Auction 85. Inter-war Poland 1919-1939

28591

Fi.109P3
Mi.125
480 PLN
28592

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
28593

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest.

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
28594

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.2200.-), niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 600 PLN
28595

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen. o podwójnym druku - ciemnobrązowa wyżej niż jasna i ciemnobrązowa niżej niż jasna, mały format, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
240 PLN
28596

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, arkusz sprzedażny znaczka za 20 fen. - "mały Trąbczyński", spękania perforacji na marginesach i drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.110 ark.
Mi.126
120 PLN
28597

Fi.110P6
Mi.126P
1 200 PLN
28598

1919 Sejm Ustawodawczy - J.Piłsudski, bardzo rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze oliwkowym, niekatalogowana na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.111 P
Mi.127
1 200 PLN
28599

Fi.112
Mi.128
100 PLN
28600

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, znaczek za 50 fen. dotąd niekatalogowany z podwójnym ząbkowaniem poziomym, sygnowany T w ramce, gwarancja.

Fi.112 (MK4(
Mi.128
100 PLN
28601

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, cięty marginesowy znaczek za 50 fen. o bardzo mocno przesuniętym podwójnym druku, dodatkowo z dużym wtrąceniem w papierze, które ciekawie zniekształciło druk na awersie; podobny do próby P2, ale jest ona niegumowana i drukowana na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
250 PLN
28602

Fi.113 P1 / 113 P2
Mi.129
400 PLN
28603

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
28604

1919 ŁAPY, czworoblok znaczków ostemplowany grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Łap, dwie rdzawe plamki.

Fi.114
320 PLN
28605

1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15/7½ fen wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
300 PLN
28606

1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
500 PLN
28607

1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp25
25 PLN
28608

1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 1, stempel cenzury krakowskiej.

Fi.Cp30
40 PLN
28609

1919 kartka ze Lwowa 10.V.19 ze stemplem cenzury wojskowej.

15 PLN
28610

1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
28611

1919 kartka firmowa z Czarnej koło Pilzna 23.2.19 do Krakowa, stempel opłaty gotówkowej.

120 PLN
28612

1919 prekursory, przekaz pieniężny ze Skawiny 4.1.19 do Wielkich Dróg opłacony znaczkami austriackimi, które utraciły moc obiegową 20.1.19.

180 PLN
28613

1919 WAGON POCZTOWY, znaczek z nadrukiem GGW ostemplowany kasownikiem ambulansowym używanym na przełomie 1918 i 1919 roku na trasie Warszawa - Kraków.

80 PLN
28614

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".

130 PLN
28615

1919 kartka z Pleszewa 25.3.19 do Berlina, rzadki stempel cenzury używany w okresie Powstania Wielkopolskiego "Cenzura wojskowa / na powiat pleszewski".

600 PLN
28616

1919 kartka polecona z Sandomierza 16.2.19 do Lwowa opłacony połówkami znaczków austriackiej poczty polowej za 30 i 60 hal., opłata 5 hal. powyżej taryfy pocztowej.

300 PLN
28617

1920 kartka z Cieszyna 9.9.20 do Czechosłowacji, nadruk krakowski typ 137, kartka złamana w połowie.

Fi.74B, Cp19Ix
60 PLN
28618

1920 kartka z Dąbrowy Górniczej do Krakowa, mieszana frankatura trzech wydań, w walucie koronowej, walucie markowej i wydania okolicznościowego.

Fi.77B, 86B, 104B
Mi.81, 102, 120A
40 PLN
28619

1920 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.86A, 103B
Mi.90, 119A
70 PLN
28620

1920 kartka ze Stryja 18.2.20 do Przemyśla, stempel cenzury wojskowej w Stryju.

Fi.86B, 87B
80 PLN
28621

1920 kartka wysłana z Jędrzejowa 9.VIII.20 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "Czr.Kr.", kartka lekko przycięta na dwóch brzegach.

Fi.87B
Mi.103
80 PLN
28622

1920 list z Krakowa do Ameryki, rzadki stempel propagandowy poczty "POMAGAJCIE ODBUDOWIE POLSKI, KUPUJCIE POLSKĄ POŻYCZKĘ RZĄDOWY, HELP RECONSTRUCTION OF POLAND. BUY POLISH GOVERNMENT BONDS.".

Fi.87B, 90B, 91B
Mi.103, 106, 108
150 PLN
28623

1920 niemiecka całostka z niefilatelistycznego obiegu opłacona polskim znaczkiem z Neumark - Nowego Miasta stolica powiatu lubawskiego do Poznania, datownik niemiecki z pierwszego okresu obowiązywania do 14.4.20 taryfy wewnątrz niemieckiej na tym terenie, gwarancja.

Fi.89B
Mi.105
700 PLN
28624

1920 PŁOCK - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Płocka, gwarancja Krawczyk.

Fi.90B
Mi.106x
40 PLN
28625

1920 firmowy list z Warszawy 18.III.20 do Anglii, stempel warszawskiej cenzury wojskowej.

Fi.90B
Mi.106
30 PLN
28626

1920 list z Poznania 23.10.20 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej "P47" w małym trójkącie.

Fi.90B, 94B
Mi.108, 111
80 PLN
28627

1920 AMBULANS NR.105 relacji MŁAWA-WARSZAWA, karta pocztowa do Warszawy przesłana 27.VII ambulansem, kasownik z wyróżnikiem "*a*", datownik odbiorczy Warszawa 29.VII; żaden ambulans kursujący na tej trasie nie jest w literaturze opisany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.91B
Mi.107
300 PLN
28628

1920 kartka z Grudziądza 30.7.20 do Niemiec, stemple cenzury wojskowej z Grudziądza, ciekawe użycie całostki dla plebiscytu na Górnym Śląsku jako kartki.

Fi.91B
180 PLN
28629

1920 list polecony z Warszawy 11.7.20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury Wr.1 w okręgu.

Fi.91B, 92B
Mi.108, 109
50 PLN
28630

1920 miejscowy list polecony z Krakowa 15.VI.20, znaczek za 1 mk. z charakterystyczną usterką na 55 pozycji w arkuszu "plama nad lewą wieżyczką", opisane w PZP.

Fi.91B, 92B
Mi.108, 109
40 PLN