28591 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworoblok ciętych niegumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na papierze cienkim, na prawym marginesie charakterystyczna spacja znajdująca się na środku arkusza. | Fi.109P3 Mi.125 |
| 480 PLN SOLD | |
28592 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych (duży Trąbczyński) lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym. | Fi.109nz/P3 Mi.125 |
| 400 PLN | |
28593 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest. | Fi.110 P Mi.126 |
| 4 000 PLN | |
28594 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.2200.-), niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P3 Mi.126 |
| 1 600 PLN | |
28595 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen. o podwójnym druku - ciemnobrązowa wyżej niż jasna i ciemnobrązowa niżej niż jasna, mały format, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P4 Dpt Mi.126 |
| 240 PLN | |
28596 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, arkusz sprzedażny znaczka za 20 fen. - "mały Trąbczyński", spękania perforacji na marginesach i drobne uszkodzenia marginesów. | Fi.110 ark. Mi.126 |
| 120 PLN SOLD | |
28597 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, bardzo rzadka próba w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.110P6 Mi.126P |
| 1 200 PLN | |
28598 |
1919 Sejm Ustawodawczy - J.Piłsudski, bardzo rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze oliwkowym, niekatalogowana na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz. | Fi.111 P Mi.127 |
| 1 200 PLN | |
28599 |
1919 ŻYCHLIN - Sejm Ustawodawczy, znaczek za 50 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Żychlina, gwarancja i opis. | Fi.112 Mi.128 |
| 100 PLN | |
28600 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, znaczek za 50 fen. dotąd niekatalogowany z podwójnym ząbkowaniem poziomym, sygnowany T w ramce, gwarancja. | Fi.112 (MK4( Mi.128 |
| 100 PLN | |
28601 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, cięty marginesowy znaczek za 50 fen. o bardzo mocno przesuniętym podwójnym druku, dodatkowo z dużym wtrąceniem w papierze, które ciekawie zniekształciło druk na awersie; podobny do próby P2, ale jest ona niegumowana i drukowana na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.112 nz Dp Mi.128 U |
| 250 PLN | |
28602 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowa próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, co ciekawe przesunięty w pionie o jeden rząd w dół, liniowany margines jednego druku na górnym rzędzie znaczków drugiego, dotąd niekatalogowany, może być pewną odmianą próby P3, gwarancja Saliker. | Fi.113 P1 / 113 P2 Mi.129 |
| 400 PLN | |
28603 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz. | Fi.113P3 Mi.129 |
| 350 PLN | |
28604 |
1919 ŁAPY, czworoblok znaczków ostemplowany grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Łap, dwie rdzawe plamki. | Fi.114 |
| 320 PLN | |
28605 |
1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15/7½ fen wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1I |
| 300 PLN | |
28606 |
1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp24 |
| 500 PLN | |
28607 |
1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie. | Fi.Cp25 |
| 25 PLN | |
28608 |
1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 1, stempel cenzury krakowskiej. | Fi.Cp30 |
| 40 PLN SOLD | |
28609 |
1919 kartka ze Lwowa 10.V.19 ze stemplem cenzury wojskowej. | |
| 15 PLN SOLD | |
28610 |
1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
28611 |
