The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 87. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3297

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł znaczek z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i oznaczeniem sektora i walca I/2 (Fi.+50% dopłaty), czyste, dobry stan zachowania.

Fi.114 Pw2
20 PLN
3298

1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.116; 34
30 PLN
3299

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
3300

1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec.

Fi.Ck2
80 PLN
3301

1943 koperta z sygnaturą X.43.

Fi.Ck2z
120 PLN
3302

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
35 PLN
3303

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy czterocyfrowy stempelek cenzora szwajcarskiego 5508! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
3304

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
30 PLN
3305

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria znaczków urzędowych w arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie.

Fi.U25-36 ark.
3 000 PLN
3306

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr + 16 gr - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie (Mi.65 euro).

Fi.U26, U29
100 PLN
3307

1943 polecony list urzędowy z Krakowa do Sanoka.

Fi.U31, U34
40 PLN
3308

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.7 z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy (Mi.60 euro).

Fi.U36, U17
100 PLN
3309

1943 zwolniony od opłaty pocztowej polecony list urzędowy przesłany 27.10 miejscowo w Krakowie, datownik nadawczy urzędu Kraków 1 z wyróżnikiem "g"; stempelek nadawcy z godłem "Kommando des Kulturgutbereichs Krakau"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3310

1943 "Zurück! Der Inhalt der Sendung wurde entnommen. Die Nachgebühren hat der Absender zu fragen, da der Vermerk "Frei durch Ablösung" im Postdienst des Generalgouvernements nicht zulässig ist. .....Zloty Nachgebühr aus der Postkasse Krakau 20 zurückerhalten." "Zwrot! Zawartość przesyłki podjęto. Uprasza się nadawcę o zwrot wyłożonej kwoty dopłaty. Oznaczenie "Frei durch Ablösung" w obrocie pocztowym Generalnego Gubernatorstwa nie jest dozwolone. Wyłożoną kwotę 0,24 zł dopłaty należy zwrócić do Kasy Pocztowej urzędu Kraków 20.".
Niezwykle rzadki stempel urzędu generalnego gubernatora na odwrocie listu urzędowego wysłanego 15.12 z Gdańska do Krakowa, zawartość przesyłki po dotarciu do Krakowa wyjęto, jednocześnie na kopercie dwoma różnymi stempelkami "Nachgebühr" oznaczono dopłatę w pojedynczej wysokości 24 gr, pustą kopertę po opatrzeniu jej stempelkiem "Zurück" 21/12 odesłano do nadawcy celem pobrania dopłaty; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania.


2 400 PLN
3311

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


35 PLN
3312

1943 koperta do telegramów.


40 PLN
3313

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


40 PLN
3314

1943 znaczki opłaty stemplowej.


80 PLN
3315

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
3316

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 17.3 w Krakowie (Fi.600.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
3317

1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
140 PLN
3318

1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
160 PLN
3319

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
55 PLN
3320

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.76; 36
30 PLN
3321

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
3322

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
180 PLN
3323

1944 55 urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
3324

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
3325

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN
3326

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
170 PLN
3327

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
60 PLN
3328

1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
3329

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
120 PLN
3330

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
400 PLN
3331

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
3332

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
500 PLN
3333

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek cięty z szerokim prawym marginesem.

Fi.125b nz
50 PLN
3334

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana ekspresowa karta pocztowa za 30 gr o sygnaturze II.41, wysłana 10.5 z Warszawy do Lizbony z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 5.6; na froncie i odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp8II, 86
300 PLN
3335

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
3336

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN