Auction 83. Communist Poland 1945-1952

13380

Fi.376aI
Mi.409b
25 PLN
13381

1945 wydanie przedrukowe, brzegowy znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Monkos.

Fi.376aMK
Mi.409b
80 PLN
13382

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem rzadkiej I Formy (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
700 PLN
13383

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
450 PLN
13384

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
500 PLN
13385

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK
400 PLN
13386

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z unikalnym podwójnym nadrukiem III Formy poz.15, był tylko jeden arkusz takich znaczków - 100 szt. i nie wszystkie się zachowały; co ciekawe nadruki są lekko wzajemnie obrócone i znaczki z różnych części tego arkusza mają inne wzajemne położenie nadruków i intensywność farby; tu przesunięcie jest znaczne, a różnica intensywności nadruku duża, gwarancja Mikstein, podwójna z opisem Schmutz.

Fi.376a Np F.III
Mi.409a
4 000 PLN
13387

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
80 PLN
13388

Fi.376aT2
Mi.409b
50 PLN
13389

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411
200 PLN
13390

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
13391

1945 wydanie przedrukowe, parka na wycinku z listu obiegowego z prowizorycznym kasownikiem Śmigiel, znaczki z bardzo ciemnym nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
30 PLN
13392

Fi.376b F.I
Mi.409a
7 500 PLN
13393

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.36), to najrzadsza jako kasowana odmiana tego wydania - rzadsza niż wyżej wyceniana Forma I; wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro); unieważniony w III.46. w Krakowie; poza widocznym na skanie niewielkim pęknieciem pod prawym 25, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T.1
Mi.409a
400 PLN
13394

1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.24); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II t.2
Mi.409a
1 400 PLN
13395

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem formy I z poz. 88 na znaczku niestemplowanym (Fi. 7.500,- zł), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376bFI
Mi.409a
4 800 PLN
13396

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1 z poz. 91-92, Fischer 3.400,- zł, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.376bT1
Mi.409a
2 500 PLN
13397

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w rzadkim kolorze różowym z obiegu pocztowego z Bydgoszczy, gwarancja i opis.

Fi.376c
Mi.409b
450 PLN
13398

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
13399

1945 wydanie prowizoryczne, parka w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Przemyśla, znaczki z nadrukiem typ 2 i typ 1, gwarancja i opis.

Fi.376d t2+1
Mi.409b
1 000 PLN
13400

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
13401

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
13402

Fi.378, 379B
60 PLN
13403

Fi.379B
Mi.412A
30 PLN
13404

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
13405

Fi.380
Mi.414
30 PLN
13406

Fi.381
Mi.415
45 PLN
13407

1945 Warszawa oskarża, 3 + 6 + 10 zł - frankatura trójkolorowa, polecona lotnicza karta pocztowa pisana po hebrajsku, datowana 28/III 46, wysłana z miejscowości Mieroszów (Friedland in Niederschlesien) noszącej wówczas nazwę Frydlant do Nowego Jorku, znaczki skasowane poprzez kreślenie na krzyż ołówkiem kopiowym, zwraca uwagę prowizoryczna erka; okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3201; odbiorcze datowniki amerykańskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.381, 383, 385
Mi.415, 417, 419
120 PLN
13408

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
35 PLN
13409

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
13410

Fi.384
Mi.418
60 PLN
13411

1945 firmowy list polecony dużego formatu z Głuchołaz 17.4.45 do Łodzi, prowizoryczny stempel z datownikiem z Głuchołaz.

Fi.384
Mi.418
180 PLN
13412

Fi.385 P1, 385 P1 FFi
Mi.419
3 200 PLN
13413

Fi.385, 377
Mi.419, 410
100 PLN
13414

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
13415

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok.

Fi.386
Mi.413
70 PLN
13416

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet.

Fi.386
Mi.413
25 PLN
13417

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
50 PLN
13418

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
40 PLN
13419

Fi.386
Mi.413
60 PLN