Auction 88. Inter-war Poland 1919-1939

10467

1928 ŚCIŚLE TAJNE - list z Poselstwa Polskiego w Berlinie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie przesłany kurierem, na odwrocie spękana, ale ładnie zachowana pieczęć lakowa z godłem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

154 PLN
10468

1928 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną.

40 PLN
10469

1929 list firmowy z Gniewkowa do Niemiec.

Fi.209, 240
Mi.237, 259
50 PLN
10470

1929 kartka z Sandomierza do Iłży, kartka stemplowana poaustriackim kasownikiem.

Fi.210
Mi.238
25 PLN
10471

1929 firmowy list polecony z Warszawy 6.III.29 do Kazimierza Dolnego, na odwrocie stemple odbiorcze w tym po austriacki stempel Puław.

Fi.210, 213
Mi.238, 241
25 PLN
10472

1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29.

Fi.219, 220, 221, 224
Mi.227, 228, 229, 232
50 PLN
10473

1929 polecony list firmowy z Krakowa do Kosowa koło Kołomyi.

Fi.238, 244
Mi.257, 263
20 PLN
10474

1929 kartka z Poznania z wirnikiem propagującym Powszechną Wystawę Krajową.

Fi.240
Mi.259
15 PLN
10475

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Dziedzice nr 12 z wyróżnikiem a.

Fi.240
50 PLN
10476

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Puck nr 502, widokówka z widokiem Helu.

Fi.240
100 PLN
10477

1929 ekspresowy list polecony z Krakowa do Warszawy.

Fi.240, 241, 242
Mi.259, 260, 261
50 PLN
10478

1929 list firmowy z Ostrowa Poznańskiego do Niemiec.

Fi.241
Mi.260
15 PLN
10479

1929 miejscowy list firmowy (druki) z Warszawy 8.III.29.

Fi.242
Mi.261
10 PLN
10480

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Tarnopol nr 388, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie.

Fi.Cp48
120 PLN
10481

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Przeworsk - Dębica nr 364 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp48
80 PLN
10482

1930 "NA BUDOWĘ KOLONJI INWALIDZKIEJ IM MARSZ. PIŁSUDSKIEGO W GOŁOTCZYZNIE" nalepki dobroczynne o nominałach: 20gr, 50gr i 1zł - według danych Ministerstwa Poczty sprzedawane w okresie 1-30.11.1930 - na liście zagranicznym wysłanym 11.IV (użyte 7 miesięcy wcześniej!!!) z Warszawy do Wenecji, od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dodatkowo winietka Międzynarodowej Wystawy Komunikacji i Turystyki w Poznaniu; na odwrocie wenecki wirnik odbiorczy z 14 4; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.238
Mi.257
200 PLN
10483

1930 list z Katowic do Niemiec.

Fi.238
Mi.257
10 PLN
10484

1930 list ekspresowy z Krakowa do Lwowa.

Fi.239, 242
Mi.258, 261
25 PLN
10485

1930 list polecony z Katowic 10.VI.30 do Niemiec.

Fi.239, 243
Mi.258, 262
10 PLN
10486

1930 druk Krakowskiego Towarzystwa im. Piotra Skargi z Krakowa do Lwowa.

Fi.240
Mi.259
30 PLN
10487

1930 całostka wysłana z Jaremczy do Niemiec, sygnatura IV-1930.

Fi.240, Cp48
10 PLN
10488

1930 król Jan III Sobieski - frankatura mieszana, list polecony wysłany 1.VI z Dubna do Lublina.

Fi.245, 242
Mi.264, 261
30 PLN
10489

1930 król Jan III Sobieski - frankatura mieszana, list pobraniowy wysłany 19.III.32 z Łodzi do Wierzbnika; dobry stan zachowania.

Fi.245, 243
Mi.264, 262
40 PLN
10490

1930-1933 roczniki znaczków czystych (Fi.1247.-; Mi.355 euro).

Fi.245-63
Mi.264-84 (ohne270)
1 050 PLN
10491

1930 kartka miejscowo użyta we Lwowie, kartka druk Biblioteki Narodowej im. Ossolińskich.

Fi.246
25 PLN
10492

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, znaczek w kolorze ciemno brązowofioletowym, gwarancja i opis.

Fi.246a
Mi.265
27 PLN
10493

1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - warszawa nr 101.

Fi.247
60 PLN
10494

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście wysłanym 15.IV z Pabianic do Lucerny, zwraca uwagę datownik nadawczy PABJANICE, koperta firmowa "PABJANICKIE TOWARZYSTWO AKCYJNE PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO PABJANICE WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.248
Mi.267
30 PLN
10495

1930 "NIEMA POLSKI BEZ MORZA/ BUDUJMY OKRĘTY WOJENNE" Warszawa 2, kasownik propagandowy na liście wysłanym 16.XII do Szwajcarii; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 30 113).

Fi.248a
Mi.267
50 PLN
10496

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 4.XII z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.248b
Mi.267
10 PLN
10497

1930 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-1O.I" Warszawa 1 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik użyty 30.XII w charakterze stempla odbiorczego na liście wysłanym 29.XII z Wilna (Myślicki 30 129).

Fi.248a
Mi.267
50 PLN
10498

1930 kartka z Równego Wołyńskiego 3.IV.30 do Wilna.

Fi.Cp48
10 PLN
10499

1930 kartka z Kalisza do komornika w Kleczewie ze znaczkami sądowymi.

Fi.Cp48
60 PLN
10500

1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rakowice - Działdowo nr 446.

Fi.Cp48
50 PLN
10501

1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Kraków nr 133 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp48
80 PLN
10502

1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 103 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp48
60 PLN
10503

1930 "TRZASKA, EVERT i MICHALSKI/ KSIĘGARNIA W WARSZAWIE" 5 gr frankatura mechaniczna B95, dekoracyjna koperta firmowa listu miejscowego, wysłanego 13.X w Warszawie.

100 PLN
10504

1931 list z Kłomnic do Tomaszowa.

Fi.214
Mi.242
10 PLN
10505

1931 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 6.

Fi.226, 246
80 PLN
10506

1931 list polecony z Mysłowic do Gliwic.

Fi.239, 243, 246, 248
Mi.258, 262, 265, 267
60 PLN