Auction 87. Inter-war Poland 1919-1939

1962

Fi.bl.1 (235, 236)
Mi.Bl.1
350 PLN
1963

1928 list z Niemiec do warszawy, na odwrocie wirnik z hasłem propagandowym "PRACA WYDAJNA PODSTAWĄ DOBROBYTU".

60 PLN
1964

1928 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną.

40 PLN
1965

1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29.

Fi.219, 220, 221, 224
Mi.227, 228, 229, 232
50 PLN
1966

1929 kartka z Poznania z wirnikiem okolicznościowym Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu.

Fi.240
40 PLN
1967

1929 kartka ze Lwowa z wirnikiem propagandowym IX Tragów Lwowskich.

Fi.240
90 PLN
1968

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura wielokrotna, list polecony z Biura Polowego odbudowy mostu kolejowego przez rz. Wisłę pod Dęblinem wysłany 16.V z urzędu pocztowego Dęblin-Twierdza do Mińska Mazowieckiego, korespondencja firmy "Rudzki i S-ka" z Mińska Mazowieckiego, która budowała mosty na wszystkich najważniejszych liniach kolejowych Cesarstwa Rosyjskiego, m.in.: Petersburg-Warszawa, Zabajkalskiej, Usuryjskiej, imponujący most przez Amur na linii Amurskiej, a także na kolei Wschodnio-Chińskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOLEJ ŻELAZNA.

Fi.241
Mi.260
160 PLN
1969

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura pojedyncza, list wysłany 28.XII ze Lwowa do Warszawy, co ciekawe jako stempla nadawczego (Lwów 2) i odbiorczego (Warszawa 1) użyto tego samego wirnika propagandowego "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH"; dekoracyjna koperta firmowa "HOTEL GEORGE'A LWÓW PL.MARJACKI I."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 115 i 118).

Fi.241
Mi.260
60 PLN
1970

1929 list firmowy z Poznania z wirnikiem propagandowym "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH".

Fi.241
50 PLN
1971

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zbąszyń - Poznań nr 192 z wyróżnikiem a.

Fi.242
60 PLN
1972

1929 list z Radomia do Warszawy, na odwrocie wirnik propagandowy "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ".

Fi.244
20 PLN
1973

1929 list lotniczy z stemplem okolicznościowym i kasownikiem Krajowej Wystawy Lotniczej we Lwowie do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.281
90 PLN
1974

1930 list polecony z Warszawy do Szwecji.

Fi.213, 239, 243
Mi.241, 258, 262
40 PLN
1975

1930 "JWielmożny Pan Minister Spraw Wojskowych Marszałek I-szy Józef Piłsudski" list wysłany 29.IX z Kalisza do Marszałka Piłsudskiego; walor z oryginalnego obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.244
Mi.263
400 PLN
1976

1930 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KIP LOS PAŃSTWOWEJ LOTERII KLASOWEJ".

Fi.244
20 PLN
1977

1930 list z Kielc do Warszawy, na odwrocie wirnik propagandowy "W 25-lecie WALKI O SZKOŁĘ POLSKĄ...".

Fi.244
15 PLN
1978

1930 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.".

Fi.244
25 PLN
1979

1930 list z Warszawy do Lwowa, wirnik propagandowy Warszawa 2 "KORZYSTAJCIE z UZDROWISK POLSKICH INFORMACJE ŚtoKRZYSKA 17/4".

Fi.244
40 PLN
1980

1930 Popiersie króla Jana III Sobieskiego - frankatura mieszana, list polecony wysłany 18.3 z Torunia do Warszawy; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie kasowniki odbiorcze.

Fi.245, 294
Mi.264, 315
20 PLN
1981

1930-1933 roczniki znaczków czystych (Fi.1247.-; Mi.355 euro).

Fi.245-63
Mi.264-84 (ohne270)
1 050 PLN
1982

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, znaczek w kolorze ciemno brązowofioletowym, gwarancja i opis.

Fi.246a
Mi.265
30 PLN
1983

1930 "NIEMA POLSKI BEZ MORZA/ BUDUJMY OKRĘTY WOJENNE" Warszawa 2 (wyróżnik C), wirnik propagandowy na widokówce przesłanej miejscowo 2.III.1931 (Myślicki 30 114).

Fi.248
Mi.267
40 PLN
1984

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 22.VII.1933 z Krakowa do Bukaresztu, zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; temat - ESPERANTO.

Fi.248
Mi.267
40 PLN
1985

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 30 gr + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 19.V.31 z Siedlec do Maciejowic; czarny stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.249, 247
Mi.268, 266
50 PLN
1986

1930 list miejscowy z Katowic, wirnik propagandowy Katowice 1 "POCZTA PRZYJMUJE LISTY WAGI DO 2 KG + ROZMOWY MIĘDZYMIASTOWE PO 3 MINUTACH ROZMOWY KAŻDA NASTĘPNA MINUTA TYLKO 1/3 OPŁATY".

Fi.310
40 PLN
1987

1930 list z Radomia do Warszawy, na odwrocie wirnik propagandowy Miesiąca Pomorza.

20 PLN
1988

1930 list bankowy z Warszawy do Szwajcarii opłacony na odwrocie frankaturą mechaniczną.

20 PLN
1989

1931 list ze Lwowa do warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.".

Fi.213, 242
Mi.241, 261
25 PLN
1990

1931 list polecony z Warszawy do Austrii.

Fi.226, 245
Mi.245, 257
15 PLN
1991

1931 list z Cieszyna ze stemplem propagandowym Drugich Wiosennych Targów Katowickich.

Fi.234, 246
45 PLN
1992

1931 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Krynicy.

Fi.234, 246
90 PLN
1993

1931 polecony list zleceniowy z Warszawy do Poznania.

Fi.239, 248
Mi.258, 267
100 PLN
1994

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15.

Fi.240
50 PLN
1995

1931 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "STRZELECKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA POLOGNE 23.VIII.-6.IX.31. LWÓW CHAMPIONAT DU MONDE DE TIR".

Fi.240
30 PLN
1996

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Hel nr 235.

Fi.240
120 PLN
1997

1931 "OFIAROM POWODZI WOJ.WILEŃSKIEGO.NOW.I.BIAŁ." - ciemnoniebieska nalepka dobroczynna (revenue) o nominale 10 gr doklejona na liście poleconym wysłanym 5.IX z Lublina do Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); słabszy stan zachowania.

Fi.244
Mi.263
120 PLN
1998

1931 list firmowy z Gdyni z wirnikiem propagandowym "GDYNIA CIĘ OCZEKUJE MORZE CIĘ WITA".

Fi.244
30 PLN
1999

1931 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "POPIERAJMY INSTYTUT RADIOWY IM. MARJI SKŁODOWSKIEJ CURIE (DLA WALKI Z RAKIEM) P.K.O. 9535".

Fi.244
25 PLN
2000

1931 wycinek z wirnikiem propagandowym Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Krynicy.

Fi.244
30 PLN
2001

1931 widokówka z Poznania z wirnikiem okolicznościowym Strzeleckich Mistrzostw Świata.

Fi.244
25 PLN