33241 |
2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-). | |
| 120 PLN | |
33276 |
1920 około, widokówka przedstawiająca hydroplan Freidrichshafen FF-33 na zatoce Puckiej, karta czysta wydana nakładem Franciszka Bilota z Pucka; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
33277 |
1923 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - LOPP w wieńcu, znaczek czysty za 10 gr., bez kleju. | Fi.1 |
| 20 PLN | |
33278 |
1923 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - LOPP w wieńcu, znaczek czysty za 50 gr. w kolorze pomarańczowym, rzadki. | Fi.5 |
| 60 PLN | |
33279 |
1924-25 PLL "AEROLLOYD" - samolot Junkers F-13, Gdańsk-Warszawa-Lwów; bardzo rzadka nalepka kierunkowa firmy "Aerolloyd", która w maju 1925 roku przekształciła się w "Polską linię Lotniczą Aerolot", nalepki kierunkowe tej nowej firmy stosowano w latach 1926-28 do oznaczania listów, bagażu i przesyłek towarowych - w katalogu Fischera są katalogowane na str.512-514, nalepki "Aerolloyd" są słabo poznane i dotąd nieopisane, co rzadkie oferowana nalepka zachowała się w idealnym stanie z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni. | |
| 1 000 PLN | |
33280 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1B, 3B |
| 60 PLN | |
33281 |
1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowymym, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze niebieskim, bez gumy. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
33282 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką. | Fi.3B |
| 50 PLN | |
33283 |
1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowym, znaczek czysty z maszynowym nadrukiem nowej wartości 50/5 gr. w kolorze pomarańczowym, jak widać na skanie zgięty. | Fi.5 |
| 40 PLN | |
33284 |
1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.15 |
| 20 PLN | |
33285 |
1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - alegoria Ikar i samolot, jednostronnie cięty znaczek za 10 gr. w kolorze niebieskim z rzadką pieczęcią urzędową (NADLEŚNI)CTWO JEZIORSKIE. | Fi.15 |
| 120 PLN | |
33286 |
1925 "AEROLOT" polecony list lotniczy wysłany 18.IX ze Lwowa do Zurychu, przesyłka opłacona 80 gr + opłata lotnicza 30 gr - oznaczona na froncie koperty niebieską kredką "Lot 30 gr" i pobrana znaczkami wydania lotniczego; stempelki lotnicze: dwuwierszowy POCZTA LOTNICZA POSTE AERIENNE i jednowierszowy PAR AVION; nadawca zaznaczył, aby przesyłkę przewieziono korzystając z połączenia Lwów-Wiedeń - adnotacja "Per Flugpost Lwów-Wien", która jeszcze w tym okresie nie została uruchomiona, datownik przejściowy urzędu Warszawa 1 z tego samego dnia i odbiorczy ramkowy stempelek lotniczy Nadeszła pocztą lotniczą; datowniki odbiorcze ZURICH FLUGPOST i ZURICH 1 z 23.IX; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.33a + 36c |
| 500 PLN | |
33287 |
1925 "AEROLOT" polecony list lotniczy wysłany 4.XI z Grodna do Nowego Jorku, przesyłka opłacona 60 gr + nadmierna, ale dekoracyjna opłata lotnicza 111 gr, datownik przejściowy urzędu Warszawa 1 z 6.XI, gdzie dostawiono stempelek informujący o pobraniu opłaty za pocztę lotniczą POBRANO PERCU zl....gr... z dopisaną liczbą 30 (gr) oraz jednowierszowy w ramce "Par avion"; gdański stempelek "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5"; amerykańskie datowniki odbiorcze na odwrocie z 20.11; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.191, 208I, 216, 217, 218, 219, 220, 224 Mi. 210, 224, 225, 226, 227, 228, 232, 236I |
| 500 PLN | |
33288 |
1925 Niemcy, widokówka przedstawiająca sterowiec w locie nad jeziorem Bodeńskim i Friedrichshafen ("Friedrichshafen a.B.Abendstimmung"), czysta; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
33289 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy. | |
| 150 PLN | |
33290 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach. | |
| 400 PLN | |
33291 |
1925 Pierwszy Lot Pocztowy Warszawa - Kopenhaga, nalepka kierunkowa Polskiej Linii Lotniczej "AEROLOT" wydana z okazji pierwszego próbnego lotu pocztowego, jak na skanie lekko zgięta, kopia starego atestu. | |
| 300 PLN | |
33292 |
1926 list z Zawodów Balonów Wolnych, przewieziono balonem "Warszawa", brak jednego znaczka na odwrocie. | Fi.1d |
| 200 PLN | |
33293 |
1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 3 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, dodatkowo z wzajemnym przesunięciem obu kolorów, bez perforacji pomiędzy znaczkiem a prawym marginesem i brakiem dwóch otworów perforacyjnych w górnym i dolnym ząbkowaniu poziomym. | Fi.8 |
| 1 600 PLN | |
33294 |
1926 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - III tydzień Lotniczy Wawel, arkusik czteroznaczkowy ciętego znaczka za 5 gr. w kolorze niebieskim na papierze szarym - w katalogu W.Ługowskiego i J.Kosmali katalogowanego oddzielnie, jak na skanie lekko zgięty, pełna oryginalna guma w pięknym stanie. | Fi.19 |
| 1 000 PLN | |
33295 |
1926 list z rajdu por. B. Orlińskiego na trasie Paryż - Warszawa - Tokio, kartka nadana z Warszawy na adres polskiej ambasady w Tokio opłacony jako druk znaczkami za 6gr. bez specjalnej nalepki przewieziony w rzeczywistości drogą kolejową. | Fi.45 |
| 800 PLN | |
33296 |
1926 list lotniczy ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane 6.IX datownikiem okolicznościowym "LWÓW TARGI WSCHODNIE" z wyróżnikiem "b" (Myślicki 21 007), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych nadanych na terenie Targów Wschodnich we Lwowie "POCZTĄ LOTNICZĄ PAR AVION TARGI WSCHODNIE 5-15 Wrzesień 1926" - doskonała odbitka stempla (Myślicki 25 207) o najwyższym stopniu rzadkości - D, w jego katalogu nawet nie reprodukowanego!!! na odwrocie warszawski odbiorczy ramkowy stempelek lotniczy "Nadeszła pocztą lotniczą"; w czasie trwania imprezy nadano tylko 150 przesyłek lotniczych!!! walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.46 |
| 300 PLN | |
33297 |
1926 Warszawa, nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.89 |
| 30 PLN | |
33298 |
1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P. | |
| 200 PLN SOLD | |
33299 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
33300 |
| 20 PLN | |
33301 |
1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - samoloty, znaczek czysty za 50 gr. w kolorze granatowym, bez gumy. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
33302 |
1927 "AEROLOT" pierwszy lot Lwów - Brno, list lotniczy przesłany 1.XI ze Lwowa do Berna; specjalny dodatkowy stempel "LWÓW BRNO I-y LOT"; lotem tym przesłano zaledwie 85 sztuk poczty!!! na odwrocie kasowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy Brno 2 z 3.XI; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.56b |
| 400 PLN | |
33303 |
1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - śmigło i maska, marginesowy znaczek czysty za 50 gr. w kolorze zielonym, rzadszy. | Fi.28B |
| 100 PLN | |
33304 |
1928 LZ 127 Graf Zeppelin - 1 lot do Ameryki Północnej, prawie kompletna okolicznościowa widokówka ofrankowana znaczkiem poczty zeppelinowej za 2RM, przesłana 10.10 sterowcem do Nowego Jorku; kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania (Sieger 21A). | Mi.423Y |
| 100 PLN | |
33305 |
| 20 PLN | |
33306 |
1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegorie, seria kasowana, miejscami słabsze ząbki. | Fi.42-45 |
| 130 PLN | |
33307 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.81 |
| 160 PLN | |
33308 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, przewieziono 150 sztuk takich przesyłek. | Fi.93c |
| 260 PLN | |
33309 |
1929 list z otwarcia linii lotniczej z Katowic przez Poznań, Bydgoszcz do Gdańska wysłana z Gdańska do Poznania w ilości tylko 150 sztuk. | Fi.93h |
| 360 PLN | |
33310 |
1930 polecony list lotniczy wysłany 24.XI z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowana koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, kasownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 26-11; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.213II, 219, 224 Mi.241II, 227, 232 |
| 200 PLN | |
33311 |
1931 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Saloniki, na tej trasie przewieziono zaledwie 102 takie przesyłki. | Fi.110c |
| 300 PLN | |
33312 |
1932 kartka z pierwszego lotu pocztowego na trasie Warszawa - Wilno - Ryga - Tallin. | Fi.115 |
| 240 PLN | |
33313 |
1932 list lotniczy z Warszawy do Lwowa, znaczek skasowany 16.III datownikiem okolicznościowym "ZJAZD I.A.T.A." (Myślicki 32 001), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych "Association Internationale du Trafic Aerien a Varsovie" (Myślicki 28 202) o najwyższym stopniu rzadkości - D; na odwrocie datowniki przejściowe WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z wyróżnikiem "c" z dnia 16.III i 17.III, na froncie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2h" i stempelek lotniczy "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ."; lot w katalogu Fischera NIEOPISANY!!!; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.222 Mi.230 |
| 800 PLN | |
33314 |
1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 9 lot do Ameryki Południowej, strona adresowa listu wysłanego 24.10 z Friedrichshafen do Buenos Aires, ofrankowana m.in. znaczkiem za 100 Pf z górnym marginesem wydrukowany formą płaską (na liście Mi.200.- euro); dodatkowy ośmiokątny czerwony stempel okolicznościowy lotu; dekoracyjny walor w dobrym stan zachowania (Sieger 195Aa). | Fi.9 Mi.343 P OR B, 414, 421 |
| 200 PLN | |