14843 |
1987 POSTED ON HIGH SEA - widokówka z Karaibów, nadana 16-04 w Hawanie, opłacona polskim znaczkiem oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA s/y "Jan z Kolna", umożliwiającym marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju z którego pochodziła jednostka pływająca, dodatkowe stempelki: POLISH YACHTING ASSOCIATION s/y "Jan z Kolna"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2832 Mi.2980 |
| 40 PLN | |
14844 |
1987 rocznik kopert FDC (bez bl.131(88); Fi.64). | Fi.2928-85 Mi.3076-3133 |
| 55 PLN | |
14845 |
1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60). | Fi.2928-85 Mi.3076-3133 |
| 150 PLN | |
14846 |
1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja. | Fi.2930 Mi.3078 |
| 40 PLN | |
14847 |
1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł - pingwin, arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "duży iluminator w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja. | Fi.2931 B Mi.3079 |
| 40 PLN | |
14848 |
1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste. | Fi.2940 Mi.3088 |
| 20 PLN | |
14849 |
1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą. | Fi.2943 Mi.3091 |
| 60 PLN | |
14850 |
1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste. | Fi.2951-2 Mi.3099-100 |
| 20 PLN | |
14851 |
| 20 PLN | |
14852 |
1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA). | Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III Mi.3099-100 |
| 50 PLN | |
14853 |
1987 Wojna Obronna 1939 (IV), seria w arkuszach, na arkuszu 2965 błędy na: poz.27 "ścięte d w pod", poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA", na każdym z arkuszy wiele dodatkowych błędów; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.2965-67 Mi.3113-15 |
| 150 PLN | |
14854 |
1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą. | Fi.2971MK Mi.3119 |
| 175 PLN | |
14855 |
1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone. | Fi.2972MK Mi.3120 |
| 250 PLN | |
14856 |
| 20 PLN | |
14857 |
| 15 PLN | |
14858 |
| 300 PLN | |
14859 |
1987 poczet królów i książąt polskich, arkusz sprzedażny znaczka z przywieszkami. | Fi.2983 ark. Mi.3131 |
| 35 PLN | |
14860 |
1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok. | Fi.bl.131 Mi.Bl.102 |
| 110 PLN | |
14861 |
1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w warszawie, blok. | Fi.bl.132 Mi.Bl.102 |
| 90 PLN | |
14862 |
1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok. | Fi.bl.132 Mi.Bl.102 |
| 130 PLN | |
14863 |
| 120 PLN | |
14864 |
| 120 PLN | |
14865 |
| 320 PLN | |
14866 |
1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk! | Fi.bl.132 (88) Mi.Bl.102 |
| 800 PLN | |
14867 |
| 120 PLN | |
14868 |
1988 rocznik kopert FDC (bez bl.136(93); Fi.53.-). | Fi.2986-3041 Mi.3134-89 |
| 40 PLN | |
14869 |
1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40). | Fi.2986-3041 Mi.3134-89 |
| 90 PLN | |
14870 |
1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2986-3104 Mi.3134-3252 |
| 170 PLN | |
14871 |
1988-89 kompletne roczniki, dodatkowo znaczek 3013 z usterką "uszkodzony górny szeryf litery K w POLSKA", znaczek 3048 z rolki z numerem na odwrocie, znaczek 3086 ze znacznym przesunięciem nadruku, blok 139 z błędem "żółta plama między nogami kosmonauty". | Fi.2986-3104, bl.136-139, bl.139B1 |
| 275 PLN | |
14872 |
1988 XXIV Igrzyska Olimpijskie w Seulu, seria w arkuszach, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.3001-06 Mi.3149-54 |
| 200 PLN | |
14873 |
1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny. | Fi.3016 ark. Mi.3163 |
| 90 PLN | |
14874 |
1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny z Błędem B3, uszkodzone "C". | Fi.3016B3 Mi.3163 |
| 120 PLN SOLD | |
14875 |
1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11". | Fi.3016a Mi.3163 |
| 20 PLN | |
14876 |
1988 Światowy Dzień Poczty i 60. rocznica utworzenia P.P. "POLSKA POCZTA TELEGRAF I TELEFON", komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste. | Fi.3016b Mi.3163 |
| 15 PLN | |
14877 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski (III) - Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej, arkusz czysty, poziomo złożony. | Fi.3019 Mi.3164 |
| 40 PLN | |
14878 |
1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, pasek 3-znaczków z marginesem z nazwą emisji, czyste. | Fi.3020 Mi.3167 |
| 20 PLN | |
14879 |
1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.26 "czerwona plamka obok buławy", gwarancja Krawczyk. | Fi.3020 B1 Mi.3167 |
| 20 PLN | |
14880 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski (V) - Zakłady Przemysłu Metalowego w Poznaniu, arkusz czysty, poziomo złożony. | Fi.3029 Mi.3177 |
| 40 PLN | |
14881 |
1988 Poczet królów i książąt polskich (III) - Kazimierz I Odnowiciel, arkusz czysty, pionowo złożony (Fi.122,50). | Fi.3031 Mi.3179 |
| 60 PLN | |
14882 |
1988 Statki pożarnicze, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.3036-41 Mi.3184-89 |
| 200 PLN | |