The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 90. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28717

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
28718

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
28719

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
28720

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
28721

1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec.

Fi.Ck2
70 PLN
SOLD
28722

1943 koperta z sygnaturą X.43.

Fi.Ck2z
120 PLN
28723

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
35 PLN
28724

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz

Fi.U25
300 PLN
28725

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczki urzędowe, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
28726

1943 parka znaczków makulaturowych z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
200 PLN
28727

1943 polecony list urzędowy z Krakowa do Sanoka.

Fi.U31, U34
40 PLN
28728

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 25.10 z Goisern do Krakowa, znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym w drugim dniu obiegu; na odwrocie krakowskie kasowniki odbiorcze: z 26.X - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ff" i z 28.10 - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ll"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


Mi.791, 862
60 PLN
28729

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


35 PLN
28730

1943 koperta do telegramów.


36 PLN
SOLD
28731

1943 znaczki opłaty stemplowej.


80 PLN
28732

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
28733

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


70 PLN
28734

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


40 PLN
28735

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 23.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
28736

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1000.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21
Mi.25
1 000 PLN
28737

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.64, 81
50 PLN
28738

1944 miejscowy list polecony w kopercie firmowej nadany 7.VII w urzędzie Kraków 9, nietypowy mały (24 mm) datownik nadawczy z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 111
100 PLN
28739

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.72, 75, Cp9b
Mi.P12/02
150 PLN
SOLD
28740

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.74, 112, 113
60 PLN
28741

1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
130 PLN
28742

1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
150 PLN
28743

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
50 PLN
28744

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.76; 36
30 PLN
28745

1944 list z Krakowa do protektoratu Czech, wirnik propagandowy.

Fi.78
25 PLN
28746

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.79, 81, 113
60 PLN
28747

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.81, 83, 86
40 PLN
28748

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.85, 86, 114
80 PLN
28749

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
28750

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
28751

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-4
40 PLN
28752

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
28753

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
28754

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN
28755

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr z błędem na poz.35 lub 40 "biały klin powyżej H w REICH".

Fi.122 B2
Mi.122 II
50 PLN
28756

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
170 PLN