Auction 85. Communist Poland 1945-1952

31617

1947 list z Olsztynka 18.10.47 do Mławy.

Fi.379A, 421B
Mi.412B, 456A
10 PLN
31618

1947 kartka z Szprotawy 24.VII.47 do Zagórza.

Fi.381
Mi.422
15 PLN
31619

1947 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.383
Mi.417
10 PLN
31620

1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki.

Fi.396, 441
Mi.429, 476
20 PLN
31621

1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze.

Fi.396, 442a
Mi.429, 477a
80 PLN
31622

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
31623

1947 ekspres polecony (lotniczy?) z Krynicy 2,.8.47 do Warszawy.

Fi.400, 425B
Mi.433, 468A
25 PLN
31624

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
31625

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016).

Fi.409
Mi.442
20 PLN
31626

1947 ekspres polecony z Dęblina 12.III.47 do Radomia.

Fi.415a
Mi.448
90 PLN
31627

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
31628

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.416
Mi.451
90 PLN
31629

1947 otwarcie sejmu ustawodawczego, koperta FDC stemplowana kasownikiem Warszawa Sejm.

Fi.416
Mi.451
120 PLN
31630

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
120 PLN
31631

Fi.416
Mi.451
180 PLN
31632

Fi.416
Mi.451
50 PLN
31633

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-).

Fi.416-43
Mi.451-78
280 PLN
31634

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, wieloblok z silnym abklaczem, gwarancja Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
300 PLN
31635

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym przesunięciem nadruku, gwarancja Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
400 PLN
31636

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz bez lewego i górnego marginesu, które to usuwano przed przedrukiem dla pozycjonowania arkusza przy przedruku, rzadko oferowane, drobne spękania perforacji.

Fi.417
Mi.452
850 PLN
31637

Fi.417 B+B+B
Mi.452
240 PLN
31638

1947 list firmowy z Siedlec do Warszawy.

Fi.418
Mi.454
30 PLN
31639

1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ.

Fi.418
Mi.454
15 PLN
31640

Fi.418 FFi
Mi.454
150 PLN
31641

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
31642

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., lewy dolny z błędem na poz.99 "PRÓBUS", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
31643

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
31644

Fi.418b B
Mi.454
50 PLN
31645

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
650 PLN
31646

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
31647

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
31648

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.10000.-), drukowanych z walca N.2.W.1 - oznaczenie znajduje się przed 90 i za 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 22.IV.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, cena wywoławcza na bazie dwóch prób obok oznaczenia walca, dwie pozostałe policzone symbolicznie (po 1000,-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1
Mi.455
7 000 PLN
31649

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
31650

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
31651

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
31652

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
31653

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
31654

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
31655

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
31656

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN