The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10547

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
10548

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
10549

1933 zwycięzcy Challenge'u - F.Żwirko i S.Wigura, frankatura mieszana, dekoracyjnie frankowany list polecony wysłany 2.VI z Warszawy do Sosnowca, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia).

Fi.259L, 242, 247, 250
Mi.280, 261, 267, 271
40 PLN
SOLD
10550

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, próba z pojedynczej kliszy na papierze ze znakiem wodnym w kolorze oliwkowym, papier posiada wytłoczenia papieru dla uwypuklenia obrazka znaczków w gotowym arkuszu, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.259P6
Mi.280P
4 800 PLN
10551

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
10552

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
10553

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 23.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie do Warszawy (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281
120 PLN
10554

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
10555

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
10556

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
10557

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
10558

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze świetnie widocznym na dolnym marginesie znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni i jedną podlepką.

Fi.260D
Mi.281Y
60 PLN
10559

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
10560

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
60 PLN
SOLD
10561

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
10562

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
10563

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
10564

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
10565

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
10566

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
10567

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
10568

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
10569

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
10570

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
50 PLN
10571

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
10572

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
10573

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109).

Fi.Cp51
120 PLN
10574

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dziembowo -Poznań nr 197, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie.

Fi.Cp64
140 PLN
10575

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


20 PLN
10576

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".


50 PLN
10577

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
10578

1933 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego konsulatu w Wiedniu przewieziony pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa Ministerstwa.


41 PLN
SOLD
10579

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.255
50 PLN
10580

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
10581

1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres.

Fi.257, 263
Mi.278, 284 
20 PLN
10582

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279 
30 PLN
10583

1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.264
Mi.285 
140 PLN
10584

1934 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie całości okolicznościowe z wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
120 PLN
10585

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
100 PLN
10586

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
700 PLN