The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11703

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
170 PLN
11704

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.65 ark.
500 PLN
11705

1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
11706

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
120 PLN
11707

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
400 PLN
11708

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
11709

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
500 PLN
11710

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek cięty z szerokim prawym marginesem.

Fi.125b nz
50 PLN
11711

1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
40 PLN
11712

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
11713

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
11714

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
120 PLN
11715

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
40 PLN
11716

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
11717

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
11718

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
11719

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
20 PLN
11720

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
11721

1944 całostka z podobizną A.Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
11722

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest.

Fi.I-III
4 000 PLN
11723

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 000 PLN
11724

1944 katalog znaczków polskich i Generalnego Gubernatorstwa wydawnictwa Pionier z Krakowa, 280 stron plus dwa cenniki.


50 PLN
11725

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
11726

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Leder skóra - o wartości 2 punktów, w kolorze karminowym, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
11727

1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp2II
60 PLN
11728

2018 biuletyn niemieckiej grupy ArGe Generalnego Gubernatorstwa, 103 strony, kolorowe ilustracje.


70 PLN