Auction 84. Inter-war Poland 1919-1939

19789

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5 i 10 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L i znaczek za 15 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.P., znaczek za 30 gr. występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
1 100 PLN
19790

Fi.252
Mi.273
30 PLN
19791

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty "paczki żywnościowe".

Fi.252
10 PLN
19792

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
500 PLN
19793

Fi.256
Mi.277
20 PLN
19794

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Poznań 3, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na karcie pocztowej wysłanej 3.I do miejscowości Sołacz-Dwór; dobry stan zachowania (Myślicki 30 121).

Fi.Cp48I
40 PLN
19795

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259
40 PLN
19796

Fi.Cp50
40 PLN
19797

40 PLN
19798

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279
25 PLN
19799

1933 list polecony ze Lwowa do Rumunii.

Fi.248, 262
Mi.267, 283
80 PLN
19800

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278
10 PLN
19801

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
19802

Fi.258
Mi.279
240 PLN
19803

Fi.258
Mi.279
160 PLN
19804

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
19805

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
60 PLN
19806

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
120 PLN
19807

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
70 PLN
19808

1933 zwycięzcy Challege'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
19809

Fi.259
Mi.280
100 PLN
19810

Fi.259
Mi.280
30 PLN
19811

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
110 PLN
19812

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
19813

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
19814

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
3 000 PLN
19815

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
19816

1933 list polecony z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu do Krakowa, okolicznościowy kasownik i erka.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
19817

Fi.260
Mi.281
80 PLN
19818

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
19819

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
19820

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
19821

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
19822

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
19823

Fi.260D
Mi.281Y
130 PLN
19824

Fi.260G
Mi.281X
100 PLN
19825

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", z podpisami najwybitniejszych polskich filatelistów: W.Rachmanowa, W.Polańskiego, J.Dudzińskiego, J.Witkowskiego i wielu innych biorących udział w wystawie; do karnetu wklejone okolicznościowe znaczki za 60 gr ze znakami wodnymi w położeniu (licząc od lewej): II.D, II.G; unikalny - być może jednostkowy - walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.260G-D
Mi.281X-Y
750 PLN
19826

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
19827

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
60 PLN
19828

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN