The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14082

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki, blok nr 15 z błędem "ścięte VI" - jeden z najbardziej znanych, ładnych i dużych błędów PRL-u.

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16 
120 PLN
14083

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
50 PLN
14084

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowane 20.7 okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnych ilustrowanych kopertach.

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
60 PLN
14085

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, seria bloków kasowanych okolicznościowo.

Fi.bl.14-15
30 PLN
14086

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "kropka w A".

Fi.bl.14B1
Mi.Bl.15
20 PLN
14087

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "ścięte VI".

Fi.bl.15 B1
Mi.Bl.16
70 PLN
14088

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem - "ścięte VI" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.bl.15 B1
100 PLN
14089

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU", blok 15 z błędem - przecinek między "LN" w "OGÓLNOPOLSKA"; gwarancja.

Fi.bl.15 B2, bl.14
Mi.Bl.14-15 
100 PLN
14090

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 1zł na kopercie luksusowo ostemplowany 8.11.60 idealnie odciśniętym efektownym kasownikiem okolicznościowym "WLKP. WYSTAWA FILATELISTYCZNA 6-13.XI.1960 100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO 1860-1960" Poznań 9; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.16
Mi.Bl.17
80 PLN
14091

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-7
Mi.Bl.17-8 
40 PLN
14092

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
30 PLN
14093

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem.

Fi.bl.16-17I
Mi.Bl.17-18 
35 PLN
14094

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych (Fi.80.-).

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18 
60 PLN
14095

1956 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 867.

Fi.767
15 PLN
14096

1956 "I MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE SZCZECIN" koperta ostemplowana okolicznościowo 23.6.

Fi.793B
Mi.934A 
10 PLN
SOLD
14097

1956 Światowe Mistrzostwa Świata Głuchych w Warszawie, seria z kompletem odmian ząbkowań.

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
14098

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.247,30).

Fi.810-50
Mi.954-94
130 PLN
14099

1956 rocznik kopert FDC (Fi.287.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
180 PLN
14100

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 1060 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
640 PLN
14101

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.812-4
Mi.956-8
40 PLN
14102

1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata" (Fi.35.-).

Fi.812-14
Mi.956-58 
25 PLN
SOLD
14103

1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.813
Mi.957
25 PLN
14104

1956 statki polskie, serie z odmianami papieru.

Fi.815-9
Mi.959-63
60 PLN
14105

1956 karnet - "STATKI POLSKIE", dwie odmiany.

Fi.815-19
Mi.959-63
50 PLN
14106

1956 IX Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Stalinogród!!! i Wrocław; temat - KOLARSTWO.

Fi.821
Mi.965  
30 PLN
SOLD
14107

1956 turystyka, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.822-5
Mi.966-9
60 PLN
14108

1956 FDC - "Turystyka".

Fi.822-25
Mi.966-69
20 PLN
14109

1956 wydanie prowizoryczne, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.826-9
Mi.970-3
200 PLN
14110

1956 wydanie prowizoryczne, znaczki z usterkami nadruku.

Fi.827
20 PLN
14111

1956 wydanie prowizoryczne, 40/80 gr niebieskoczarny nadruk typograficzny nowej wartości, narożnikowa parka, odstęp między 0 i G w nadruku: na poz.1 - 2,2 mm, na poz.2 - 3 mm; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.827Ib+827IIb
Mi.971
200 PLN
SOLD
14112

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów oraz przesunięciem ząbkowania poziomego - dodatkowy pasek w kolorze różowym na dole znaczka.

Fi.833
Mi.977
40 PLN
14113

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papieru.

Fi.833-4
Mi.977-8
10 PLN
14114

1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, serie z odmianami papieru.

Fi.837-9
Mi.990-2
60 PLN
14115

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (3 koperty - Fi.25.-).

Fi.837-39
Mi.990-92
15 PLN
SOLD
14116

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, prawy górny znaczek z błędem "kropka w dolnym kółku cyfry 8 i kropka przylegająca do szczytu litery A".

Fi.841B3
Mi.982
50 PLN
14117

1956 50. rocznica śmierci dra Jana Dzierżona, makulaturowy znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski.

Fi.841MK
Mi.962
120 PLN
14118

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką - plama na górnej ramce.

Fi.843
Mi.984
15 PLN
14119

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
20 PLN
14120

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
20 PLN
14121

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z jasnym i ciemnym drukiem barwy szarej.

Fi.843
Mi.984
20 PLN