Auction 84. Overprint editions 1918-1919

18863

Fi.30
Mi.29
3 800 PLN
18864

Fi.31
Mi.30
4 000 PLN
18865

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 87 (Fi.4500.-), poza widoczną na skanie naturalną lekką fałdą w papierze - pas grubszego gumowania, w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein, Ryblewski, Mikulski.

Fi.31
Mi.30
4 000 PLN
18866

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 15 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.31 B1
Mi.30
6 000 PLN
18867

Fi.32I
Mi.31
2 000 PLN
18868

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, minimalny ślad podlepki, ładny stan, gwarancja Mikstein, Bruba, Perzyński z opisem Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
180 PLN
18869

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84 z ciekawą usterką w postaci nie pełnego odbicia litery L w POLSKA, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
550 PLN
18870

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
450 PLN
18871

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
18872

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej z poz. 96, gwarancja i oznaczenie.

Fi.32I
Mi.31
140 PLN
18873

Fi.32I B1
Mi.31
750 PLN
18874

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 18, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
18875

Fi.32II
Mi.31
340 PLN
18876

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE, z wyjątkowo rzadkim dużym błędem na poz.29/79 "O w POLSKA jak Q"; występuje on tylko na jednym znaczku opłaty - za 6 hal. przedrukowanym formą IIE i na jednym znaczku dopłaty - za 15 hal. przedrukowanym formą IID; nie jest jeszcze katalogowany, ale został opisany przez L.Schmutza "Przegląd Filatelistyczny" 5/2004, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.32II B
Mi.31
3 500 PLN
18877

Fi.33 B
Mi.32
1 800 PLN
18878

Fi.34
Mi.33
180 PLN
18879

Fi.34 B
Mi.33
2 400 PLN
18880

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
18881

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34B1
Mi.33
500 PLN
18882

Fi.34B1
Mi.33
750 PLN
18883

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczek w pięknym stanie, znaczków z tym błędem przedrukowano około 150 sztuk, gwarancja Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.34B2
Mi.33
2 800 PLN
18884

Fi.35
Mi.34
450 PLN
18885

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 73 "dwukropek", bardzo ładny stan zachowania, delikatna sygnatura firmowa Fripol, gwarancja Mikstein, Marbach, Dr.Berger, opis, sygnatura i fotoatest Kronenberg.

Fi.35 B2
Mi.34
1 350 PLN
18886

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
18887

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, lekkie zmatowienie po podlepce, ładny stan, sygnowany ŚWIAT, gwarancja Mikulski, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
1 000 PLN
18888

Fi.36
Mi.35
2 800 PLN
18889

Fi.36 B1
Mi.35
800 PLN
18890

Fi.36B1
Mi.35
550 PLN
18891

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
18892

Fi.37II
Mi.36
7 000 PLN
18893

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 42, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Rachmanow i Jungjohann, fotoatest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
12 800 PLN
18894

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z rzadkim jako skośny nadrukiem formą IIB poz.42, lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja A.Łaszkiewicz, de Julien, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
6 600 PLN
18895

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
18896

Fi.38
Mi.48
25 PLN
18897

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
18898

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
18899

Fi.38
Mi.48
25 PLN
18900

1919 wydanie krakowskie - ORYGINALNY OBIEG Z CHRZANOWA;, znaczek za 25/80 hal na prawidłowo opłaconym liście wysłanym 8.II z Chrzanowa do Warszawy, koperta firmowa Józef Melzer, na odwrocie datownik odbiorczy z 11-2; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na przesyłkach z niefilatelistycznego obiegu (szczególnie listach), są bardzo rzadko spotykane (Fi.3000.-); dobry stan zachowania - koperta rozcięta na dole, na odwrocie wyliczenia i niewielkie przebarwienia; gwarancja.

Fi.38
Mi.48
3 000 PLN
18901

Fi.38
Mi.48
20 PLN
18902

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal.

Fi.38
Mi.48
30 PLN