Auction 87. Communist Poland 1945-1952

4649

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk.

Fi.427A B1
Mi.462B
80 PLN
4650

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, czworoblok legitymacyjny znaczków za 20 zł. walca N.1.W.1., lewy górny z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk.

Fi.427B B1
Mi.462A
160 PLN
4651

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny prób znaczka w kolorze fioletowo purpurowym z numerem walca N.2.W.IV, unikalny czworoblok w pięknym stanie, jeden z dwóch takich znanych, gwarancja Schmutz.

Fi.427P2
Mi.470AP
10 000 PLN
4652

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, kompletny arkusz sprzedażny, w arkuszu komplet trzech katalogowanych błędów, drobne spękania perforacji, arkusz złożony w połowie.

Fi.428 B1-3
Mi.471
700 PLN
4653

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
4654

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
4655

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
4656

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
4657

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
4658

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
4659

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
4660

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, narożny znaczek za 2 zł. z I walca II nakładu - fragment oznaczenia po prawej, bez części rysunku, która została wydrukowana na odwrocie (gumie) załamanego papieru, gwarancja Schmutz.

Fi.430 MK
Mi.464
600 PLN
4661

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
4662

Fi.431B MK
Mi.465A
250 PLN
4663

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
4664

Fi.432B
Mi.466A
10 PLN
4665

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.433A
Mi.467B
15 PLN
4666

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
4667

1947 kultura polska, znaczek z obiegu pocztowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.435B MK
Mi.469A
45 PLN
4668

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.V nieostrym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory od jasnoczerwonolila do różnych odcieni szarawofioletowego; wszystko to zostało obszernie opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470
6 000 PLN
4669

Fi.436A
Mi.470B
10 PLN
4670

1947 Świat pracy, seria stemplowana koksownikiem okolicznościowym.

Fi.437-40
Mi.472-5
15 PLN
4671

Fi.438 Pw
Mi.473
600 PLN
4672

1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części.

Fi.438
Mi.473
50 PLN
4673

Fi.438MK
Mi.473
50 PLN
4674

Fi.438MK
Mi.473
200 PLN
4675

1947 świat pracy, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem, gwarancja Walocha.

Fi.439MK
Mi.474
25 PLN
4676

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł/50 gr - frankatura pojedyncza, ekspresowy polecony list miejscowy nadany 17.9 w Warszawie, minimalnie przefrankowany (40 zamiast 37 zł), na odwrocie kasownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.441
Mi.476
40 PLN
4677

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł./ 50 gr. ze znacznie przesuniętyn nadrukiem, dodatkowo z bardzo rzadkim cześciowym abklatschem, gwarancja Schmutz.

Fi.441
Mi.476
250 PLN
4678

Fi.441
Mi.476
45 PLN
4679

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria 3 znaczków na lotniczym liście poleconym wysłanym 28.2 z Warszawy do Chicago; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.441, 442a B, 442b, 399, 436A
Mi.476, 477a, 477b, 432, 470B
150 PLN
4680

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN
4681

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek podstawowy z poz. 100 z błędem "kropka przy A w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.442a (442B1)
Mi.477a
80 PLN
4682

Fi.442aB
Mi.477a
80 PLN
4683

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja.

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
4684

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
4685

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, parka znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym ze skośnym nadrukiem, dodatkowo prawy z błędem na poz.40 "ścięta belka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.442a B2
Mi.477a
80 PLN
4686

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkiego w tym wydaniu druku walcem nr I z nadrukiem z poz. 45, gwarancja i opis Walisch.

Fi.442a WI
Mi.477a
300 PLN
4687

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek w kolorze czerwonym z rzadkiego w tym wydaniu druku walcem nr II z nadrukiem z poz. 4, gwarancja i opis Walisch.

Fi.442a WII
Mi.477a
200 PLN
4688

1947 list lotniczy z Suwałk do Ameryki, nalepki pomocy zimowej.

Fi.442b
Mi.477b
40 PLN