Auction 84. PoW Woldenberg camp

21277

1 000 PLN
21278

1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

1 800 PLN
21279

1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości.

60 PLN
21280

1943-44 odbitki znaczków z unieważnionych matryc.

120 PLN
21281

Fi.24
220 PLN
21282

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
21283

Fi.24, 29
30 PLN
21284

Fi.27
100 PLN
21285

Fi.28
200 PLN
21286

Fi.36
30 PLN
21287

Fi.36a
150 PLN
21288

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
50 PLN
21289

1944 kartka ze stempelkiem "DRUK BEZPŁATNY", gwarancja pod znaczkiem Schmutz.

Fi.36
80 PLN
21290

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
21291

1944 kartka z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
21292

1944 wydanie obiegowe, znaczki stemplowane.

Fi.36
45 PLN
21293

Fi.36
80 PLN
21294

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
21295

Fi.36a
20 PLN
21296

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
45 PLN
21297

Fi.36a, b
50 PLN
21298

Fi.36a, b
60 PLN
21299

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
15 PLN
21300

Fi.36a, b
45 PLN
21301

Fi.36b
20 PLN
21302

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); gwarancja.

Fi.36b
80 PLN
21303

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 7.IV; słabszy stan zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja.

Fi.36b
70 PLN
21304

Fi.37
50 PLN
21305

Fi.37
200 PLN
21306

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja Ryblewski.

Fi.37
15 PLN
21307

Fi.37
60 PLN
21308

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym na grafice z podobizną jednego z bohaterów powstania Bartosza Głowackiego, gwarancja.

Fi.37
240 PLN
21309

Fi.38
120 PLN
21310

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
30 PLN
21311

1944 święto 3 Maja, karnet okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.38
180 PLN
21312

Fi.38
100 PLN
21313

1944 święto 3 Maja, koperta z pierwszego dnia obiegu fantazyjnie zaadresowana.

Fi.38
120 PLN
21314

Fi.38
160 PLN
21315

1944 święto 3 Maja, znaczek na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.38
10 PLN
21316

1944 bardzo rzadko spotykany ekspresowy list polecony nadany 26.9.44, opłata zgodna z obozową taryfą pocztową, dekoracyjny i rzadki walor, gwarancja.

Fi.38, 47a, 48
1 500 PLN