Auction 85. Communist Poland 1945-1952

31337

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania.

Fi.367-370, 406, 459
Mi.399-402, 440, 490
1 000 PLN
31338

1945 Liga Morska, znaczek z lekko przesuniętą perforacją.

Fi.368
Mi.400
47 PLN
31339

1945 Liga Morska, czworoblok z pustopolami.

Fi.368
Mi.400
80 PLN
31340

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony, sygnowany.

Fi.369 MK
Mi.401
400 PLN
31341

Fi.370
Mi.402
35 PLN
31342

1945 Liga Morska, parka pozioma ciętych znaczków za 3+5 zł., prawy z błędem na poz.25 "przerwana trzecia kreska na dachu Żurawia", gwarancja Schmutz.

Fi.370 nz B
Mi.402
4 000 PLN
31343

Fi.371
Mi.403
100 PLN
31344

Fi.371
Mi.403
150 PLN
31345

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
31346

Fi.371
Mi.403
35 PLN
31347

Fi.371
Mi.403
80 PLN
31348

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka ciętych prób na białym papierze satynowanym - nadużycie formy (kiedyś traktowane jako próba), gwarancja Krawczyk.

Fi.371 P
Mi.403 U
400 PLN
31349

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403U
1 700 PLN
31350

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
31351

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
31352

Fi.372
Mi.405
240 PLN
31353

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
31354

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.372
Mi.405
50 PLN
31355

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
50 PLN
31356

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, list polecony z miejscowości Grunwald do Poznania, prowizoryczny stempel oraz cenzura wojskowa nr 1654, stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.372
Mi.405
521 PLN
31357

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
31358

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu znaczek na wycinku z karty wydania łódzkiego, gwarancja.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
31359

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczki za 5 zł. w kolorze ciemnoszaroniebieskim i niebieskim, na różnych papierach.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
31360

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok ciętych znaczków za 5 zł., bardzo rzadkie w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 200 PLN
31361

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie grzecznościowego listu poleconego z Gliwic do Sosnowca , skasowane 12.11.46 stemplem okolicznościowym "WYSTAWA PRZEMYSŁU ŚLĄSKA OPOLSKIEGO GLIWICE 14.X. - 15.XI.1946", stempelek polecenia urzędu GLIWICE 1 z wyróżnikiem "b", przy numerze przesyłki dopisek "wyst(awa)", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 45 066).

Fi.372, 373
Mi.405, 406
160 PLN
31362

1945 znaczki wydań okolicznościowych stemplowane na kopercie.

Fi.372, 373
110 PLN
31363

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek na kopercie, skasowany okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007).

Fi.372, Cp95
Mi.405
50 PLN
31364

Fi.373
Mi.406
80 PLN
31365

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
20 PLN
31366

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list z Gniezna 14.2.46 do Poznania, znaczek wycofano z obiegu dwa miesiące wcześniej 10.12.45, brak klapy koperty.

Fi.373
Mi.406
250 PLN
31367

Fi.373
Mi.406
25 PLN
31368

Fi.373
Mi.406
160 PLN
31369

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
31370

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
31371

Fi.374
Mi.407
25 PLN
31372

Fi.374
Mi.407
60 PLN
31373

Fi.374
Mi.407
180 PLN
31374

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
60 PLN
31375

1945 Westerplatte, pionowa parka unikalnych, dotąd niekatalogowanych, jednostronnie ząbkowanych (10,75) makulaturowych prób znaczków za 1+9 zł. w rzadszym kolorze ciemnoniebieskawoszarym na nieco cieńszym papierze 0,010 mm (zamiast 0,011 mm) o starannym druku, gwarancja na środku i opis ząbkowania oraz MK1 Schmutz.

Fi.374 P1 MK1
Mi.407
4 000 PLN
31376

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
250 PLN