Auction 88. Inter-war Poland 1919-1939

10587

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
10588

Fi.264-65
Mi.285-86
500 PLN
10589

Fi.264-265
Mi.285-286
800 PLN
10590

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach.

Fi.266-7
Mi.287-8
200 PLN
10591

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
10592

1934 AMBULANS NR.3 relacji WARSZAWA - ZBĄSZYŃ, list zagraniczny do Harrow w Anglii przesłany 11.IX ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków).

Fi.267
Mi.288
120 PLN
10593

Fi.267, 254, 271
Mi.288, 275, 292
40 PLN
10594

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
500 PLN
10595

Fi.268, 251, 253
Mi.289, 272, 274
60 PLN
10596

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, znaczek za 30 gr. gwarancja Schmutz.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
10597

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach.

Fi.268-9
Mi.289-90
320 PLN
10598

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 70 serii w fragmencie arkusza znaczka za 20 gr. i pełnym arkuszu znaczka za 30 gr., w tej formie już niespotykane, wartość według Fischera 11.200,- zł.

Fi.268-9
Mi.289-90
5 000 PLN
10599

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
130 PLN
10600

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
10601

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego (Fi.600.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.269P
Mi.290Y
500 PLN
10602

1934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł.

Fi.270-1, 272I, II
Mi.291-2, 293I, II
60 PLN
10603

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-2
Mi.291-3
800 PLN
10604

Fi.270I
Mi.291IA
1 000 PLN
10605

Fi.270I
Mi.291IA
220 PLN
10606

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 600 PLN
10607

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
10608

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
10609

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim odmiennym typem nadruku z nominałem w jednej linii, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
1 000 PLN
10610

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
10611

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIa No
Mi.291K
800 PLN
10612

1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.445.-).

Fi.270IIb, 271, 272I-II
Mi.291IB, 292, 293I-II
380 PLN
10613

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoczarnym z błędem na poz.25 "złamana górna część lewej cyfry 2" (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis typu nadruku oraz błędu.

Fi.270IIb B2
Mi.270IB
500 PLN
10614

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIc
Mi.291IB
20 PLN
10615

1934 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze niebieskawoczarnym z błędem "ścięta górna część lewej cyfry 2", gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIcB2
Mi.IB
60 PLN
10616

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, dotychczas niekatalogowane, najwięcej znaczków z nadrukiem odwróconym 270IIa z nadrukiem w kolorze niebieskoszarym pochodziła z zapasów muzealnych sprzedawanych przez PZF, pozostałe odmiany są bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIc No
Mi.291B K
5 000 PLN
10617

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib
Mi.291IA
20 PLN
10618

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib
Mi.291IA
600 PLN
10619

1934 wydanie przedrukowe, seria z odmianami; za 25 gr. z nadrukiem typ II, nadrukiem offsetowym i typograficznym oraz za 1 zł z dwoma typami nadruków, z małą i dużą cyfrą 1, Michel 95,- Euro, znaczki 270Ib i 270III gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib, 270IIc, 270II, 271, 272I-II
Mi.291IA-B, 291II, 292, 293I-II
160 PLN
10620

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z przesuniętym w poziomie nadrukiem nowej wartości, gwarancja.

Fi.271I MK
Mi.292
60 PLN
10621

1934 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami typ I i II z małą i dużą cyfrą 1.

Fi.272I, II
Mi.293I, II
220 PLN
10622

1934 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp55
80 PLN
10623

1934 WILEŃSZCZYZNA - ŚWIĘCIANY WILEŃSKIE - całostka wydania przedrukowego wysłana 6.XI z miejscowości Święciany Wileńskie do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; minimalnie słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp63
50 PLN
10624

1934 "Spółka Akcyjna Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich" - 5 gr frankatura mechaniczna A21 Warszawa, karta firmowa przesłana miejscowo 4.X; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

60 PLN
10625

1934 "Bank Udziałowy Sp. z.o.o." - 80 gr (75gr + 5gr) frankatura mechaniczna C47 Białystok, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 15.X do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "b", na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

120 PLN
10626

1934 "Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu Sp.Akc." - 55 gr - idealnie odciśnięta frankatura mechaniczna FA004 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze R.T. VI-34 wysłana 16.10 do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1c" urzędu Warszawa 1, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

150 PLN