The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 90. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28637

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Węgier wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.599, 609 
200 PLN
28638

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


80 PLN
28639

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.h." - 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na niemieckim formularzu kartkowym, na odwrocie którego podano maszynopisem "Ca Nr.328 71 Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl mbh. Krakau 1 / 9.4.42" i odręcznie "21.1.44", bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.10 P
2 000 PLN
28640

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
28641

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
28642

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
45 PLN
28643

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
28644

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
35 PLN
28645

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
70 PLN
28646

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
28647

1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.50, 79
60 PLN
28648

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
28649

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
28650

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
28651

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
28652

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
28653

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
40 PLN
28654

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
45 PLN
28655

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
28656

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
150 PLN
28657

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
150 PLN
28658

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
SOLD
28659

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
280 PLN
28660

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
28661

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
28662

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
28663

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
SOLD
28664

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100 ark.
550 PLN
SOLD
28665

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
28666

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
28667

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
40 PLN
28668

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
45 PLN
28669

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp9
45 PLN
28670

1942 całostki z sygnaturą II.41 i III.42.

Fi.Cp9a, Cp9b
15 PLN
28671

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
28672

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
28673

1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp9b
10 PLN
28674

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
50 PLN
28675

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
28676

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp4
3 000 PLN