The auction will start on 21.06.2024

Auction 83. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15460

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
15461

1987 POSTED ON HIGH SEA - widokówka z Karaibów, nadana 16-04 w Hawanie, opłacona polskim znaczkiem oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA s/y "Jan z Kolna", umożliwiającym marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju z którego pochodziła jednostka pływająca, dodatkowe stempelki: POLISH YACHTING ASSOCIATION s/y "Jan z Kolna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2832
Mi.2980
40 PLN
15462

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.131(88); Fi.64).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
15463

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
180 PLN
15464

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
15465

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł - pingwin, arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "duży iluminator w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
40 PLN
15466

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
40 PLN
15467

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
15468

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
25 PLN
15469

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
15470

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
15471

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, arkusz kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2951-52
Mi.3099-100
150 PLN
15472

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2971MK
Mi.3119
175 PLN
15473

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone.

Fi.2972MK
Mi.3120
250 PLN
15474

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
20 PLN
15475

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
15476

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
15477

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok stemplowany rzadkim stemplem okolicznościowym.

Fi.bl.131 (bl.88)
Mi.Bl.102
120 PLN
15478

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131 (bl.88)
Mi.Bl.102
120 PLN
SOLD
15479

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
15480

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
320 PLN
15481

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
15482

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.136(93); Fi.53.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
15483

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
100 PLN
15484

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
170 PLN
15485

1988-89 kompletne roczniki, dodatkowo znaczek 3013 z usterką "uszkodzony górny szeryf litery K w POLSKA", znaczek 3048 z rolki z numerem na odwrocie, znaczek 3086 ze znacznym przesunięciem nadruku, blok 139 z błędem "żółta plama między nogami kosmonauty".

Fi.2986-3104, bl.136-139, bl.139B1
275 PLN
15486

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z zdwojonym drukiem głowy i przesuniętą perforacją, gwarancja. Błąd pokazał się na rynku kilka lat temu, obecnie już rzadko oferowany.

Fi.3015MK
Mi.3168
90 PLN
15487

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
15488

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny z Błędem B3, uszkodzone "C".

Fi.3016B3
Mi.3163
120 PLN
15489

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
15490

1988 Światowy Dzień Poczty i 60. rocznica utworzenia P.P. "POLSKA POCZTA TELEGRAF I TELEFON", komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.3016b
Mi.3163
20 PLN
15491

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski (III) - Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej, arkusz czysty, poziomo złożony.

Fi.3019
Mi.3164
40 PLN
15492

1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, pasek 3-znaczków z marginesem z nazwą emisji, czyste.

Fi.3020
Mi.3167
20 PLN
15493

1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.26 "czerwona plamka obok buławy", gwarancja Krawczyk.

Fi.3020 B1
Mi.3167 
20 PLN
15494

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski (V) - Zakłady Przemysłu Metalowego w Poznaniu, arkusz czysty, poziomo złożony.

Fi.3029
Mi.3177
40 PLN
15495

1988 Poczet królów i książąt polskich (III) - Kazimierz I Odnowiciel, arkusz czysty, pionowo złożony (Fi.122,50).

Fi.3031
Mi.3179
60 PLN
15496

1988 Statki pożarnicze, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.3036-41
Mi.3184-89
200 PLN
15497

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
15498

1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.11 w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.Cp984
15 PLN
15499

1988 70 rocznica Powstania Wielkopolskiego, karta pocztowa skasowana okolicznościowo 12.12 w pierwszym dniu obiegu; temat - PADEREWSKI.

Fi.Cp989
15 PLN