The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26879

1894 list wysłany 4/5 z miejscowości Lisko do Jarosławia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.53 
50 PLN
26880

1895 składany list urzędowy ze Lwowa do Krościenka, na odwrocie stempel odbiorczy.


20 PLN
26881

1896 list wartościowy z Niżankowic do hrabiego Jana Czarneckiego z Rawicza, dodatkowo list z ciekawą treścią załączony do gotówki, wyliczona taryfa 27 kr, piękny stan.


Mi.52, 58
600 PLN
26882

1896 kompletny blankiet przekazu pocztowego pierwszego wydania; bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.A1 
400 PLN
26883

1896 niedostatecznie opłacony list wysłany 26.12 z Paryża do Krakowa, przesyłkę po ofrankowaniu najpewniej wrzucono do skrzynki pocztowej i dlatego dopiero w urzędzie oznaczono, że jest ona niedostatecznie opłacona, dostawiono trójkątny stempelek z literą T i oznaczono wysokość dopłaty 25 centymów, po dotarciu do Krakowa przeliczono wysokość dopłaty na 20 krajcarów, której pobranie udokumentowano znaczkiem za 20 Kr. doklejonym na odwrocie i skasowanym 28.12 datownikiem krakowskim; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (brak fragmentu tylnej klapy), wysoka wycena katalogowa (Mi.300 euro, Fi.750.-).


Mi.P8
700 PLN
26884

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
26885

1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i kasownik odbiorczy.


Mi.53 
120 PLN
26886

1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P92
160 PLN
26887

1897 list wartościowy ze Lwowa do Niemiec, opłata gotówkowa, stempel Lwów Śródmieście.


100 PLN
26888

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie 17:50" (w cenie znaczka kasowanego Fi.50.-).

Fi.Ib
Mi.1bA 
50 PLN
26889

1898 list wartościowy z Samboru do Lwowa.


Mi.52, 56
90 PLN
26890

1900 list wartościowy z Sambora do Ustrzyk Dolnych.


Mi.70, 78
140 PLN
SOLD
26891

1900 RYTRO, austriacki znaczek za 5 H wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Rytrze, dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).


Mi.72
50 PLN
26892

1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie kasownik odbiorczy.


Mi.74 
50 PLN
26893

1900 list wartościowy z Sambora do Iwonicza, znaczek za 60 hal. wydania z 1899 roku z ząbkowaniem 12½ / 12½.


Mi.80
150 PLN
26894

1901 widokówka (kaplica szkolna w Nowym Sączu) wysłana 22 6 z Nowego Sącza do Krakowa, kasownik odbiorczy z 23/6, doskonały stan zachowania.


Mi.72
100 PLN
SOLD
26895

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.


80 PLN
26896

1902 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 hal o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.120.-) wysłanym 19.VI ze Lwowa do miejscowości Wołków; dodatkowy stempelek "Za doręczenie należy się 34 halerzy."; dobry stan zachowania.

Fi.IIax
Mi.2B
60 PLN
26897

1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.53, 54 
120 PLN
26898

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
150 PLN
26899

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, datownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.147
80 PLN
26900

1902 kartka z Niemiec do Skierniewic, słabo odbity stempel ambulansu Skierniewice - Warszawa.


20 PLN
26901

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


80 PLN
26902

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
26903

1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47xI 
60 PLN
26904

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
26905

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
26906

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
26907

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa 4 do Bielska, znaczki stemplowane kasownikiem Kraków Piasek, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
26908

1904 Sądowa Wisznia, austriacki znaczek za 5 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Sądowej Wiszni.


Mi.87A
10 PLN
26909

1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
26910

1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i kasownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P13
100 PLN
26911

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.


20 PLN
26912

1904 kartka z Warszawy do Berlina.


30 PLN
26913

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


50 PLN
26914

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


50 PLN
26915

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Warszawy.


30 PLN
26916

1905 formularz telegramu wydanie Austro–Węgier z 1905 roku, na odwrocie potwierdzenie odbioru z urzędu etapowego Piotrków „d”.


120 PLN
26917

1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, kasownik odbiorczy.


Mi.126A 
60 PLN
26918

1906 znaczki za 5 H austriackiego wydania z 1906 roku, pasek pięciu sztuk na liście wysłanym 24.IX z urzędu Kraków 2 do Millau we Francji, koperta firmowa "PINKUS TISLOWITZ, KRAKAU"; dobry stan zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).


Mi.133
60 PLN