The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11663

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
11664

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria z gapami kasowana okolicznościowo.

Fi.110-12 Pw1; 36
30 PLN
11665

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
11666

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
11667

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
11668

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
11669

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
11670

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
35 PLN
11671

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02 
200 PLN
11672

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

Fi.Cp9b, 77, 86
Mi.P12/02  
250 PLN
11673

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.U11, 21
30 PLN
11674

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta.

Fi.U13, 17
50 PLN
11675

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
30 PLN
11676

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczki urzędowe, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
11677

1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


Mi.7 
800 PLN
11678

1943 "Frei durch Ablösung Reich" koperta, a właściwie całostka urzędowa wolna od opłaty pocztowej, przesłana miejscowo w Warszawie; niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
11679

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


35 PLN
11680

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


40 PLN
SOLD
11681

1943 znaczki opłaty stemplowej.


80 PLN
11682

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
11683

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


70 PLN
11684

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


40 PLN
11685

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Zigarettem - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów tytoniowych, bardzo dobry stan zachowania.


220 PLN
SOLD
11686

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Trinkbranntwein - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów alkoholowych, bardzo dobry stan zachowania.


220 PLN
SOLD
11687

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania.


220 PLN
SOLD
11688

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Textilwaren - o wartości 5 punktów, w kolorze ciemnozielonym, umożliwiający nabycie wyrobów tekstylnych, bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
11689

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-); gwarancja.

Fi.2
600 PLN
11690

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, narożnikowy znaczek o nominale 12+18 Pf z błędem na poz.1 "czworokątny punkt po W w WOLYNSK" poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnego Gubernatorstwa, nadruk DEUTSCHE HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1500.-), ładny stan zachowania.

Fi.7 B3
Mi.13
1 500 PLN
11691

1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.42, 48, 71
50 PLN
11692

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.64, 81
50 PLN
11693

1944 kartka z zakopanego do Buska Zdroju, rzadki kasownik propagandowy Zakopanego na niefilatelistycznej korespondencji, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka, Fi XV - 450 zł.

Fi.75 ; XV
320 PLN
11694

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.76; 36
30 PLN
11695

1944 przekaz paczkowy nadany w pośrednictwie pocztowym w Radawie przez Jarosław do Landshut koło Krakowa.

Fi.77, 86
200 PLN
11696

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia.

Fi.81, 83, 86
40 PLN
11697

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
20 PLN
11698

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
180 PLN
11699

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19 Pw1
60 PLN
11700

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
11701

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
11702

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN