Auction 79. Overprint editions 1918-1919

17643

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 42, gwarancja Taipale.

Fi.52a
Mi.51
45 PLN
17644

1919 wydanie krakowskie, marginesowy czworoblok znaczków gazetowych za 6 h. w kolorze niebieskim, z nadrukiem formą IIC poz.29/40, lewy górny znaczek z błędem na poz.29 "Ą w POLSKA", górne znaczki niewielki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.52a B12
Mi.51
350 PLN
17645

1919 wydanie krakowskie, znaczek gazetowy za 6 hal. w kolorze niebieskim z mocno przesuniętym i skośnym nadrukiem formą IIC poz.61, gwarancja i opis Taipale, Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
300 PLN
17646

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 74, gwarancja i oznaczenie.

Fi.53
Mi.52
600 PLN
17647

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczek z poz. 14 z błędem "pogrubione l", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130
750 PLN
17648

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczek z poz. 26 z błędem "wcięcie w o w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130
750 PLN
17649

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 86/97, znaczek z poz. 87 z błędem "skrócone c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130
750 PLN
17650

1919 wydanie poznańskie, seria , znaczek za 5/2 fen. na podlepce z gwarancja Jungjohann.

Fi.66-70
Mi.130-4
100 PLN
17651

1919 wydanie poznańskie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego nadanego 4.9 w Poznaniu, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.66-70
Mi.130-34
120 PLN
17652

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 33 z błędem "uszkodzone lewe 5 i grube s w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66B
Mi.130
750 PLN
17653

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 27/38, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzona prawa 5 i o i a w Poczta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66B1
Mi.130
750 PLN
17654

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podniesionym nadrukiem, gwarancja.

Fi.67
Mi.131
80 PLN
17655

1919 wydanie poznańskie, bardzo rzadki jako kasowany na wycinku znaczek za 5/7,5 f. z podwójnym nadrukiem, pochodzący z opisanego przez R.Puchałę pierwszego arkusza - ze znacznie skośnie przesuniętym nadrukiem; podwójna gwarancja i pisemna opinia "bez wad" Mikulski.

Fi.67Np
Mi.131
6 000 PLN
17656

1919 wydanie poznańskie, prawidłowo opłacony list polecony z Poznania 20.8.19 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, ładna frankatura wielokrotna.

Fi.68
Mi.132
900 PLN
17657

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnym abklaczem, rzadkie.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
17658

1919 wydanie poznańskie, dwa znaczki za 5/20 fen., jeden z lekkim, drugi z mocnym abklatschem, rzadkie.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
17659

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/20 f. z błędem na poz.14 "pogrubione l", gwarancja i opis.

Fi.68 B
Mi.132
30 PLN
17660

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 33 z błędem "uszkodzone lewe 5, grube s", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B
Mi.132
90 PLN
17661

1919 wydanie poznańskie, parka z poz. 27-28, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone prawe 5, p i a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B1
Mi.132
80 PLN
17662

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.100 "ścięte oba 0", gwarancja Krawczyk.

Fi.69 B
Mi.133
40 PLN
17663

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz.41 "między liczbami 10 szereg plamek", gwarancja i opis.

Fi.69 B
Mi.133
40 PLN
17664

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczki z błędami poz. 26 - "kreska pod a w Polska", poz. 35 - "plamka wysoko nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
250 PLN
17665

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 29/40, znaczki z błędami poz. 29 - "plamka wysoko nad c", poz. 30 - "plamka nad kreską", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
250 PLN
17666

Fi.69 B4, B
Mi.133
280 PLN
17667

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczki z błędami poz. 4 - "plamka nad końcem kreski", poz. 13 - "duża plama nad c", poz. 14 - "podłużna plamka za a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B5
Mi.133
280 PLN
17668

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 27/38, znaczek z poz. 27 z błędem "owalna plamka nad oc", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B10
Mi.133
280 PLN
17669

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - bez widocznego nowego nomiału, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.70
Mi.134
180 PLN
17670

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.20 "za Polska w dół małe plamki i półksiężyc", gwarancja.

Fi.70 B
Mi.134
30 PLN
17671

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
17672

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
17673

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
17674

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
17675

Fi.70 B5
Mi.134
280 PLN
17676

Fi.70 B8, B
Mi.134
280 PLN
17677

1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska, ścięte zera", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 98 - "plamka nad kreską", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B9, B10, B
Mi.134
500 PLN
17678

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 18/29, znaczki z błędami poz. 19 - "plamki wysoko nad c", poz. 29 - "półksiężyc wysoko nad c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B10
Mi.134
280 PLN
17679

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 16/27, znaczki z błędami poz. 26 - "kreska nad a w Polska", poz. 27 - "owalna plamka nad os", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B10
Mi.134
280 PLN
17680

1919 wydanie gnieźnieńskie, list polecony ze Skalmierzyc 1.10.19 do Poznania, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 4, znaczek za 10 fen. z nadrukiem z poz. 100, list dnia z pierwszego dnia obiegu (katalog Fischer podaje datę pierwszego użycia 2.10.1919), na odwrocie stempel odbiorczy z Poznania z dnia 2.10.1919, prawidłowa opłata w wysokości 0,50 mk, pomimo filatelistycznej inspiracji ciekawy i rzadki walor, fotoatest Jungjohann.

Fi.71-2
Mi.135-6
1 080 PLN
17681

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków na wycinkach skasowana obiegowo w Trzemesznie, znaczek za 5/2 f. z błędem występującym na dwunastu pozycjach w arkuszu w nadruku typu VI "łukowata plamka w zakończeniu cyfry 5", znaczek za 10 f. z oznaczeniem poz.63; oba znaczki sygnowane "Ikaros" KRAKÓW i z gwarancjami Mikstein, Krawczyk.

Fi.71-72
Mi.134-36
1 500 PLN
17682

1919 wydanie gnieźnieńskie, zagraniczny list polecony opłacony serią znaczków (5 fen. typ 3, 10 fen. poz.77) i trzema polskimi znaczkami różnych wydań, wysłany 1.12 z Poznania do Berlina, kasownik odbiorczy z 3.12 na odwrocie; koperta sporządzona domowym sposobem z mapy!!! i bardzo późne użycie znaczków na ciekawej przesyłce - wszystko to sprawia, że gdyby nie użycie znaczków 4 różnych wydań, można by uznać oferowaną całość za list z "użytkowego obiegu" (Fi. c.a.); dobry stan zachowania; na odwrocie gwarancja i opis.

Fi.71-72
Mi.135-36
6 000 PLN