The new auction will start soon

Auction 84. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20070

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok perforowany ze stemplami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
180 PLN
20071

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna kartka z niedoszłego do skutku lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
20072

1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
220 PLN
20073

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
20074

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
250 PLN
20075

1938 Lot do stratosfery, blok okolicznościowy na liście poleconym z Zakopanego Polany Chochołowskiej 23,9,38 ze stemplem okolicznościowym do USA, na odwrocie stemple odbiorcze, co rzadkie opłata zgodna z taryfą pocztową - zagraniczny druk polecony o wadze 100g, bardzo ładny walor.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
240 PLN
20076

1938 list z niedoszłego lotu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
140 PLN
20077

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa karta ofrankowana blokiem, wysłana 23.IX z Zakopanego do Krakowa; kasownik odbiorczy.

Fi.bl.6
200 PLN
20078

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
180 PLN
20079

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-).

Fi.bl.6
140 PLN
20080

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.6
300 PLN
20081

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi. 400.-).

Fi.bl.6, 299
Mi.320 
400 PLN
20082

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
90 PLN
20083

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.7
120 PLN
20084

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
20085

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


50 PLN
20086

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.


160 PLN
20087

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
20088

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


40 PLN
20089

1938 list z Poznania do Pszczyny opłacony gotówką, wirnik propagandowy poczty z Poznania.


30 PLN
20090

1938 Zaolzie Spisz Orawa Czadeckie - winietki propagandowe 5 gr i 20 gr.


50 PLN
20091

1938 "DRUK 50% OPŁACONO GOTÓWKĄ 50% DRUK" informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 28.I z Warszawy do Leszna, stempel okolicznościowy "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" urzędu nadawczego Warszawa 2; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 104).


60 PLN
20092

1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103.

Fi.280, 314
60 PLN
20093

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.286
40 PLN
20094

1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PIŁSUDSKIEGO" - znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 6.VIII w Krakowie (opłata niezgodna z taryfą), dodatkowo nalepka LOPP za 10 gr, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.294, 295, 297, 42
Mi.315, 316, 318
60 PLN
SOLD
20095

1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu.

Fi.295, 296
Mi.316, 317 
10 PLN
20096

1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy.

Fi.295, 318
Mi.316, 339 
30 PLN
20097

1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza.

Fi.296, 313
Mi.317, 334 
10 PLN
20098

1939 zlecenie inkasowe z Poznania.

Fi.297
55 PLN
20099

1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych.

Fi.297, 317
Mi.318, 338
15 PLN
20100

1939 S/S "LWÓW" - zagraniczny list lotniczy wysłany 27.VIII z Gdyni do Hull, adresowany do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari.

Fi.304, 317
Mi.325, 338 
800 PLN
20101

1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka.

Fi.305
130 PLN
20102

1939 kartka wysłana ze stacji na Kasprowym Wierchu i stemplowana kasownikiem schroniska.

Fi.310
20 PLN
20103

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.310
40 PLN
20104

1939 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę czasopisma z Makoszyc.

Fi.310
65 PLN
20105

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Bogumin nr 12.

Fi.310, 313
60 PLN
SOLD
20106

1939 list z Raciąża koło Sierpca 5.6.39 do Ameryki.

Fi.310, 314, Ck10
30 PLN
20107

1939 miejscowy list polecony z Lublina 25.I.39.

Fi.310, 318
Mi.331, 339 
20 PLN
20108

1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012).

Fi.311
Mi.332 
40 PLN
20109

1939 Kresy zlecenie inkasowe z Buczacza.

Fi.311
50 PLN