31617 |
1947 list z Olsztynka 18.10.47 do Mławy. | Fi.379A, 421B Mi.412B, 456A |
| 10 PLN SOLD | |
31618 |
1947 kartka z Szprotawy 24.VII.47 do Zagórza. | Fi.381 Mi.422 |
| 15 PLN SOLD | |
31619 |
1947 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.383 Mi.417 |
| 10 PLN | |
31620 |
1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki. | Fi.396, 441 Mi.429, 476 |
| 20 PLN | |
31621 |
1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze. | Fi.396, 442a Mi.429, 477a |
| 80 PLN | |
31622 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
31623 |
1947 ekspres polecony (lotniczy?) z Krynicy 2,.8.47 do Warszawy. | Fi.400, 425B Mi.433, 468A |
| 25 PLN | |
31624 |
| 20 PLN | |
31625 |
1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016). | Fi.409 Mi.442 |
| 20 PLN | |
31626 |
1947 ekspres polecony z Dęblina 12.III.47 do Radomia. | Fi.415a Mi.448 |
| 90 PLN | |
31627 |
| 40 PLN | |
31628 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.416 Mi.451 |
| 90 PLN | |
31629 |
1947 otwarcie sejmu ustawodawczego, koperta FDC stemplowana kasownikiem Warszawa Sejm. | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN | |
31630 |
| 120 PLN | |
31631 |
| 180 PLN | |
31632 |
| 50 PLN | |
31633 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-). | Fi.416-43 Mi.451-78 |
| 280 PLN | |
31634 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, wieloblok z silnym abklaczem, gwarancja Kalinowski. | Fi.417 Mi.452 |
| 300 PLN SOLD | |
31635 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym przesunięciem nadruku, gwarancja Kalinowski. | Fi.417 Mi.452 |
| 400 PLN | |
31636 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz bez lewego i górnego marginesu, które to usuwano przed przedrukiem dla pozycjonowania arkusza przy przedruku, rzadko oferowane, drobne spękania perforacji. | Fi.417 Mi.452 |
| 850 PLN SOLD | |
31637 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz. | Fi.417 B+B+B Mi.452 |
| 240 PLN | |
31638 |
1947 list firmowy z Siedlec do Warszawy. | Fi.418 Mi.454 |
| 30 PLN SOLD | |
31639 |
1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ. | Fi.418 Mi.454 |
| 15 PLN | |
31640 |
| 150 PLN | |
31641 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
31642 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., lewy dolny z błędem na poz.99 "PRÓBUS", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN SOLD | |
31643 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
31644 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.418b B Mi.454 |
| 50 PLN | |
31645 |
| 650 PLN | |
31646 |
| 900 PLN | |
31647 |
| 1 000 PLN | |
31648 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.10000.-), drukowanych z walca N.2.W.1 - oznaczenie znajduje się przed 90 i za 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 22.IV.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, cena wywoławcza na bazie dwóch prób obok oznaczenia walca, dwie pozostałe policzone symbolicznie (po 1000,-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1 Mi.455 |
| 7 000 PLN | |
31649 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
31650 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN | |
31651 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 10 PLN | |
31652 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
31653 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
31654 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
31655 |
| 25 PLN | |
31656 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |