The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 87. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2042

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku.

Fi.254
50 PLN
2043

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku.

Fi.254
80 PLN
2044

1933 list polecony z Bydgoszczy do Warszawy.

Fi.254, 256, 258
40 PLN
2045

1933 miejscowy list polecony z Warszawy.

Fi.254, 263
40 PLN
2046

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
2047

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
240 PLN
2048

1933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia.

Fi.258 E
Mi.279
800 PLN
2049

1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
2050

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz

Fi.258D
Mi.279Y 
300 PLN
2051

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan.

Fi.258G
Mi.279
70 PLN
2052

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279 
280 PLN
SOLD
2053

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
2054

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
70 PLN
2055

1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2056

1933 zwycięzcy Challege'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
2057

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2058

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280 
110 PLN
2059

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2060

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
2061

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.259, 263
Mi.280, 284 
40 PLN
2062

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
2063

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
2064

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
2065

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
2066

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y 
130 PLN
SOLD
2067

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
60 PLN
2068

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
2069

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
2070

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
2071

1933 karnet - luksusowe wydanie ministerialne, "400 ROCZNICA ŚMIERCI WITA STWOSZA", okładka z sucho tłoczonym godłem państwa, własnoręczny podpis ministra Poczt i Telegrafów - płk.Emila Kalińskiego, dodatkowo odciśnięty datownik urzędu Warszawa 1, z wyróżnikiem "4b"; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania, sygnowany G.WATTSON WARSZAWA.

Fi.261
Mi.282 
1 000 PLN
SOLD
2072

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
2073

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
2074

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
2075

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
2076

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293.

Fi.Cp64
60 PLN
2077

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
2078

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp74
100 PLN
2079

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


40 PLN
2080

1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień.


40 PLN
2081

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


20 PLN