1919 kartka firmowa z Czarnej koło Pilzna 23.2.19 do Krakowa, stempel opłaty gotówkowej. | |
| 120 PLN | |
28612 |
1919 prekursory, przekaz pieniężny ze Skawiny 4.1.19 do Wielkich Dróg opłacony znaczkami austriackimi, które utraciły moc obiegową 20.1.19. | |
| 180 PLN | |
28613 |
1919 WAGON POCZTOWY, znaczek z nadrukiem GGW ostemplowany kasownikiem ambulansowym używanym na przełomie 1918 i 1919 roku na trasie Warszawa - Kraków. | |
| 80 PLN | |
28614 |
1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH". | |
| 130 PLN SOLD | |
28615 |
1919 kartka z Pleszewa 25.3.19 do Berlina, rzadki stempel cenzury używany w okresie Powstania Wielkopolskiego "Cenzura wojskowa / na powiat pleszewski". | |
| 600 PLN | |
28616 |
1919 kartka polecona z Sandomierza 16.2.19 do Lwowa opłacony połówkami znaczków austriackiej poczty polowej za 30 i 60 hal., opłata 5 hal. powyżej taryfy pocztowej. | |
| 300 PLN | |
28617 |
1920 kartka z Cieszyna 9.9.20 do Czechosłowacji, nadruk krakowski typ 137, kartka złamana w połowie. | Fi.74B, Cp19Ix |
| 60 PLN | |
28618 |
1920 kartka z Dąbrowy Górniczej do Krakowa, mieszana frankatura trzech wydań, w walucie koronowej, walucie markowej i wydania okolicznościowego. | Fi.77B, 86B, 104B Mi.81, 102, 120A |
| 40 PLN | |
28619 |
1920 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.86A, 103B Mi.90, 119A |
| 70 PLN | |
28620 |
1920 kartka ze Stryja 18.2.20 do Przemyśla, stempel cenzury wojskowej w Stryju. | Fi.86B, 87B |
| 80 PLN | |
28621 |
1920 kartka wysłana z Jędrzejowa 9.VIII.20 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "Czr.Kr.", kartka lekko przycięta na dwóch brzegach. | Fi.87B Mi.103 |
| 80 PLN | |
28622 |
1920 list z Krakowa do Ameryki, rzadki stempel propagandowy poczty "POMAGAJCIE ODBUDOWIE POLSKI, KUPUJCIE POLSKĄ POŻYCZKĘ RZĄDOWY, HELP RECONSTRUCTION OF POLAND. BUY POLISH GOVERNMENT BONDS.". | Fi.87B, 90B, 91B Mi.103, 106, 108 |
| 150 PLN | |
28623 |
1920 niemiecka całostka z niefilatelistycznego obiegu opłacona polskim znaczkiem z Neumark - Nowego Miasta stolica powiatu lubawskiego do Poznania, datownik niemiecki z pierwszego okresu obowiązywania do 14.4.20 taryfy wewnątrz niemieckiej na tym terenie, gwarancja. | Fi.89B Mi.105 |
| 700 PLN | |
28624 |
1920 PŁOCK - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Płocka, gwarancja Krawczyk. | Fi.90B Mi.106x |
| 40 PLN | |
28625 |
1920 firmowy list z Warszawy 18.III.20 do Anglii, stempel warszawskiej cenzury wojskowej. | Fi.90B Mi.106 |
| 30 PLN | |
28626 |
1920 list z Poznania 23.10.20 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej "P47" w małym trójkącie. | Fi.90B, 94B Mi.108, 111 |
| 80 PLN | |
28627 |
1920 AMBULANS NR.105 relacji MŁAWA-WARSZAWA, karta pocztowa do Warszawy przesłana 27.VII ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "*a*", datownik odbiorczy Warszawa 29.VII; żaden ambulans kursujący na tej trasie nie jest w literaturze opisany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.91B Mi.107 |
| 300 PLN | |
28628 |
1920 kartka z Grudziądza 30.7.20 do Niemiec, stemple cenzury wojskowej z Grudziądza, ciekawe użycie całostki dla plebiscytu na Górnym Śląsku jako kartki. | Fi.91B |
| 180 PLN | |
28629 |
1920 list polecony z Warszawy 11.7.20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury Wr.1 w okręgu. | Fi.91B, 92B Mi.108, 109 |
| 50 PLN | |
28630 |
1920 miejscowy list polecony z Krakowa 15.VI.20, znaczek za 1 mk. z charakterystyczną usterką na 55 pozycji w arkuszu "plama nad lewą wieżyczką", opisane w PZP. | Fi.91B, 92B Mi.108, 109 |
| 40 PLN | |