The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9111

1916 Warszawa - "Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 19.8, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
80 PLN
SOLD
9112

1916 Warszawa, kartka z Sosnowca do warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
50 PLN
9113

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
90 PLN
SOLD
9114

1916 Warszawa, miejscowy list opłacony przez odbiorcę znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.10
150 PLN
9115

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 11.8, przeadresowany, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką; koperta firmowa "Warszawska Fabryka Wyrobów Pończoszniczych Kohn i Mezrycki Leszno 10"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
120 PLN
9116

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT.

Fi.10a
30 PLN
9117

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp2
250 PLN
9118

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), jeden znaczek z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
180 PLN
9119

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.100.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
90 PLN
9120

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
360 PLN
9121

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.200.-), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
180 PLN
9122

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIBs
Mi.IIiA 
200 PLN
9123

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
500 PLN
9124

1916 Warszawa, znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny, tylko na takim narożnikowym egzemplarzu widać przesunięcie rysunku, krawędź gumowania i listwę ochronną.

Fi.IVA
Mi.IVC 
120 PLN
9125

1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.VI P5
Mi.VI P 
450 PLN
SOLD
9126

1916 Warszawa, czworoblok prób znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym, gwarancja.

Fi.VP5
500 PLN
9127

1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła (Fi.500.-), na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz.

Fi.V P5
500 PLN
9128

1916 Warszawa - ZMIANA WYSOKOŚCI DOPŁATY, miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 4.10, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek dopłaty: w dniu 4.10 na partii około 50 listów dostawiono beznominałowy stempelek "Pfennig Porto" i dopisano ręcznie kwotę pobrania "15"; z niejasnych nam przyczyn na większości listów zapis ten unieważniono i postawiono standardowy w tym okresie - "8 Pfennig Porto"; co jeszcze ciekawsze na kilku listach powrócono do podwyższonej opłaty; z dnia 5.10 znane są listy z dopłatą 8 fen.; Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejonym znaczkiem za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 200 PLN
9129

1916-18 zbiór fałszerstw (Fälschungen, fakes) znaczków poczt miejskich i lokalnych, ciekawy materiał porównawczy.


480 PLN
9130

1916 Warszawa, kartka na ziemniaki, cukier, chleb i mąkę ważna w okresie 27/XI-10/XII, wydawnictwo ukazujące m.in. herby Korony i Litwy, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste); bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
9131

1917 Przedbórz, I wydanie, seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.700.-), znaczek za 2 gr. typu 2, za 4 gr. typu 2, niezbyt duży ślad po podlepkach, ładny stan, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
700 PLN
9132

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
9133

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
9134

1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.4000.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
3 600 PLN
SOLD
9135

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S.

Fi.2B
Mi.2A 
70 PLN
9136

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
120 PLN
9137

1917 Łódź, widokówka wysłana 6.6 z Łodzi do obozu jeńców w Szprotawie, adres odbiorcy napisano po polsku "Szlązk Szprotawa obóz jeńców" zapewne według niemieckiego urzędnika był on niedokładny, dlatego w sortowni po opatrzeniu przesyłki adnotacją "Wo Kreis?" (jaki powiat?) i stempelkiem ZURÜCK, kartkę, za pośrednictwem łódzkiej poczty miejskiej, zwrócono do nadawcy; czerwony datownik poczty miejskiej LFF z datą 8 6; całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
9138

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania.

Fi.9a
60 PLN
9139

1917 Warszawa, kartka z poczty etapowej w Piotrkowie do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
30 PLN
9140

1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej.


120 PLN
9141

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


250 PLN
SOLD
9142

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19/III-1/IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
9143

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19/II-4/III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
9144

1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
1 600 PLN
9145

1918 Żarki, I wydanie - znaczek za 3 hal unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku, jako opłata za doręczenie dofrankowanej karty pocztowej wysłanej 9.X z Dąbrowy (Fi.2600.-); znaki opłaty skasowane datownikiem Kuk. ETAPPENPOSTAMT DĄBROWA in POLEN z wyróżnikiem "d", obok datownik urzędu odbiorczego w Żarkach z 10.X, brak tekstu na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.1
1 000 PLN
9146

1918 PRUSZKÓW, DWA RÓŻNE STEMPELKI TARYFOWE widokówka wysłana 10.V z Lublina do Pruszkowa, omyłkowo odciśnięto na niej stempelek doręczeniowy "15 fenigów" (taryfowa należność za doręczenie listu) i skorygowano to odbijając stempelek o właściwej wartości - "10 fenigów"(należność za doręczenie karty pocztowej) prawie dokładnie na nieprawidłowej odbitce, operację dodatkowo potwierdzono parafką urzędnika; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; fotoatest Schmutz.

Fi.1, 2
12 000 PLN
9147

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
9148

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
9149

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
9150

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
400 PLN