The auction will start on 21.06.2024

Auction 84. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18783

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways.

Fi.21
50 PLN
18784

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z błędem na poz.22 "litera A w POLSKA krótsza", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.21 B2
30 PLN
18785

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
18786

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
18787

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 1 z nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN
18788

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklaczem, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
100 PLN
18789

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
15 PLN
18790

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
18791

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. ze słabo odobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja.

Fi.22a
30 PLN
18792

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch.

Fi.22a, 23a, OA60
4 200 PLN
18793

1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłata 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA bez kropki zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann.

Fi.22a-b B4, 21,
16 000 PLN
18794

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
18795

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym z poz. 31 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
240 PLN
18796

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem fioletowym, gwarancja.

Fi.22b
Mi.22b
120 PLN
18797

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Ryblewski.

Fi.22b
200 PLN
18798

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.12600.-) bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b B4 No + 22b No
7 500 PLN
18799

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.1800.-), piękny stan, gwarancja Kwaśniewski, Ryblewski.

Fi.22b No
1 500 PLN
18800

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 dodatkowo z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
18801

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
550 PLN
18802

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
18803

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
220 PLN
18804

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 12 3/4, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23a
Mi.23A
60 PLN
18805

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23A
25 PLN
18806

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej gwiazdki, gwarancja.

Fi.23a
50 PLN
18807

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
140 PLN
18808

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja Koopmann.

Fi.23b
Mi.23B
50 PLN
18809

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 11 1/2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23b
Mi.23B
380 PLN
18810

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem (niedodrukiem) nadruku, ząbkowanie 11,5.

Fi.23b
Mi.23B
80 PLN
18811

1918 drugie wydanie lubelskie, niekatalogowany znaczek z silnym abklaczem na odwrocie, ząbkowanie 11,5.

Fi.23b
Mi.23B
300 PLN
18812

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½ z obiegu pocztowego z Piotrkowa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23b
Mi.23B
54 PLN
SOLD
18813

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa, brzegowe uszkodzenie nadruku, gwarancja.

Fi.23
Mi.23
40 PLN
18814

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
30 PLN
18815

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
25 PLN
18816

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
120 PLN
18817

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
25 PLN
18818

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
80 PLN
18819

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
30 PLN
18820

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
80 PLN
18821

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
70 PLN
18822

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
20 PLN