The auction will start on 19.04.2024

Auction 88. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14282

1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, kompletny arkusz znaczka za 10 gr, bez błędu na pozycji 8 "niebieska obroża na szyi ptaka"; doskonały materiał do specjalizacji.

Fi.1062
Mi.1197 
50 PLN
14283

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.70.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
50 PLN
14284

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.65.-)

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
35 PLN
14285

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.22.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
15 PLN
14286

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja.

Fi.1065 B1
Mi.1200 
30 PLN
14287

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208 
80 PLN
14288

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
100 PLN
14289

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2100.-), blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", nieco niżej przycięty; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym; to najrzadsze bloki powojennej Polski, ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
1 500 PLN
14290

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2100.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 500 PLN
14291

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
14292

1960 wystawa filatelistyczna Polska 60, blok.

Fi.bl.27
Mi.1177
70 PLN
14293

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2 (Fi.110.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
60 PLN
14294

1960 kasownik okolicznościowy 100-lecia pierwszego polskiego znaczka z Sosnowca.


10 PLN
14295

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
14296

1960 POCZTA HARCERSKA - trzy koperty ofrankowane znaczkami Poczty Harcerskiej ostemplowanymi 11.9 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym z okazji Wystawy Filatelistycznej POLSKA '60; dekoracyjny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO.


60 PLN
SOLD
14297

1960 POCZTA HARCERSKA - "130 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO" pamiątkowy "bloczek" sporządzony na bibułce, bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


40 PLN
14298

1960-74 zestaw obiegowych listów opłaconych znaczkami z narożnikiem arkusza sprzedażnego.


480 PLN
14299

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.180,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
100 PLN
14300

1961 300 lat prasy polskiej, znaczek za 2,50 zł. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

Fi.1076
Mi.1220
70 PLN
14301

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, narożne czworobloki znaczków za 40 i 60 gr. z pustopolami po lewej.

Fi.1077-78
Mi.1221-22
240 PLN
14302

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.8, gwarancja i opis.

Fi.1088
Mi.1232 
40 PLN
14303

1961 Polski Przemysł Okrętowy, kasowany znaczek za 1,55 zł. z pustopolem u dołu.

Fi.1095
Mi.1239
250 PLN
14304

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
14305

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski.

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48 
40 PLN
14306

1961 polskie Ziemie Zachodnie - Opole, znaczki na papierze ze znakiem wodnym III.3.

Fi.1103-4 III.3
Mi.1247-8 
40 PLN
14307

1961 polskie ziemie zachodnie, dwie serie z przywieszkami.

Fi.1103-8
Mi.1319-24
40 PLN
14308

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, cięty znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1112A
Mi.1256B 
30 PLN
14309

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1112B
Mi.1256A 
30 PLN
14310

1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, seria znaczków na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja i opis.

Fi.1115-16
Mi.1259-60 
20 PLN
14311

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

Fi.1117
Mi.1261 
40 PLN
14312

1961 miesiąc oszczędności, pionowa parka znaczków za 60 gr., dolny znaczek z bardzo rzadkim na tym wydaniu i dotąd niekatalogowanym brakiem perforacji poziomej, gwarancja.

Fi.1119+1119 MK
Mi.1263 Uu
600 PLN
14313

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265 
70 PLN
14314

1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1123
Mi.1268 
240 PLN
14315

1961 15. rocznica powstania UNICEF, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1127-9
Mi.1272-4
45 PLN
14316

1961 15 rocznica powstania UNICEF, seria w marginesowych czworoblokach rozdzielonych międzypolem (Fi.210.-).

Fi.1127-29
Mi.1272-74
200 PLN
14317

1961 XV sesja RWPG, czworoblok znaczka za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1131
Mi.1276 
240 PLN
14318

1961 XV sesja RWPG, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1131
Mi.1276 
60 PLN
14319

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
14320

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
250 PLN
14321

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
40 PLN