The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Auction 85. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26799

1837 kompletny składany list z Brodów do czeskiej Opawy, stempel Brodów typ V.


100 PLN
26800

1846 kompletny list z Poznania 15.6.46 do Francji, stempel drogi pocztowej przez Aachen do Givet "CPR4", adnotacje o opłacie na granicy pruskiej w wysokości 18 groszy i na granicy francuskiej w wysokości 22 i później 7,5 centymów za dalszy transport oraz stempel opłaty 1 centyma za dostarczenie przez listonosza, pięknie udokumentowany obieg pocztowy.


240 PLN
26801

1850 znaczek na wycinku unieważniony stemplem numerowym "48" z Arolsen w Prusach Zachodnich.


Mi.2
40 PLN
26802

1851 składany list z Beuthen (Bytom) do Tarnowa.


30 PLN
26803

1852 kompletny składany list z Stargardu Pomorskiego do Francji, ładnie udokumentowana droga przesyłki.


300 PLN
26804

1854 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza.


30 PLN
26805

1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103".


Mi.6a
120 PLN
26806

1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.15
50 PLN
26807

1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin).


Mi.10a
300 PLN
26808

1859 list urzędowy z Śmigiel.


40 PLN
26809

1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza.


40 PLN
26810

1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Drossen (Ośno Lubuskie) i Mittelfelde (Żołędowo).


100 PLN
SOLD
26811

1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Wendwanow i Clempenow.


50 PLN
26812

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Alt Colziglow (Kołczygłowy).


Mi.11a
150 PLN
26813

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice).


Mi.18
120 PLN
26814

1861 kompletny składany list z Krakowa do Bratysławy, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.22
50 PLN
26815

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).


30 PLN
26816

1863 austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr użyty na opasce gazetowej, skasowany datownikiem w Tarnowie; wysoka wycena katalogowa (Fi.375.-); dobry stan zachowania.


Mi.29
250 PLN
26817

1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
26818

1864 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza.


30 PLN
26819

1866 kompletny składany list z Krakowa do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.26
60 PLN
26820

1867 list ze Lwowa do Gdańska, na odwrocie stemple odbiorcze.


50 PLN
26821

1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka.


30 PLN
26822

1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa.


40 PLN
26823

1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna.


40 PLN
26824

1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi.


40 PLN
26825

1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
26826

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz wysłany 24 2 z Zielonej Góry do miejscowości Koźla w powiecie Żagańskim (Cosel kreis Sagan), trzywierszowy w ramce stempel nadawczy GRÜNBERG I.SCHLESIEN; na odwrocie pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.D4
60 PLN
26827

1873 VI wydanie Austrii - 3 kr "grober druck" - frankatura pojedyncza, kompletny list przesłany 3/9 miejscowo w Nowym Sączu (Neu Sandec); dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).


Mi.36I 
100 PLN
26828

1875 karta pocztowa wysłana 2 12 z Tarnowa do Berlina, dobry stan zachowania (na odwrocie ślady klejenia do karty albumowej).

Fi.Cp3I
Mi.P20 
25 PLN
26829

1876 austriacka całostka z napisami w języku niemieckim i polskim, podwójna karta pocztowa za 2+2 kr.; dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie i delikatne przebarwienia).

Fi.Cp5
Mi.P37
100 PLN
26830

1876 list całostka I Rzesza z Neustettin (Szczecinek) do Berlina, pięknie odbity okrągły kasownik Szczecinka.


80 PLN
26831

1877 austriacki znaczek gazetowy, fioletowy za 1kr na kompletnej gazecie, ładnie cięty z trzech stron egzemplarz na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 28 czerwca, wysłanej do Domu Komisowego Banku Galicyjskiego, znaczek skasowany datownikiem TARNÓW 21.6, dodatkowo doklejony znaczek stemplowy za 15kr wydania z 1877 roku i odciśnięta sygneta gazetowa; rzadki walor w dobrym stanie, obecnie nieczęsto spotykany.


Mi.42II
240 PLN
SOLD
26832

1877 list wysłany z miejscowości Pętkowice (ПЕНТКОВИЦЕ) do Sandomierza, na odwrocie okrągły stempel nadawczy Ostrowiec (ОСТРОВЕЦК. П.О. РАДОМСК.ГУБ.) z 16.VIII i odbiorczy Sandomierz (САНДОМИРБ) z tego samego dnia, okrągła pieczęć nadawcy z godłem "ИЛЖЕНСКИЙ УЕЗД ПЕЧАТЬ ГМИНЫ ПЕНТКОВИЦЕ", dobry stan zachowania.


60 PLN
26833

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
26834

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
26835

1878 składany list z Rawicza do Gostynia.


50 PLN
26836

1879 kompletny składany list z Münsterberg (Ziębice koło Wrocławia) do Niemiec, nalepka pobraniowa, drobne rozdarcia.


Mi.33, 34
30 PLN
SOLD
26837

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
26838

1880 BRZEŻANY, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Brzeżanach.


Mi.37 
20 PLN
SOLD