The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 87. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1802

1924 list polecony z Sanoka 9.9.24 do Wiednia.

Fi.182, 184, 192
Mi.201, 203, 211
35 PLN
1803

1924 list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.182, 186, 190
Mi.201, 205, 209
80 PLN
1804

1924 orzeł w wieńcu, kartka z Sanoka 29.6.26 do Lwowa, znaczek za 1 gr użyty jako opłata obowiązkowego pobrania na rzecz Funduszu Bezrobocia obowiązującego w okresie 15.4. - 31.8.26.

Fi.182, Cp42
40 PLN
1805

1924 Orzeł w wieńcu, seria czysta.

Fi.182-92
Mi.201-11
700 PLN
1806

1924 orzeł w wieńcu, seria w dobrym stanie.

Fi.182-92
Mi.201-11
450 PLN
1807

1924 "PODWÓJNA PERFORACJA FIRMOWA B.H." - Bank Handlowy w Warszawie, znaczek za 2 gr Orzeł w wieńcu z podwójną perforacją firmową - jedno uderzenie maszyny perforującej wyraźnie ukośnie przesunięte w stosunku do, przypadkowego zapewne, drugiego, kasowany; unikalny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.183
Mi.202
250 PLN
SOLD
1808

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 2 gr. w odcieniu szarobrązowym, niekreślona i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z fragmentem stempelka (WZÓR S)KASO(WANO), sygnowany S.Kski P, gwarancja Schmutz.

Fi.183 P
Mi.202
500 PLN
1809

1924 list ze starostwa w Żydaczowie do Wiednia.

Fi.183, 185, 190
Mi.202, 204, 209
55 PLN
1810

1924 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w warszawie do polskiego konsulatu w Wiedniu, znaczki z drobnymi usterkami druku.

Fi.183, 185, 190
40 PLN
1811

1924 orzeł w wieńcu, list polecony ze Lwowa do Wiednia.

Fi.183, 185-7
Mi.202, 204-6
50 PLN
SOLD
1812

1924 list polecony z Mszany Dolnej do Wiednia, korzystano w Mszanie jeszcze ze starego XIX wiecznego rusztowego kasownika poaustriackiego.

Fi.183, 186, 187
Mi.202, 205, 206
40 PLN
1813

1924 list ze Starostwa w Śniatynie do Wiednia.

Fi.183, 187, 192
Mi.202, 206, 211
40 PLN
1814

1924 list polecony z Zebrzydowic Śląskich do polskiego poselstwa w Wiedniu, osobliwie stempel nadawcy i erka odbite na naklejce zapewne zasłaniające napis na kopercie firmowej.

Fi.183, 192
Mi.202, 211
35 PLN
1815

1924 orzeł w wieńcu, list z Brześcia do Wiednia.

Fi.184, 187
Mi.203, 206
40 PLN
1816

1924 orzeł w wieńcu, próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Berbeka.

Fi.184P
160 PLN
1817

1924 Orzeł w wieńcu, frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 9.12 z Modliborzyc do Lublina, koperta zmniejszona.

Fi.185, 187
Mi.204, 206 
20 PLN
1818

1924 orzeł w wieńcu, list z Borszczowa do Wiednia, znaczek za 20 gr z przesuniętą w pionie perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.185, 188
Mi.204, 207
50 PLN
1819

1924 list z Łunińca do Wiednia.

Fi.186
Mi.205
35 PLN
1820

1924 BIAŁY DUNAJEC - orzeł w wieńcu, znaczek za 10 gr na wycinku unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Białym Dunajcu.

Fi.186
Mi.205
80 PLN
1821

1924 kartka z Bydgoszczy 5.7.24 do Lwowa.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
1822

1924 Orzeł w wieńcu, 10 gr - frankatura pojedyncza, DRUGI DZIEŃ OBIEGU widokówka datowana 1/V-1924 wysłana 2.V z Warszawy do Ostrowa Łomżyńskiego; w dniu 1.V nastąpiła wymiana marki polskiej na złotówkę, w związku z tym wprowadzono emisje znaczków w nowej walucie; dobry stan zachowania.

Fi.186
Mi.205
100 PLN
1823

1924 Orzeł w wieńcu, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 10.VIII.1925 z Przemyśla do miejscowości Krościenko nad Dunajcem, zwrócona do nadawcy; zwraca uwagę późne użycie unarodowionego kasownika austriackiego.

Fi.186
Mi.205 
30 PLN
1824

1924 list z Łodzi 9.XII.24 do Niemiec, rzadki wirnik propagandowy "Otwierajcie konta czekowe Pocztowej Kasy Oszczędności" z osobliwymi koślawymi cyframi w datowniku.

Fi.186
Mi.205 
120 PLN
1825

1924 list polecony na kopercie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z Zakliczyna nad Dunajem do Austrii.

Fi.187
Mi.206
50 PLN
1826

1924 list z Nieświeża do Wiednia.

Fi.187
Mi.206
25 PLN
1827

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z warszawy do Wiednia, lewy dolny znaczek z usterką w postaci połączonych liter OS w GROSZY.

Fi.187
Mi.206
70 PLN
1828

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skurcz - Czersk nr 437 (numer na kasowniku nie odbity).

Fi.187
60 PLN
1829

1924 list z Warszawy do Niemiec.

Fi.187
10 PLN
1830

1924 firmowy list polecony z Warszawy do Szwecji.

Fi.190
Mi.209
70 PLN
1831

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim, gwarancja i oznaczenie.

Fi.190a
Mi.209a
600 PLN
SOLD
1832

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
60 PLN
1833

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193 B
Mi.212
500 PLN
1834

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
120 PLN
1835

1924 Stanisław Wojciechowski, poprawiana guma, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
1836

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list polecony wysłany 3.8.1925 z Poznania do Lucerny, stempelek przeprowadzenia kontroli celnej "Zollamtlich abgefertigt", datownik odbiorczy z 5.VIII na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron otwarta).

Fi.193, 192, 208I, 209I
Mi.211, 212, 236I, 237I
80 PLN
1837

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
100 PLN
1838

1924 list z konsulatu polskiego w Bukareszcie do polskiego konsulatu w Wiedniu, stemple propagandowe Targów Rolniczych we Lwowie.


30 PLN
1839

1924 list polecony z konsulatu polskiego w Bukareszcie do polskiego konsulatu w Wiedniu, stemple propagandowe Targów Rolniczych we Lwowie.


70 PLN
SOLD
1840

1925 list polecony z Kolbuszowej do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192
35 PLN
1841

1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192, 208II, 209I
35 PLN