The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 87. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3337

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
3338

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
3339

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
3340

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
3341

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3342

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3343

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10 B
Mi.P13 
200 PLN
3344

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3345

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3346

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
3347

1944 całostka z podobizną A.Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
3348

1944 kartka z zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", gwarancja Berbeka.

Fi.Cp10, XV
250 PLN
3349

1944 kartka z Zakopanego do Lublina, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", przesyłka nie doręczona i zwrócona do nadawcy.

Fi.Cp10, XV
150 PLN
3350

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest.

Fi.I-III
4 000 PLN
3351

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba cięta, gwarancja Schmutz.

Fi.IIIP1
6 000 PLN
3352

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba w kolorze zielonym, gwarancja Jungjohann.

Fi.IIIP6
4 000 PLN
3353

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova i gwarancja Schmutz.

Fi.I P1
Mi.I PIV 
6 000 PLN
3354

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba wydana jako niegumowana, gwarancja Ludin.

Fi.IP6
1 500 PLN
3355

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba na papierze gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.IP6
1 500 PLN
3356

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba w kolorze niebieskim.

Fi.IP9
3 500 PLN
3357

1944 nakaz płatniczy z zakopanego opłacony znaczkiem urzędowym. Rzadki walor.

Fi.U25
180 PLN
3358

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.1 z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", stempelek cenzora obozowego nr.9, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


100 PLN
3359

1944 Oflag IID - zaadaptowana część z opłaconą odpowiedzią listownika, wysłana do obozu 14.4 z Ursusa, zwraca uwagę datownik nadawczy URSUS ÜBER PRUSZKOW (DISTR.WARSCHAU) z wyróżnikiem "b", w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Wę" od nazwiska "Węcławski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; ciekawy w kształcie stempelek cenzora nr.16, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3360

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony ze Szwajcarii wysłany 8.III z Winterthur do Jarosławia, liczne oznaczenia cenzury, m.in. zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 15.3 na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3361

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.


45 PLN
3362

1945 list urzędowy oznaczony "Dienstpost" przesłany miejscowo 6.1 w Krakowie, doskonałej jakości odbitka wirnika propagandowego, dwuwierszowa nagłówkowa i okrągła z godłem pieczęć nadawcy "GENERALGOUVERNEMENT SOZIALVERSICHERUNGSKASSE IN KRAKAU", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania nadany kilka dni przed wyzwoleniem Krakowa (18.I).

Fi.Va
100 PLN
3751

1940 Oflag IIB - formularz wysłany 12.III z Warszawy do obozu, dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania.


100 PLN