The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 84. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21157

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.440.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
400 PLN
21158

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 10 fen. na papierze białym grubym bibulastym, na składanej karcie wysłanej 28.IX, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10x2
300 PLN
SOLD
21159

1942 Krzyż Virtuti Militari, unikalna źle skatalogowana u Fischera (10P3 zamiast 11P3) próba znaczka za 20 f. autorstwa Jana Knothego, rytowana przez Stefana Majewskiego, odbita z pojedynczej kliszy w zbliżonym do znaczka definitywnego kolorze szaroniebieskim w minimalnym nakładzie 20 sztuk - kilka z nich mogło zostać zniszczonych przez obcięcie wokół bo są bardzo podobne do znaczka definitywnego - w handlu niespotykana; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych, gdzie jest skatalogowana jako 5.0.3. 21C6, jego adnotacja i opis koloru graublau na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.11 P1
4 800 PLN
21160

1942 Madonna, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.12
20 PLN
21161

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
150 PLN
21162

1942 madonny, seria znaczków nie obciętych z szerokimi marginesami, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
800 PLN
21163

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
120 PLN
21164

1942 Madonna, seria na papierze szorstkim grubym y, gwarancja.

Fi.12-14y
140 PLN
21165

1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja.

Fi.13
220 PLN
21166

1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.15-7
50 PLN
21167

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania.

Fi.15-7, Cp6 P
3 500 PLN
21168

1942 Pochodnia, projekty znaczków na papierze grubym, projekty te wykonano jako prace konkursowe z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, 27 esejów o różnych rysunkach przedstawiono do konkursu i były one skompletowane w okolicznościowym karnecie, te trzy eseje zostały ostatecznie zaakceptowane i wydane jako seria w odmiennych kolorach, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7P
550 PLN
SOLD
21169

1942 pochodnia, seria stemplowana na wycinku, gwarancje na znaczkach Schmutz.

Fi.15-17y
40 PLN
21170

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po prawej nad okładką, zrealizowano jako znaczki, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
21171

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na rzadkim średnim papierze (zwykle drukowano je na białym bibułkowym), w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m. - dwa jego projekty sygnowane ołówkiem) M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy z nich, te na dole po prawej, zrealizowano jako znaczki; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
8 000 PLN
21172

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
110 PLN
21173

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym niekiedy z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
80 PLN
21174

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi na karcie z życzeniami świątecznym i noworocznymi przesłanej 31.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
150 PLN
21175

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 30.VIII.43,bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
120 PLN
21176

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15bx-17x
50 PLN
21177

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.15bx-17x
70 PLN
21178

1942 Pochodnia - znaczek za 10 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.16y
80 PLN
21179

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp2II
80 PLN
21180

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
150 PLN
21181

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
200 PLN
21182

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
140 PLN
21183

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3a
200 PLN
21184

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
21185

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
21186

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
400 PLN
21187

1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie kolorem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
300 PLN
21188

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
25 PLN
21189

1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci.

Fi.D1, 3 FFi
400 PLN
21190

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
21191

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
21192

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
450 PLN
21193

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D3
25 PLN
21194

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 900 PLN
21195

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, szczególnie trudny do nabycia jako czysty (Fi.2300.-); gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
2 500 PLN
21196

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
400 PLN