The new auction will start soon

Auction 84. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19589

1924 firmowy list polecony z Warszawy do Szwecji.

Fi.190
Mi.209
70 PLN
19590

1924 lotniczy list polecony z Warszawy do Francji.

Fi.190
Mi.209
40 PLN
19591

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Warszawy do Ameryki, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.190
Mi.209
30 PLN
19592

1924 orzeł w wieńcu, firmowy list polecony z Grudziądza do Bydgoszczy.

Fi.190
Mi.209
35 PLN
19593

1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Poznania do Berlina.

Fi.190
Mi.209
25 PLN
19594

1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.XI.1925 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "L'EST EUROPÉEN RÉDACTION ET ADMINISTRATION"; słabszy stan zachowania.

Fi.190
Mi.209a
30 PLN
19595

1924 Orzeł w wieńcu, 40 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 30.X.1926 z Warszawy do USA; słabszy stan zachowania.

Fi.191
Mi.210
30 PLN
19596

1924 Orzeł w wieńcu, 50 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany miejscowo 29.I.1927 w Białej-Podlaskiej, koperta firmowa "Adwokat i Obrońca przy Sądach Wojskowych STANISŁAW MOŹDZIŃSKI Biała Podlaska"; słabszy stan zachowania.

Fi.192
Mi.211
30 PLN
19597

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. na podlepce, poza tym w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
80 PLN
19598

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
60 PLN
19599

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193 B
Mi.212
500 PLN
19600

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
150 PLN
19601

1924 Stanisław Wojciechowski, poprawiana guma, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
19602

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
100 PLN
19603

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza.

Fi.193, 208II
Mi.212, 236II 
250 PLN
19604

1924 ekspres polecony z Kęt 27.VIII.28 do Szopienic (na odwrocie stempel odbiorczy).

Fi.193, 215
Mi.212, 243 
100 PLN
19605

1924 miejscowy sądowy list polecony z Krakowa, list opłacony między innymi dzielonym znaczkiem za 20.000 mk, list nadpłacony o tą wartość, ciekawa i rzadka całość z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.D52, D58
900 PLN
19606

1925 list polecony z Warszawy do Anglii.

Fi.182, 189, 191, 207
Mi.201, 208, 210, 235
35 PLN
19607

1925 list polecony z Stanisławowa do Wiednia.

Fi.183, 190, 192
Mi.202, 209, 211
45 PLN
19608

1925 kartka z Kałuszyna do Anglii.

Fi.184, 210
Mi.203, 238
20 PLN
19609

1925 kartka ze Zdunów 11.6.25 do Niemiec.

Fi.184, 210
10 PLN
19610

1925 frankatura wielokrotna znaczka za 5 gr na liście z Wilna 14.3.25 do Czechosłowacji.

Fi.185
Mi.204 
25 PLN
19611

1925 ekspres polecony z Bielska 14.VII.25 do Szwajcarii.

Fi.185, 186, 190
Mi.204, 205, 209&nbs;
30 PLN
19612

1925 kartka z Krakowa do Ustanowej.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
19613

1925 list polecony z Przemyśla do Krakowa, ciekawy datownik Przemyśla z wyróżnikiem 2a w prostokącie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.186, 187
Mi.205, 206
120 PLN
19614

1925 pojedyncza frankatura na liście miejscowym z Warszawy 25.III.25, list adresowany do wieloletniego posła Juliana Smulikowskiego jednego z twórców Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Fi.187
Mi.205 
75 PLN
19615

1925 list firmowy z Warszawy do Pragi, na odwrocie nalepka propagandowa Pomorskiej Wystawy Rolnictwa i Przemysłu w Grudziądzu.

Fi.187
Mi.208
35 PLN
19616

1925 kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa numer 101.

Fi.187
50 PLN
19617

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria w czworoblokach bez znaczka za 40 +50 gr.

Fi.194-202, 204 (bez 203)
Mi.213-21, 223
400 PLN
19618

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Królewskiej Hucie seria (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 250 PLN
19619

1925-26 seria widokowa (różne rysunki), seria czysta z wartościami rozrachunkowymi na marginesach, po dziewięćdziesięciu latach od wydania znaczków niezmiernie trudna do zebrania.

Fi.205-15
Mi.233-43
800 PLN
19620

1925-26 seria widokowa (różne rysunki), czyste (Fi.200.-).

Fi.205-15
Mi.233-43 
150 PLN
19621

1925-26 seria widokowa (różne rysunki), rozbudowana seria czysta, wartości za 5, 10 i 15 gr. z obu nakładów (Fi.200+65.-).

Fi.205-215
Mi.233-43
240 PLN
19622

1925 seria widokowa, zestaw prób znaczków: za 2 gr. - z małymi literami GR, 3, 5, 10 gr. i 15 gr., niegumowane - tak jak je wydano i jako niekreślone rzadsze, gwarancja Rachmanow, Mikstein, Schmutz.

Fi.206 P4, 207I P1, 208I P1, 209I P1, 210I P1
Mi.234-38
2 400 PLN
19623

1925 opaska gazetowa z warszawy do Czechosłowacji.

Fi.208II
70 PLN
19624

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172 z wyróżnikiem a.

Fi.209
60 PLN
19625

1925 seria widokowa, unikalna - jako kasowana, cięta próba znaczka za 10 gr. unieważniona kasownikiem z wyróżnikiem "d" i napisem w otoku GŁ. SKŁAD. MAT. POCZT. WARSZAWA - 9.VIII.29, znanych jest tylko kilka różnych podobnie skasowanych prób, w tym jedna - z prezydentem St.Wojciechowskim, na kopercie; w handlu niespotykane, gwarancja Mikstein, kolorowy fotoatest Krawczyk.

Fi.209 P1
2 400 PLN
19626

1925 seria widokowa, 10 gr - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 21.VIII z Warszawy do Zurychu; koperta firmowa: "JASŁO" Zakłady Przemysłowo-Naftowe "GARTENBERG I SCHREIER" Ska.Akc. w JAŚLE (Małopolska); temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.209I
Mi.237I 
30 PLN
19627

1925 seria widokowa, 10 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 7.VI.1928 z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.209II
Mi.237II 
30 PLN
19628

1925 seria widokowa, znaczek za 10 gr. z rzadkim ząbkowaniem liniowym 11,75:11,5; gwarancja i opis odmiany ząbkowania Krawczyk.

Fi.209I ZL
Mi.237I 
25 PLN