The auction will start on 19.04.2024

Auction 88. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13962

1954 wydanie lotnicze, seria z kompletem odmian ząbkowań.

Fi.715-20
Mi.855-60
50 PLN
13963

1954 wydanie lotnicze, znaczek za 1,55 zł. z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.719 B1
Mi.859
500 PLN
13964

1954 wydanie lotnicze, 1,55 zł z podwójnym moletowaniem napisu WARSZAWA, list polecony wysłany 4.1.1958 z Lublina do Białej-Podlaskiej; ślady archiwizacji; gwarancja.

Fi.719 B1
Mi.859I 
40 PLN
13965

1954 firmowy list polecony z Poznania do Jeleniej Góry opłacony znaczkiem z błędem "podwójnym moletowaniem napisu WARSZAWA", gwarancja.

Fi.719B1
Mi.859
60 PLN
13966

1954 II Ogólnopolska Spartakiada, znaczek na ilustrowanej kopercie, skasowany okolicznościowo 25.7 w Warszawie; koperta maksimum.

Fi.721
Mi.864 
20 PLN
13967

1954 II Ogólnopolska Spartakiada, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.723-5
Mi.861-3
250 PLN
13968

1954 II Ogólnopolska Spartakiada (II), seria czysta (Fi.32.-).

Fi.723-25
Mi.861-63
20 PLN
13969

1954 Dni Kolejarza, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.728-9
Mi.868-9
350 PLN
13970

1954 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papieru.

Fi.730-1
Mi.870-1
40 PLN
13971

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, serie z odmianami papieru.

Fi.732-6
Mi.872-6
120 PLN
13972

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z błędem "podwójne L w OLSZTYN".

Fi.736B1
Mi.876
80 PLN
13973

1954 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA"; temat - CHOPIN.

Fi.737-39
Mi.879-81
50 PLN
13974

1954 V Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, czworoblok znaczków za 60 gr o ząbkowaniu ZR 12½:12¾ - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.1. 54 r. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.738
Mi.880
60 PLN
SOLD
13975

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja schmutz.

Fi.741 MK1
Mi.883 P
200 PLN
13976

1954 zwierzęta chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.743-6B
Mi.885-8A
60 PLN
13977

1954 zwierzęta chronione, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - las wyrasta już z żubra.

Fi.743B
Mi.885A
50 PLN
13978

1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.747
Mi.889
25 PLN
13979

1954 10-lecie PRL, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.747
Mi.889
60 PLN
13980

1954 10-lecie PRL, seria z odmianami.

Fi.747-56
Mi.877-8, 889-96
400 PLN
13981

1954 10-lecie PRL, seria z odmianami (749I, II i 752I, II) w czworoblokach.

Fi.747-56
Mi.877-8, 889-96
600 PLN
13982

1954 10-lecie PRL, seria w czworoblokach z odmianami (749I, II i 752I, II) rozdzielonych pustopolem.

Fi.747-56
Mi.877-8, 889-96
1 750 PLN
13983

1954 10-lecie PRL, seria z odmianami (749I, II i 752I, II) w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.747-56
Mi.877-8, 889-96
800 PLN
13984

1954 FDC "10-lecie PRL", komplet 5 kopert, na odwrocie minimalne ślady podlepek (Fi.180.-).

Fi.747-56
Mi.889-96
150 PLN
13985

1954 10-lecie PRL, seria czysta 12 znaczków (Fi.220.-).

Fi.747-56 Pp
Mi.889-96, 877-78
150 PLN
13986

1954 10-lecie PRL, seria 12 znaczków kasowanych.

Fi.747-56
Mi.889-96, 877-78
15 PLN
13987

1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 20 gr rozdzielona międzypolem (zgięte na ząbkach), czyste.

Fi.748
Mi.890
20 PLN
13988

1954 10-lecie PRL, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.748
Mi.890
60 PLN
13989

1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona marginesem.

Fi.748
Mi.890 
20 PLN
13990

1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.749
Mi.A890
25 PLN
13991

1954 10-lecie PRL, znaczek w typie I - litery kratkowane.

Fi.749I
Mi.A890
25 PLN
13992

1954 10-lecie PRL, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.751
Mi.892
70 PLN
13993

1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 45 gr rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.751
Mi.893
30 PLN
13994

1954 10-lecie PRL, czworoblok znaczków za 60 gr - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.II. - 54 r. - znajdującym się pod 55 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.752I
Mi.878
200 PLN
13995

1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 2,10 zł rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.120.-).

Fi.756 Pw
Mi.896
120 PLN
13996

1954 10-lecie PRL, znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.756
Mi.896
100 PLN
13997

1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy - "zielony" (Fi.160.- Mi.50 euro).

Fi.bl.13
100 PLN
13998

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" czysty.

Fi.bl.13
120 PLN
13999

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.13
50 PLN
14000

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (Fi.180.-), gwarancja i opis.

Fi.bl.13 B1
Mi.Bl.13 DP
160 PLN
14001

1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.bl.13 B1
Mi.Bl.13 DP 
140 PLN