Auction 83. Danzig

16307

Fi.225-29
Mi.231-35
320 PLN
16308

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.225-29
Mi.231-35
800 PLN
16309

1932 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, parka pozioma znaczków z ząbkowaniem do automatów, Fischer 500 zł.

Fi.268R
280 PLN
16310

1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, seria kasowana.

Fi.D40-42
Mi.P40-42
60 PLN
16311

1933-40 zestaw 13 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi Wolnego Miasta Gdańska, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.208, 242, 284
Mi.214, 246, 300, 714-5, 717
250 PLN
16312

1934 wydanie przedrukowe, seria kasowana z nadrukiem nowych wartości (Fi.140.-).

Fi.234-38
Mi.240-42
120 PLN
16313

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania (Fi.350.-).

Fi.Cp47
280 PLN
16314

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania (Fi.400.-); temat - ASTRONOMIA, PIWO.

Fi.Cp47
320 PLN
16315

Fi.Cpp3
Mi.PP2
250 PLN
16316

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; wysłana 20.5 z urzędu Gdańsk Nowy Port (Danzig Neufahrwasser), bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2
400 PLN
16317

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania (Fi.300.-); temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2
250 PLN
16318

1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym 16.4 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży).

Fi.187Rw, 188az
Mi.193Dx, 194y
70 PLN
16319

1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.130.-).

Fi.239-46
Mi.243-50
80 PLN
16320

1935 Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro).

Fi.239-46
Mi.243-50
500 PLN
16321

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.65.-).

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
16322

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach.

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
16323

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta.

Fi.252-54
Mi.256-58
45 PLN
16324

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria kasowana.

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
16325

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
16326

1936 perforacja firmowa UBCL - United Baltic Corporation Limited, znaczek za 25 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 5.3.36 w urzędzie Gdańsk 5; znaczek ukośnie zgięty.

Fi.242
Mi.246
20 PLN
16327

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
16328

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
16329

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
16330

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
16331

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

Fi.258-62
90 PLN
16333

1937 wydanie obiegowe, znaczek z obiegu pocztowego.

Fi.265
25 PLN
16334

1937 Herb Gdańska w owalu, znaczek za 10 Pf. na jasnożółtawym papierze.

Fi.268
Mi.272
15 PLN
16335

1937 STUDJUJ W GDAŃSKU, ilustrowana karta pocztowa wydana nakładem Bratniej Pomocy Zrzeszenia Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej propagująca studia w Wolnym Mieście Gdańsk, sygnowana "KMIECIK H.LEWACZ", wysłana 11.10 z Gdańska do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży); bardzo rzadki walor w słabym stanie zachowania.

Fi.268
Mi.272
250 PLN
16336

Fi.274-78
Mi.276-80
50 PLN
16337

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
16338

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pieknym stanie.

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
16339

1937 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, wysłana 25.2.1938 do Berlina, skasowana stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER"; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu (Fi.360.-).

Fi.Cp48IIIb
Mi.P59/03
200 PLN
16340

1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym; karta wysłana 21.12 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym rzadkiej odmiana (z gwiazdką) - "Werdet Mitglied im Luftschutzbund" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp57
160 PLN
16341

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
16342

Fi.bl.1
90 PLN
16343

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
16344

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
16345

Fi.bl.2
90 PLN
16346

Fi.bl.3
300 PLN
16347

Fi.bl.3
350 PLN