The auction will start on 19.04.2024

Auction 88. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9071

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze czarnym na niewprowadzonym do obiegu znaczku za 5 gr. - Herb Miasta w kolorze szarozielonym, bardzo rzadkie, obecnie opisywany jako grzecznościowy, ale kiedyś i dotąd w Niemczech, jako pełnoprawna próba (Mi.150 euro), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Rembieliński, z opisem Krawczyk.


Mi.4 P/I 
600 PLN
SOLD
9072

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
80 PLN
9073

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.480.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
280 PLN
9074

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
240 PLN
9075

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
240 PLN
9076

1916 Sosnowiec, seria, gwarancja Jungjohann.

Fi.1-2
220 PLN
9077

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.120.-) w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
80 PLN
9078

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze szarofioletowym z przerwami w literach J i R (Mi.300 euro), rzadko obecnie gwarantowany, sygnowany aT, S.H.K. i h, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II
400 PLN
9079

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonawym odcieniem i bez przerw w literach, zachowana w luksusowym stanie z oryginalna gumą, gwarancja Mikulski.

Fi.1-2Ia
4 000 PLN
9080

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
9081

1916 Sosnowiec, widokówka wysłana 12.12 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list./ 14 DEZ 1916/ 3 kop.", cyfra 3 szeroka (2,5 mm), dwuwierszowa w ramce fioletowa pieczątka cenzury warszawskiej "Geprüft Postüberwachungstelle Warschau."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2I
400 PLN
9082

1916 Częstochowa, karta wysłana 14.7 co rzadkie, za pośrednictwem poczty miejskiej (jasnofioletowy datownik i stempelek opłaty typu I za 5 fen.) z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie na Węgry; prawdopodobnie ze względu na niedokładny adres przesyłkę po bezskutecznych próbach doręczenia, zwrócono do nadawcy, odciskając stemple informacyjne; poczta niemiecka przekazała 13.I.1917 kartę Poczcie Miejskiej (fioletowy datownik), która przy pomocy urzędu meldunkowego podjęła próbę odszukania nadawcy zakończoną niepowodzeniem, a przesyłkę opatrzono stempelkiem "Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; cenzura poznańska; rzadki, choć bliski, kierunek wysyłki; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2a, 2b, 5
1 500 PLN
9083

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
60 PLN
9084

1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 19.4 z Berlina, czytelna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila (Fi.1000.-), stempelek cenzury poznańskiej; całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.2b
800 PLN
9085

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
9086

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
9087

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Fi.440.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
360 PLN
9088

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.400 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
320 PLN
9089

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z minimalnym sladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
9090

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
50 PLN
9091

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku, gwarancja.

Fi.5
50 PLN
9092

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN
9093

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+70.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
110 PLN
9094

1916 Sosnowiec, znaczki w kolorze lilaczerwonym i różowoczerwonym na wycinkach, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5a, 5b
120 PLN
9095

1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
900 PLN
9096

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tête-bêche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
9097

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym na wycinku (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym (Fi.+90.-), gwarancja.

Fi.5b, 2Ib
120 PLN
9098

1916 Warszawa, miejscowa karta wysłana 19.3, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem za 6/5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie); sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.7
60 PLN
9099

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na oryginalnym wycinku z obiegu.

Fi.9
50 PLN
9100

1916 Warszawa, czworoblok wydania przedrukowego.

Fi.9
20 PLN
9101

1916 Warszawa, miejscowy list z warszawy, na odwrocie znaczek poczty miejskiej.

Fi.9
40 PLN
9102

1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska.

Fi.10
80 PLN
9103

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".; dobry stan zachowania.

Fi.10
50 PLN
9104

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".

Fi.10
60 PLN
9105

1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
200 PLN
9106

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
320 PLN
9107

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem.

Fi.10
60 PLN
9108

1916 Warszawa, kartka z Pabianic 18.7.16 do warszawy, stempel cenzury warszawskiej i opłata doręczeniowa.

Fi.10
40 PLN
9109

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, opłata doręczeniowa opłacona znaczkiem poczty miejskiej, stempel cenzury wojskowej.

Fi.10
50 PLN
9110

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 13.9, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
80 PLN
SOLD