Auction 79. Foreign Postage on Polish territory

16518

Mi.30
300 PLN
16519

Mi.K9
70 PLN
16520

1909 patriotyczna, dekoracyjna widokówka dużego formatu z ilustracją wykonaną litografią, przedstawiająca mapę Rzeczpospolitej przed rozbiorami i wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, wysłana 26.II ze Lwowa do Brodów, bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

500 PLN
16521

1909 polecony list urzędowy wysłany 11.12 z miejscowości Krościenko nad Dunajcem do Czorsztyna, trzywierszowy stempelek "za recepisem zwrotnym/ Sprawa urzędowa/ wolne od opłaty pocztowej"; żółta nalepka polecenia; rusztowy kasownik odbiorczy z 12.11 na odwrocie; dobry stan zachowania.

50 PLN
16522

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
16523

1910 ekspres polecony z Strzyżowa do Wiednia.

Mi.151, 164
150 PLN
16524

Mi.7
500 PLN
16525

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 23.1.10r., gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.71
500 PLN
16526

1911 list polecony z Tarnowa do Krakowa.

40 PLN
16527

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.

15 PLN
16528

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.

40 PLN
16529

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.

60 PLN
16530

1912 karta pocztowa z niezwykle efektownym nadrukiem firmowym warszawskiej fabryki Emila Rauera przedstawiającym m.in. widok ogólny zakładów i tekstem: "PIERWSZA W KRAJU FABRYKA METALOWYCH WIEŃCÓW, KWIATÓW, ROŚLIN, DEKORACYI KOŚCIOŁÓW, GALANTERYI I KWAIATÓW DO LAMPEK ELEKTR."; wysłana 5.4 z Warszawy do Brzezin; kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia i ślady archiwizacji).

Mi.65A
240 PLN
16531

Mi.P21, 63
40 PLN
16532

1913 karta pocztowa wysłana 26.10 z urzędu na dworcu kolejowym w Koluszkach do Brzezin, owalny datownik nadawczy КОЛЮШКИ ВОКЗАЛ z wyróżnikiem "a", kasownik odbiorczy z 26.10 na froncie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Mi.P13
80 PLN
16533

Mi.P26
40 PLN
16534

Mi.U52A
80 PLN
16535

1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie.

25 PLN
16536

1913 kartka z Warszawy do Lubartowa.

25 PLN
16537

1914 Kolej Herbsko-Kielecka, list polecony wysłany 3.4 z Warszawy do miejscowości Złoty Potok leżącej na linii kolejowej Herbsko-Kieleckiej, opłacony znaczkiem rosyjskim za 14 kop wydania z 1908 roku, unieważnionym datownikiem "ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД:", odciśniętym dodatkowo poniżej w kolorze czerwonoliliowym, nalepka polecenia z nazwą urzędu Warszawa centralna (Варшава централная); na odwrocie czytelnie odcisnięty datownik odbiorczy urzędu na stacji kolejowej "СТ.ЗЛОТЫЙ ПОТОКЪ ГЕРБ.КѢЛ.Ж.Д."; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.70IAa
500 PLN
16538

Mi.69
80 PLN
16539

1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
16540

80 PLN
16541

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony w kopercie firmy z Białegostoku!!! wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
200 PLN
16542

1916 ekspres polecony ze Lwowa do Nowego Targu, stempel cenzury.

Mi.193, 194
100 PLN
16543

1916 koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 65A, 69A
100 PLN
16544

1917 ekspres polecony z Radziechowa do Nowego Targu.

Mi.186, 193, 194
60 PLN
16545

1917 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

Mi.188, 196
85 PLN
16546

Mi.188
50 PLN
16548

1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Horodła, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
16549

1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO.

60 PLN
16550

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

Mi.186, 194, 222
70 PLN
16551

Mi.188, 196
80 PLN
16552

Mi.194, 224
75 PLN
16553

1918 list wysłany 22/4 z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.223
120 PLN
16554

Mi.151, 161
50 PLN
19076

Mi.414
120 PLN
19077

Mi.414
120 PLN
19078

Mi.469
60 PLN