVION TARGI WSCHODNIE 5-15 Wrzesień 1926" - doskonała odbitka stempla (Myślicki 25 207) o najwyższym stopniu rzadkości - D, w jego katalogu nawet nie reprodukowanego!!! na odwrocie warszawski odbiorczy ramkowy stempelek lotniczy "Nadeszła pocztą lotniczą"; w czasie trwania imprezy nadano tylko 150 przesyłek lotniczych!!! walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.46
300 PLN
33297

1926 Warszawa, nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.89
30 PLN
33298

1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P.

200 PLN
33299

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

20 PLN
33300

20 PLN
33301

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - samoloty, znaczek czysty za 50 gr. w kolorze granatowym, bez gumy.

20 PLN
33302

1927 "AEROLOT" pierwszy lot Lwów - Brno, list lotniczy przesłany 1.XI ze Lwowa do Berna; specjalny dodatkowy stempel "LWÓW BRNO I-y LOT"; lotem tym przesłano zaledwie 85 sztuk poczty!!! na odwrocie kasowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy Brno 2 z 3.XI; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.56b
400 PLN
33303

1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - śmigło i maska, marginesowy znaczek czysty za 50 gr. w kolorze zielonym, rzadszy.

Fi.28B
100 PLN
33304

1928 LZ 127 Graf Zeppelin - 1 lot do Ameryki Północnej, prawie kompletna okolicznościowa widokówka ofrankowana znaczkiem poczty zeppelinowej za 2RM, przesłana 10.10 sterowcem do Nowego Jorku; kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania (Sieger 21A).

Mi.423Y
100 PLN
33305

Fi.39
20 PLN
33306

1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegorie, seria kasowana, miejscami słabsze ząbki.

Fi.42-45
130 PLN
33307

Fi.81
160 PLN
33308

Fi.93c
260 PLN
33309

Fi.93h
360 PLN
33310

1930 polecony list lotniczy wysłany 24.XI z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowana koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, kasownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 26-11; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.213II, 219, 224
Mi.241II, 227, 232
200 PLN
33311

Fi.110c
300 PLN
33312

Fi.115
240 PLN
33313

1932 list lotniczy z Warszawy do Lwowa, znaczek skasowany 16.III datownikiem okolicznościowym "ZJAZD I.A.T.A." (Myślicki 32 001), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych "Association Internationale du Trafic Aerien a Varsovie" (Myślicki 28 202) o najwyższym stopniu rzadkości - D; na odwrocie datowniki przejściowe WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z wyróżnikiem "c" z dnia 16.III i 17.III, na froncie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2h" i stempelek lotniczy "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ."; lot w katalogu Fischera NIEOPISANY!!!; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.222
Mi.230
800 PLN
33314

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 9 lot do Ameryki Południowej, strona adresowa listu wysłanego 24.10 z Friedrichshafen do Buenos Aires, ofrankowana m.in. znaczkiem za 100 Pf z górnym marginesem wydrukowany formą płaską (na liście Mi.200.- euro); dodatkowy ośmiokątny czerwony stempel okolicznościowy lotu; dekoracyjny walor w dobrym stan zachowania (Sieger 195Aa).

Mi.343 P OR B, 414, 421
200 PLN