The auction will start on 19.06.2020

Auction 88. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8741

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1I
800 PLN
8768

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.


8 000 PLN
9033

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej.

Fi.1
30 PLN
9034

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.1ab
55 PLN
SOLD
9035

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.1ba
70 PLN
SOLD
9036

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.1ba
80 PLN
SOLD
9037

1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2b
80 PLN
9038

1915 Warszawa "Orzeł", kasowany znaczek za 10 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z jasno zielonkawożółtym tłem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2l
Mi.2c
400 PLN
9039

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. typ II, w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y", błąd ten spotykamy tylko w II typie nadruku, gwarancja Falkowski.

Fi.3IIba
Mi.3IIaa 
60 PLN
SOLD
9040

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I (Mi.65 euro), na pięknym wycinku z oryginalnego obiegu, obok znaczka niemiecka cenzura wojskowa, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.3Iaa
Mi.3ba 
250 PLN
9041

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I (Mi.65 euro), sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, z opisem Krawczyk.

Fi.3Iba
Mi.3aa 
130 PLN
9042

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka o klarownym nadruku na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.4Iba
Mi.4Iaa 
60 PLN
9043

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz.

Fi.4Iba
Mi.4aa 
80 PLN
9044

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a IIc
50 PLN
SOLD
9045

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a IIf
55 PLN
SOLD
9046

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem typ Ic, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a Ic
40 PLN
9047

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 23 i 24 z nadrukami typ Ic i IIc, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a Ic, 5a IIc
200 PLN
9048

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 31 i 32 z nadrukami typ Ic i IIc, duże podlepki, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a Ic, 5a IIc
250 PLN
9049

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a Ie
50 PLN
9050

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a If
50 PLN
9051

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z nadrukami typ If i IIf, znaczki zamoczone u dołu, podniesiona gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a If, 5 IIaf
240 PLN
9052

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 31 i 32 z nadrukami typ If i IIf, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a If, 5a IIf
300 PLN
9053

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5b IIc
200 PLN
9054

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5b IIc
200 PLN
SOLD
9055

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5b Id
50 PLN
SOLD
9056

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5b Ie
50 PLN
SOLD
9057

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr., nigdzie dotad niekatalogowany znaczek czysty bez perforacji pionowej na lewym brzegu, piękny stan zachowania, sygnowany B.T., gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6
Mi.5
400 PLN
9058

1915 Warszawa, makulatura, czworobloki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, z oznaczeniem pozycji w arkuszu, lekkie ślady podlepek pomiędzy znaczkami.

Fi.6-7 Mk
80 PLN
9059

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.20 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6a
Mi.5b
40 PLN
9060

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.6d
20 PLN
SOLD
9061

1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, znaczki cięte, wartość za 2/10 gr. z uszkodzoną prawa cyfrą 2.

Fi.7-8 nz
60 PLN
9062

1915 Warszawa, nadużycie formy - kiedyś próba nadruku, znaczek przedrukowy z zielonkawym kolorem tła, na tej odmianie znaczków nie przedrukowywano, zwracają uwagę ciekawe uszkodzenia obu cyfr 2, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.8
Mi.7 
60 PLN
9063

1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, makulatura znaczka za 2/10 gr. ze znacznie przesuniętym tłem, lewy znaczek ze skrajem zmatowioną gumą.

Fi.8 MK
Mi.7
80 PLN
9064

1915 Warszawa, karta pocztowa wysłana 3.V z Przemyśla do Warszawy, efektowna pieczęć formacyjna z godłem "K.K. EISENBAHNSICHERUNGS-ABTEILUNG Nr.... in Przemyśl", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury przemyskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
150 PLN
9065

1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.12, doręczenie opłacone przez nadawcę, stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE (98x17 mm) w kolorze czerwonolila; znaczek poczty miejskiej unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem b; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.27IIb
100 PLN
9066

1915 Warszawa, miejscowy list doręczony przez pocztę miejska w Warszawie opłacony dodatkowo znaczkiem poczty miejskiej, koperta okupacyjna z nadrukiem Russisch Polen.

Fi.Ckp2I, 5
480 PLN
9067

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P
3 600 PLN
9068

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
9069

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIb
240 PLN
9070

1915 Warszawa, próby znaczków niedoszłych do obiegu bez tła na papierze niegumowanym, bardzo rzadkie (Fischer 6.000,- zł), gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.IP1, IIP1
3 600 PLN