Auction 87. Communist Poland 1945-1952

4809

1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-).

Fi.429-36 A
Mi.A-H486
160 PLN
4810

Fi.A489-91
Mi.A515-17
480 PLN
4811

1948 Kultura Polska, blok w dobrym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
450 PLN
4812

1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
4813

1948 Kultura polska, blok czysty w ładnym stanie (Fi.650.-).

Fi.bl.10
450 PLN
4814

Fi.bl.10
400 PLN
4815

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
4816

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z dwoma podlepkami na marginesie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
480 PLN
4817

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
4818

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.11
680 PLN
4819

Fi.bl.11
2 200 PLN
4820

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 16 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
4821

1948 koperta okolicznościowa i stempel I Międzynarodowych Targów Gdańskich.

20 PLN
4822

1949 list z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.395 IIex, 452
Mi.428, 499
25 PLN
4823

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
15 PLN
4824

1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.10 (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN.

Fi.422B
Mi.457A
50 PLN
4825

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
4826

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
4827

Fi.475
Mi.523
40 PLN
4828

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.492-4
Mi.527-9
80 PLN
4829

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na karcie wysłanej z urzędu Warszawa 1 Kiosk-Politechnika (Myślicki 49 036).

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
4830

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, bloki legitymacyjne z oznaczeniem walca Ok. - znajdujące się pod 26 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.492-94
Mi.527-29
80 PLN
4831

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
4832

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
100 PLN
4833

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528
15 PLN
4834

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana.

Fi.495-97
Mi.530-32
20 PLN
4835

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.35.-).

Fi.495-97
Mi.530-32
20 PLN
4836

1949 5 rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
4837

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
4838

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
4839

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria czysta (Fi.35.-).

Fi.501-04
Mi.539-41
20 PLN
4840

1949 Sławni Polacy, seria kasowana.

Fi.505-07
Mi.536-38
25 PLN
4841

1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-).

Fi.505-08
Mi.536-38
24 PLN
4842

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
4843

Fi.508
Mi.543
12 PLN
4844

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, list lotniczy z Cieszyna do Szwajcarii.

Fi.508, 472
25 PLN
4845

1949 "Bank Gospodarstwa Spółdzielczego" - 15 zł frankatura mechaniczna FC001 Łódź 1 (Hampel - 100 pkt.), list wysłana 5.3 do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
4846

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 w tym z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 5 zł i 15 zł z serii "samolot nad Warszawą" (wg.PZP grupa D), mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 5.5.1951 z Krakowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.395, 397, 515, 536
Mi.A564, C564, 662, 674
250 PLN
4847

1950 list z Poznania do Ameryki, stempel propagandowy.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
4848

1950 "groszy - lokalny", Gubin, nienotowany dotąd znaczek lotniczy za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk.

Fi.398
Mi.565
125 PLN