Auction 87. Communist Poland 1945-1952

4609

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
4610

1947 polecony list lotniczy z Kańczugi do Ameryki, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.399
Mi.432
40 PLN
4611

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
4612

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
120 PLN
4613

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
4614

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.416
Mi.451
90 PLN
4615

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
4616

1947 Sejm Ustawodawczy, frankatura wielokrotna - czworoblok na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym - 12 zamiast 10 zł), wysłanym 22.2 z Szydłowca do Radomia, kasownik odbiorczy na odwrocie; wartość katalogowa samych tylko znaczków kasowanych Fi.320,- zł; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.416
Mi.451
450 PLN
4617

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
120 PLN
4618

Fi.416
Mi.4514
25 PLN
4619

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-).

Fi.416-43
Mi.451-78
230 PLN
4620

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002).

Fi.417
Mi.452
400 PLN
4621

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym abklaczem.

Fi.417
Mi.452
60 PLN
4622

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, wieloblok z silnym abklaczem.

Fi.417
Mi.452
150 PLN
4623

Fi.417
Mi.452
60 PLN
4624

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym "kropka przy A w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.417 B5
Mi.452
120 PLN
4625

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.418
Mi.454
30 PLN
4626

1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.418c No
Mi.454
65 000 PLN
4627

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
600 PLN
4628

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
4629

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
4630

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
4631

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
4632

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
4633

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
4634

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
4635

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
4636

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
4637

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
4638

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
4639

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
4640

Fi.422B
200 PLN
4641

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
4642

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
4643

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
4644

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
4645

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
4646

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
4647

Fi.426B
Mi.461A
10 PLN
4648

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na żółtawym średnim drzewnym papierze - wersja bez wtórnej odbitki maszynowej na odwrocie, drukowana z walca N.2.W.I. - oznaczenie znajduje się przed 91 znaczkiem; obszernie opisana przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.39, jedyny znany dotąd egzemplarz został zreprodukowany w tym samym artykule na str.40 (il.4), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.427 P1
Mi.470
6 000 PLN