The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26839

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).


20 PLN
26840

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
26841

1880 list z Wilna do Francji, na odwrocie stempel odbiorczy.


240 PLN
26842

1881 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania z 1879, o wymiarach 145x81mm; wysłana z Druskiennik do Petersburga, znak opłaty skasowany 17.VIII, co rzadkie, niebieskim stemplem nadawczym DRUSKIENNIKI (ДРУЗГЕНИКИ) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie dodatkowa odbitka stempla Druskiennik z 18.VIII i rzadszy stempel odbiorczy z godzinnikiem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.U25C
80 PLN
26843

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
26844

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 13.X z Warszawy do Aachen, znak opłaty skasowany nietypowym dużym (30 mm) datownikiem "ВАРШВА 1 ЭКСПЕДИЦIЯ", poniżej drugi datownik "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР.", dodatkowo fioletowy stempelek nadawcy JOSEF N.KALKSTEIN, stempelek nadejścia na froncie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5
60 PLN
26845

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U31B 
80 PLN
26846

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 19 9 ze Stryja do Wiednia, dodatkowo stempelek firmowy nadawcy; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P47 
30 PLN
26847

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 5 9 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTAD; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P47 
30 PLN
26848

1885 składany list polecony z Krakowa do Drezna, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.46, 47
80 PLN
26849

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 139x58mm wysłana z miejscowości Poddębice do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem "ПОДДЕМБИЦКАЯ П.О.КАЛИШСК.Г." z dnia 26.ИЮН odciśniętym dodatkowo na froncie; na odwrocie datownik odbiorczy z następnego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.U30A
120 PLN
26850

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 137x111mm wysłana z małej miejscowości Zamołodycze do Brunszwiku znak opłaty unieważniony datownikiem "ЗАМОЛОДЫЧЕ.П.О. СѢДЛЕЦ.Г." z dnia 28.ИЮН, odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datownik urzędu przejściowego w Radzyniu "РАДИНЪ ПОЧТ.ОТД. СЪДЛЕЦК.Г." z następnego dnia i stempel odbiorczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).


Mi.U30D
300 PLN
26851

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.


60 PLN
26852

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.


60 PLN
26853

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.


15 PLN
26854

1887 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, dofrankowana i wysłana 25.IX z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Antwerpii, okrągły stempelek poczty belgijskiej z liczbą "75" i kasownik odbiorczy "ANVERS 27 SEPT"; treść pisana po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Fi.Cp7A
Mi.P55F, 45
120 PLN
26855

1887 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 139x111mm wysłana z Wiłkomierza do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИЛЬКОМIРЪ КОВЕН.Г." z dnia 3.MAP odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datowniki: dodatkowy wiłkomirski ВИЛЬКОМIРЪ z ozdobnikiem z dnia 4.MAP i odbiorczy wileński z tego samego dnia; na froncie ładnie odciśnięty wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 5 PO POŁUDNIU (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 5 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo);

1890 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1889/90 o wymiarach 145x120mm wysłana z Petersburga do Wilna, znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 4, obok datownik Petersburski z dnia 17.ФЕВ; na odwrocie wileński datownik odbiorczy z 18.ФЕВ; na froncie wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 12 (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 12 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo) na stronie albumowej.


Mi.U30D, U33D
160 PLN
26856

1889 Zwierzyniec, austriacki znaczek za 5 kr. unieważniony polskim kasownikiem z Zwierzyńca.


Mi.46
20 PLN
26857

1889 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Belgii wysłana 4.12 z Liege do miejscowości Mroczków, datownik urzędu przejściowego Aleksandrów Pograniczny z 24.XI (6.12) i odbiorczy Opoczno 25.XI (7.12); walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.53
40 PLN
26858

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U33D 
60 PLN
26859

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U34A 
60 PLN
26860

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U35A 
60 PLN
26861

1890 część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej do Warszawy przesłana 25.II wagonem pocztowym nr.30 relacji Warszawa-Brześć - datownik POCZTOWY WAGON No.30 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.30) z wyróżnikiem "z", na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z 25.II, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P10IA
100 PLN
26862

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.S1 
50 PLN
26863

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S2B 
120 PLN
26864

1890 adres przesyłkowy do paczki ze Lwowa Filia III do Tarnopola, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
26865

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.


Mi.52, 65
150 PLN
26866

1891 karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 8.XII z Łodzi do Pragi, tam przeadresowana i 22.12 dosłana do miejscowości Rumburg (Rumbuk), całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P13
60 PLN
26867

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 134x376mm; wysłana z Warszawy do Grodna, datownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.S4A 
60 PLN
26868

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; dofrankowana i wysłana z Warszawy do Brunszwiku, znaki opłaty unieważnione stemplem rusztowym; walor w dobrym stanie zachowania (opaska pionowo złożona).


Mi.S4B, 45yII 
160 PLN
26869

1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska.


30 PLN
26870

1891 obwoluta listu z Inowrocławia do Stargardu.


60 PLN
26871

1891 kompletny składany list urzędowy z Podgórza do Dębnik.


40 PLN
26872

1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.


Mi.65
150 PLN
26873

1892 list wartościowy z Samboru do Lwowa, drobny ubytek w górnym prawym rogu frontu koperty.


Mi.77, 88
150 PLN
26874

1892 CZERWONY KRZYŻ - obligacja o nominale 10 guldenów Austriackiego Czerwonego Krzyża, niecodzienny dekoracyjny dokument w słabszym stanie zachowania (dwukrotnie złożony, przebarwienia).


100 PLN
26875

1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.


Mi.52, 65
150 PLN
26876

1893 OWALNY GODZINNIK LUBELSKI ЛЮБЛИН ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.ВЕЧЕРЪ - WIECZÓR Lublin urząd pocztowo telegraficzny - na liście opłaconym znaczkiem za 7 kop wydania z 1889 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14¼:14¾, wysłanym 30/VI z Mszczonowa do Lublina, znaczek skasowany datownikiem MSZCZONÓW (МЩОНОВЪ ВАРШ.Г. ПОЧТ.ОТД.1) odciśniętym również poniżej, przesyłkę wyekspediowano następnego dnia - datownik na odwrocie, do Lublina dotarła 2.VII - kasownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.49
400 PLN
26877

1893 list z Warszawy do Łodzi.


70 PLN
26878

1893 list wartościowy z Sambora do Lwowa.


Mi.50, 63
120 PLN