Auction 83. Communist Poland 1945-1952

13500

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
13501

Fi.394
Mi.427
40 PLN
13502

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok, niewielkie rozdarcie perforacji poziomej z lewej strony.

Fi.394
Mi.427
35 PLN
13503

1946 lotniczy list polecony z Warszawy 7.IX.46 Francji, stempel urzędu cenzury nr 3292 i kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.395
Mi.428
80 PLN
13504

1946 wydanie lotnicze, seria z odmianami ząbkowań, papierów i kolorów.

Fi.395-400
Mi.428-433
500 PLN
13505

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 26.10.46 do Szwajcarii, stempel cenzury nr 3195, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395I, 408a
Mi.428, 441a
50 PLN
13506

1946 list polecony z Błażowej do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3166.

Fi.396
Mi.429
40 PLN
13507

Fi.396 P2
Mi.429
2 200 PLN
13508

1946 list z Zacisza do Kamiennej Góry, nalepka Na Odbudowę Uzdrowisk.

Fi.397
50 PLN
13509

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
380 PLN
13510

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
600 PLN
13511

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
80 PLN
13512

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
30 PLN
13513

Fi.399
Mi.432
60 PLN
13514

1946 ekspres polecony z Radomska do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3156, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.399, 409
40 PLN
13515

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 9.1.1948 z urzędu Kraków 19 do Warszawy.

Fi.399, 423A
Mi.432, 458B
15 PLN
13516

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
13517

Fi.400, 397
Mi.430, 433
100 PLN
13518

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.401
Mi.434
60 PLN
13519

Fi.401
Mi.434
80 PLN
13520

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
13521

Fi.401
Mi.434
10 PLN
13522

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008).

Fi.401
Mi.434
70 PLN
13523

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł skasowany 28.3 stemplem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA OSWOBODZENIA GDYNI" Gdynia 1 (Myślicki 46 004) stosowanym wyłącznie w tym dniu, na kopercie listu do Końskich; dobry stan zachowania (znaczek minimalnie uszkodzony); gwarancja Krawczyk.

Fi.401, 381
Mi.434, 415
80 PLN
13524

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem szabla".

Fi.401B1
Mi.434
60 PLN
13525

Fi.402
Mi.435
50 PLN
13526

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 "plama poza obrazem".

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
550 PLN
13527

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1525-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4
Mi.436
1 300 PLN
13528

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.404
Mi.437
30 PLN
13529

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
13530

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, arkusz sprzedażny zagięty w połowie ale wzdłuż perforacji, w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
350 PLN
13531

Fi.405
Mi.438
80 PLN
13532

1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni.

Fi.405
Mi.438
70 PLN
13533

1946 FDC "1 rocznica zwycięstwa" znaczek na kopercie skasowany 9.5 w urzędzie Wrocław 1 kasownikiem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017) - stosowanym wyłącznie tego dnia! rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.405
Mi.438
150 PLN
13534

Fi.405
Mi.438
25 PLN
13535

1946 1 rocznica zwycięstwa - frankatura wielokrotna, list lotniczy wysłany 27.V z Płocka do Londynu, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); cenzura zagraniczna nr.3265; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na końcach kilku ząbków).

Fi.405
Mi.438
200 PLN
13536

1946 1 rocznica zwycięstwa, piękny narożny czworoblok znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.405 nz
Mi.438 U
2 800 PLN
13537

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
13538

1946 1. rocznica zwycięstwa, parka bez ząbkowania pionowego między znaczkami i na marginesie, lekko uszkodzona perforacja z prawej strony prawego znaczka.

Fi.405s
Mi.438
550 PLN
13539

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.406
Mi.440
50 PLN