The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17403

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z obydwoma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29
Mi.20-28
480 PLN
17404

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami 20b, 22b i 23b, gwarancja Schmutz (Fi. 2.380,-).

Fi.20-29
Mi.20-28
1 900 PLN
17405

1918 drugie wydanie lubelskie w czworoblokach (20a, 21, 22a, 22b, 23a, 24, 25b, 26, 27b, 28, 29), w tym znaczki z błędami 26B15, 27bB18, 27bB19, 28B11 i 28B12, czworobloki w pięknym stanie, wartość katalogowa 21.400,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20-29
Mi.20-28 
11 000 PLN
SOLD
17406

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
17407

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski.

Fi.20a
Mi.20A
70 PLN
17408

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
17409

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
60 PLN
17410

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
17411

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
25 PLN
17412

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
17413

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Radomia, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
17414

1918 drugie wydanie lubelskie, stemplowany czworoblok.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
17415

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
17416

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways.

Fi.21
50 PLN
17417

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z błędem na poz.22 "litera A w POLSKA krótsza", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.21 B2
30 PLN
17418

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki na wycinkach stemplowane kasownikiem Lublina.

Fi.21, 23a, 24, 25a, 26
Mi.21, 23A, 24, 25I, 25II
90 PLN
17419

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek na wycinku z rzadkim kasownikiem z Włoszczowej.

Fi.22a
Mi.22a
100 PLN
17420

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
17421

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklaczem, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
500 PLN
17422

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Puław.

Fi.22a
Mi.22a
16 PLN
SOLD
17423

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
17424

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. ze słabo odobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja.

Fi.22a
30 PLN
17425

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch.

Fi.22a, 23a, OA60
4 200 PLN
17426

1918 drugie wydanie lubelskie, kartka polecona z Olkusza 22.2.19 do Warszawy, do opłaty zaliczono mające moc obiegową całostkę i znaczki austriackie, kartka z unikalną mieszaną frankaturą czterech różnych wydań; całostka okupacji austriackiej, znaczki austriackiej poczty polowej, znaczki wydania lubelskiego i znaczki polskiego wydania obiegowego, opłata 2 hal. ponad taryfę z braku znaczków o odpowiednim nominale, dwa różne kasowniki Olkusza z wyróżnikiem a i b, gwarancja Schmutz.

Fi.22a, OACp3, )A55, OA56, 73B
8 000 PLN
17427

1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłata 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA bez kropki zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann.

Fi.22a-b B4, 21,
16 000 PLN
17428

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
17429

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym z poz. 31 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
240 PLN
17430

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b
180 PLN
SOLD
17431

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym uszkodzonym po lewej stronie nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.22b B
240 PLN
17432

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.12600.-) bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b B4 No + 22b No
7 500 PLN
17433

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
17434

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.1800.-), piękny stan, gwarancja Kwaśniewski, Ryblewski.

Fi.22b No
1 500 PLN
17435

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 dodatkowo z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
17436

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
550 PLN
17437

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
17438

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
220 PLN
17439

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 12 3/4, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23a
Mi.23A
60 PLN
17440

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa.

Fi.23a
Mi.23a
80 PLN
17441

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Radomia.

Fi.23a
Mi.23a
80 PLN
17442

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia 23.1.19 do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania i prezencja, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23a
5 000 PLN