The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14403

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, prawy górny znaczek z błędem "krótka stopa".

Fi.1270B1
Mi.1418 
25 PLN
14404

1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce" znaczek za 60 gr z błędem "1863 zamiast 1963" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.1272 B1
Mi.1420 
30 PLN
14405

1963 mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek za 90 gr. z nowo odkrytym błędem na poz. "duża biała plama za GR i kropka w cyfrze 9", gwarancja.

Fi.1273 B
Mi.1421
40 PLN
14406

1963 mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek za 5.60 zł. z błędem "uszkodzone O w EUROPY", gwarancja Krawczyk.

Fi.1275 B1
Mi.1423 
30 PLN
14407

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 60 gr. z błędem "dwóch pilotów", gwarancja.

Fi.1279 B2
Mi.1427 
60 PLN
14408

1963 20-lecie LWP, znaczek z przesuniętym drukiem barwy szarej szczególnie widoczne na samolocie.

Fi.1279MK
Mi.1427
75 PLN
14409

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1287 B4
Mi.1416 
40 PLN
14410

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1287B1
15 PLN
14411

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, lewy znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1287B2
20 PLN
14412

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443 
25 PLN
14413

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek za 2,50 zł. z rzadkim błędem na poz.11 "wypustka przy 9", gwarancja i opis Walisch.

Fi.1296 B2
Mi.1444 
40 PLN
14414

1963 Konie polskie, trzy wartości znaczków w parkach tête-bêche (parka za 30 gr zgięta wzdłuż perforacji).

Fi.1299-1301
Mi.1447-49
20 PLN
14415

1963 konie polskie, znaczek z "schmitzdrukowym" zdwojeniem napisu "Polska".

Fi.1303 MK
Mi.1451
20 PLN
14416

1963 mistrzostwa świata w szermierce w Gdańsku, stemplowany blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
45 PLN
14417

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
80 PLN
14418

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą (Fi.65.-).

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
45 PLN
14419

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
120 PLN
14420

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, trzy niekatalogowane odmiany bloków, pierwsza o numerze 7561 na papierze kremowożółtawym o grubości 0,09 mm z żółtawą matową gumą, druga o numerze 42957 na białym papierze o grubości 0,10 mm z białą błyszczącą gumą i trzecia najrzadsza o numerze 54699 na kremowoszarym papierze o grubości 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, UWAGA - są też różnice w kolorach, ostrości rysunku i napisów, dwie pierwsze odmiany bloków sprzedały się ostatnio na allegro za ponad 500 złotych.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
800 PLN
14421

1963 mistrzostwa świata w szermierce - Gdańsk, bloczek z błędem na znaczku za 40 gr. "plama na zadzie konia", gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.38 B (27)
Mi.Bl.29
400 PLN
14422

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, bloczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.38 FDC
Mi.Bl.29
80 PLN
14423

1963 zdobywanie kosmosu, blok z bardzo niskim dwucyfrowym numerem.

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
150 PLN
14424

1963 Zdobywanie kosmosu, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.40I (29)
Mi.Bl.31I
150 PLN
14425

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-).

Fi.bl.40I (29I)
Mi.Bl.31I
180 PLN
14426

1963 zdobywanie kosmosu, blok z nie przeperforowanym górnym marginesem w idealnym stanie.

Fi.bl.40II
Mi.Bl.31II
350 PLN
14427

1963 zdobywanie kosmosu, blok bez perforacji na górnym marginesie na papierze prążkowanym pionowo od strony gumy. Rzadka kombinacja odmian.

Fi.bl.40IIx
Mi.Bl.31II
450 PLN
14428

1963 Zdobywanie kosmosu, blok z przeperforowanym górnym marginesem - odmiana na papierze żeberkowanym pionowo na kopercie FDC, gwarancja i opis.

Fi.bl.40Ix (29)
Mi.Bl.31I 
300 PLN
14429

1963 list wojskowy z jednostki wojskowej pod Siemirowicami do Wrocławia.


25 PLN
14430

1964 rocznik kopert FDC (bez bl.: 41(30), 42(31); Fi.126.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
40 PLN
14431

1964 rocznik znaczków czystych (Fi.317.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
170 PLN
14432

1964-1965 TOM VI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1309-1503
Mi.1457-1652
400 PLN
14433

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek za 30 gr z błędem "brak pionowych białych tasiemek przy numerze startowym" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1310 B1
Mi.1458
30 PLN
14434

1964 zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, prawy znaczek z błędem "brak tasiemek przy numerze startowym".

Fi.1310B1
Mi.1458
20 PLN
14435

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, parka pozioma z bloku, czysta.

Fi. 1314+131 (bl.41)
Mi.1462B+1464B
50 PLN
14436

1964 Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, czworoblok najdroższego w serii znaczka za 6,50 zł. lewy górny z błędem "ścięta z lewej podstawa Z w Zł", gwarancja Krawczyk.

Fi.1316 B2
Mi.1464A 
60 PLN
14437

1964 koty, znaczek z przesuniętą perforacją pionową już na ramkę.

Fi.1327
Mi.1475
40 PLN
SOLD
14438

1964 koty, znaczek za 40 gr. z błędem na poz.20 "krótszy wąs kota", gwarancja i opis Walisch.

Fi.1328 B2
Mi.1476 
40 PLN
14439

1964 koty, znaczek ze zdojonym ("podwójnym") drukiem barwy zielonej - podwójna ramka i najlepiej widoczne podwójne sygnatury, gwarancja Walocha.

Fi.1332Dp1
Mi.1480
600 PLN
SOLD
14440

1964 koty, znaczek z usterką "plama na prawej ramce".

Fi.1333
Mi.1481
10 PLN
SOLD
14441

1964 koty, znaczek z usterką "plama na cyfrze 0 w nominale".

Fi.1335
Mi.1483
10 PLN
SOLD
14442

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, seria z odmianami papieru x i v.

Fi.1337-41
Mi.1485-9
25 PLN