The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 87. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3217

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
3218

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
3219

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
3220

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
3221

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
3222

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
45 PLN
3223

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
3224

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łabunie przez Tomaszów Lubelski do Krakowa.

Fi.78
35 PLN
3225

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
45 PLN
3226

1942 Adolf Hitler, znaczek cięty.

Fi.83nz
4 000 PLN
3227

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
150 PLN
3228

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
150 PLN
3229

1942 Adolf Hitler, znaczek cięty.

Fi.87nz
900 PLN
3230

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
3231

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
280 PLN
3232

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
3233

1942 Adolf Hitler, znaczki cięte, fotoatest.

Fi.89-91nz
12 000 PLN
3234

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
3235

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
3236

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
3237

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100 ark.
550 PLN
3238

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
3239

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
3240

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
45 PLN
3241

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
45 PLN
3242

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp9
45 PLN
3243

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
3244

1942 całostki z sygnaturą II.41 i III.42.

Fi.Cp9a, Cp9b
15 PLN
3245

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
SOLD
3246

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02; 25
30 PLN
3247

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
30 PLN
3248

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
3249

1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp9b
10 PLN
3250

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9II, 42, 73
250 PLN
3251

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
3252

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.VIIc
600 PLN
3253

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


160 PLN
3254

1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


40 PLN
3255

1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta).


30 PLN
3256

1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania.


50 PLN